• Reklama

Dual Sim za 100$ z LTE, ekranem 4,5" i slotem microSD

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dual Sim za 100$ z LTE, ekranem 4,5" i slotem microSD

Postprzez kaczor5533 » 9 lut 2016, o 17:33

Na początek witam wszystkich użytkowników forum telchina. Trafiłem tu przymierzając się do kupna nowego smartfona. Po dłuższym czasie przeglądania internetu nadal nie podjąłem decyzji, nie spieszy mi się jakoś bardzo, ale zakładam temat żeby kiedyś jednak wybrać następcę poczciwego Red Bull Mobile One (ZTE Blade).
Cena (bez VAT): 100$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4,5"(5" tylko przy niewiele większych wymiarach zewnętrznych)/brak wysokich wymagań co do rozdzielczości
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 1GB/czterordzeniowy
Dual/Single sim: Dual Sim
Preferowane marki: brak preferencji
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): prawdopodobnie Chiny, chyba że za ok. 50 zł więcej będzie można dostać ten sam z polskiej dystrybucji
Wymagania (parametry, funkcje):
1. LTE z tego co się orientowałem musi być 800, 1800, 2100 Mhz, żeby nie było problemu w żadnej sieci
2. slot kart microSD co najmniej 32 GB
Mile widziane cechy, ale nie konieczne:
+ port usb na dole (głównie ważne przy użytkowaniu na rowerze)
+ Android 5.1 (jako, że telefon ma służyć lata nie chcę mieć za jakiś czas znowu problemu z kompatybilnością aplikacji)
+ USB On-The-Go (sam nie wiem czy potrzebuję, ale pewnie czasem bym wykorzystał)
+ dioda powiadomień
+ podświetlane przyciski
+ wyjmowalna bateria
Opis:
Zaznaczę, że zmieniam telefon bardzo rzadko, co widać po posiadanym modelu. Niewiele mi w nim nadal brakuje, ale od jakiegoś czasu pojawiają się problemy z kompatybilnością aplikacji z Androidem 2.3, otwieraniem niektórych stron internetowych itp. Telefon poza jego oczywistym zastosowaniem wykorzystuję do przeglądania internetu, e-mail’a, nawigacji, słuchania muzyki, sport tracker’a, niezbyt wymagających gier.
Rozważałem już kilka modeli:
aktualnie faworytem jest iNew U3, niestety niewiele jest o nim opinii. Rzuciło mi się też w oczy, że nie posiada g-sensora, ale chyba wystarczy mi, że jest akcelerometr.
Elephone G2
- Android 5.0 (podobno dużo bugow)
- port USB na gorze
Doogee F1 Turbo
+ USB OTG
- Android 4.4.4
- port USB na gorze
- cena co raz mniej atrakcyjna
Meizu M2 mini
+ 2 GB ramu
+ Android Flyme 4.5 (Android 5.0)
- port USB na dole
- 5 ”
- albo karta pamięci albo druga karta sim (to go niestety dyskwalifikuje)
Będę wdzięczny za inne propozycje.
kaczor5533

Reklama

Re: Dual Sim za 100$ z LTE, ekranem 4,5" i slotem microSD

Postprzez clorox » 9 lut 2016, o 17:39

Nie żebym był fanbojem, ale M2 mini w tej cenie jest moim zdaniem bezkonkurencyjny. Da się w slocie upchnąć 2xSIM i SD przy odrobinie chęci. ;-)

Autor postu otrzymał pochwałę
clorox
VIP

Pochwały: 43

Postprzez Flyagaric » 9 lut 2016, o 17:46

Zgodzę się z kolegą, że z wymienionych, to za całokształt, tylko M2 wart uwagi. Tutaj na forum koledzy już prezentowali sposób na upchnięcie 2 kart SIM i uFlash jednocześnie. Trochę partyzanckie, ale działa :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Postprzez kaczor5533 » 10 lut 2016, o 15:05

To mnie zaciekawiliście tą modyfikacją hybrydowego slotu. W takim razie Meizu wysuwa się zdecydowanie na prowadzenie. Jedyny mały mankament jaki w nim jeszcze widzę to brak LTE 800 Mhz, czyli chyba brak szybkiego internetu na wsiach. Ważniejsze jednak, że w wersji M578H jest LTE 1800, 2100 oraz 2600(na które ostatnio rozstrzygnięto aukcję). Poczekam jeszcze tylko trochę na spadek ceny lub promocję i pewnie kupię, chyba że coś nowego wpadnie mi w oko.
kaczor5533

Powrót do Jaki telefon kupić ?