• Reklama

Dwie karty z tej samej sieci.

Forum o telefonach na dwie karty SIM

Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez aoli » 7 lut 2016, o 11:44

Mam dwie karty z plusa, jedna na sms, mms i dzwonienie(sim1), druga na internet(sim2).
Problem w tym, że jak mam włączony transfer danych (sim2) i ktoś wyśle mi mmsa(na sim1) to dostaje wiadomość że usługa jest niedostępna.
Chciał bym też żeby telefon na karcie sim1 wcale nie łączył się z internetem ale mmsy działały.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?
aoli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 21:23
Telefon:: sony
ROM: 1.92

Reklama

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez motiv » 7 lut 2016, o 11:57

Jaki telefon?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez pawellabedz » 7 lut 2016, o 15:16

Z tego co wiem do pobrania czy wysłania mmsa jest potrzebne połączenie z internetem :)
pawellabedz
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 15:14
Pochwały: 2
Telefon:: Prestigio

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez motiv » 7 lut 2016, o 15:24

pawellabedz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale co to ma do rzeczy? Ja mam kilka telefonow dual sim. I w kazdym mialem 2 karty. I mmsy wychodzily i dochodzily bez problemu, na obie karty. Mimo ze internet mialem ustawiony tylko na karte sim 1 gdzie mam pakiet internetowy..
Poprostu w tym czasie internet na sim 1 jest wylaczany i aktywuje sie na karcie sim 2, nie jest do tego potrzebny wlaczony internet i pakiet internetowy.
Wiadomo jak mam na karcie sim play 4G to na drugiej mam play 2G i mmsy na pierwsza przychodza szybko a na druga wolniej pobiera bo tylko Edge jest dostepne max.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez aoli » 7 lut 2016, o 17:14

motiv napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!




ZTE nubia z7 mini.

Mi mms dochodzi tylko gdy zostanie wysłany na kartę sim1 i na niej tez mam wlaczony transfer danych.
aoli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 21:23
Telefon:: sony
ROM: 1.92

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez aoli » 7 lut 2016, o 17:17

to co powinienem zmienc?
Gdy zmieniam APN to zmienia mi się automatycznie na 2 kartach.
Gdzie mam ustawić żeby mmsy normalnie przychodziły bez potrzeby przełączenia transferu danych?
aoli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 21:23
Telefon:: sony
ROM: 1.92

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez motiv » 7 lut 2016, o 17:24

Musisz szperac w opcjach. Nie wiem karty sim i wchodzisz w kazda z osobna i jej ustawiasz apny na mms itp. Ja tez mam opcje taka odbieraj mmsy mimo wylaczonej transmisji danych. Mam zaznaczone takze odbieraj w roamingu. I transmisja w roamingu tez.
Mialem taki komunikat jak Ty ale to tylko przez przypadek bo wylaczylem opcje zeby pobieralo mimo wylqczonej transmisji danych.
Niestety bardziej nie pomoge bo nie mam tego tela co Ty, a w kazdy moze byc inaczej nazwane to i znajdowac sie w innym miejscu.
Tak czy tak powinno Ci z obu kart sim bez problemu pobierać mmsy. Wiadomo ze jak bedzie szedl mms z 2 to wyłączy Ci neta na pierwszej i odwrotnie.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez aoli » 7 lut 2016, o 18:39

Tak jak juz wcześniej pisałem apny zmienia mi automatycznie na 2 kartach, jak usune jakis na jednej to i na 2 sie usuwa.
Jak miałem 2 karty innych operatorów to tak nie było. Szukałem w ustawieniach i nie mam nic o pobieraniu mmsów.
aoli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 21:23
Telefon:: sony
ROM: 1.92

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez motiv » 7 lut 2016, o 19:10

A w ustawieniach sms/mms ? Musisz miec ustawienia wiadomosci, transmisji danych i roamingu. W kazdym telu sa. Skoro masz no 2 karty tego samego operatora to przeciez dobrze ze Ci zmienia apny na takie same.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Dwie karty z tej samej sieci.

Postprzez aoli » 7 lut 2016, o 23:30

No oczywiście mogę włączyć roaming, transmisje danych, ale czegoś takiego jak ustawienia sms/mms nie mam, mogę ustawić domyślną aplikację do smsów i to właściwie na tyle.

Niby dobrze ale z 2 strony, na jednej karcie ustawił bym apn na internet a na 2 na mms i najprawdopodobniej był by spokój, a tak i tu i tu mam to samo.
aoli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 21:23
Telefon:: sony
ROM: 1.92


Powrót do Dual SIM



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama