• Reklama

[ ] Duży problem ze sprzedawcą na aliexpres, co robić?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[ ] Duży problem ze sprzedawcą na aliexpres, co robić?

Postprzez kazoom » 25 lip 2013, o 10:55

Witam wszystkich,
Mam do was pytanie i prośbe byście może jakoś polecili rozwiązanie.
Otórz zakupiłem na aliexpres telefon, telefon przyleciał okazało się że przybył nie ten telefon co trzeba można nawet powiedzieć że to była jakaś podróba. Zamiast lenovo a820 przyszło niby a820t ale też nie wyglądało jak 820t do tego w jakimś nieoryginalnym opakowaniu.
Skontaktowałem się z panem sprzedawcą i on mnie oszukiwal ze to to samo i specyfikacja ta sama itd. Tak naprawde to w srodku było wszystkiego mniej(mniej ramu i romu itd, mniejszy ekran).
Wkurzyłem się odesłałem i wreszcie on odebrał. Teraz dupek znowu kłamie że coś teraz się stalo (z aparatem w telefonie) przy transporcie i zebym zakonczył spór a on mi jakos refund zrobi. Już mnie tak wkurzył, że mu napisałem, że oklamuje, ze to oszustwo i wogóle ze ja juz przez neigo straciłem 10$ na przesyłke.
Teraz pytanie co moge więcej zrobić i co może zrobic aliexpress żeby zakończyło się to i bym odzyskał pieniądze.
Sprzedawca powinien potwierdzic odebranie telefonu i było by po sprawie ale teraz nie chce tego zrobić.
Na stronie aliexpress wogóle nie umiem znależć zadnego maila tylko cały czas jakieś automaty które w kółko doprowadzają mnie do tego samego miejsca.

Please pomocy. Bo nie mam sił na tego sprzedawce.
kazoom

Reklama

Postprzez existe » 25 lip 2013, o 13:18

praktyki w tm wielkiej nie mam - ale tylko automaty sa to fakt
jedyne co moge sugerowac to nie ulegac na zakonczenie sporu, ze niby juz jest ok, po uplywie terminu zostaniesz prawdopodobnie poproszony o doslanie dowodow wysylki/zwrotu i bedzie prawdopodobnie odczytana korespondencja z nim
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Mafisq » 25 lip 2013, o 17:52

jaki to sklep możesz link podać?
Mafisq

Postprzez marx » 25 lip 2013, o 23:33

czasem lepiej da ć 2 dolary więcej i mieć pewnego sprzedawcę. daj linka na przestroę
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez szkot80 » 26 lip 2013, o 01:28

Dokładnie!! Ku przestrodze innym. Nie dajcie się zwieść na niższe ceny. Kupujcie jedynie od najlepszych sprzedawców płacąc nawet z 50 zł wiecej.
szkot80

Postprzez dytruff » 26 lip 2013, o 15:51

Nie dogaduj się z nim tylko eskaluj spór. Broń Boże nie kończ sporu, bo masz po kasie. Da się skontaktować z pracownikami Aliexpress. Ścieżka Help>help center>customer support>claim & refunds>escalate dispute>How do I check my claim?
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI