• Reklama

dual sim z dual 3G

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: dual sim z dual 3G

Postprzez zriel » 3 gru 2013, o 14:41

Nie szło by - takie opcje albo producent odrazu dodaje w sofcie(albo jak custom rom znajdziesz z taką opcją) albo przypisane są na stałe.
Dodatkowo takie mieszanie(częste przęłączanie slotu) nie wyszło by smartfonowi na zdrowie. Za każdym razem gdy zmieniasz taką opcję system musi odłączyć modem i zmienić konfigurację, przy zbyt częstym robieniu tego może zacząć się gubić i np. po przełączeniu będą problemy z zasięgiem. Ta opcja ma zwiększyć wygodę(nie musisz wiedzieć który slot jest do 3G) nie zaś stanowić namiastkę dual sim dual active. Co ciekawe wszystkie nowe 4 rdzeniowce Mediatek (MTK 6589/6589T/6589M, 6582/6582M) mają możłiwość obsługi dual sim dual active, ale producenci z tego nie korzystają bo wiąze się to z dodatkowymi kosztami w postaci konieczności dodania drugiego modemu oraz trudnością ze spełnieniem przy takiej konfiguracji norm SAR. Sutuacja może się zmienić wraz z nowymi MTK 6592 octacore i 6588 quad core - do nich mediatek wypuścił osobny modem z obsługą LTE więc w nadchodzącym roku możemy się spodziewać tanich smartfonów z 4G i to będzie właśnie dual active : jeden slot będzie obsługiwał 3G a drugi LTE.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Reklama

Re: dual sim z dual 3G

Postprzez gigi73 » 29 gru 2014, o 20:47

Witam ! ja też mam pytanie o to czy dwie karty mogą odbierać 3G i nie musi to być równocześnie porostu w polsce walczyłbym sobie polską natomiast po przekroczeniu granicy używałbym internet z niemieckiej bez przekładania i wożenia dwóch aparatów ?
chyba dobrze to wyjasniłem ??!?!!?
gigi73

Telefon:: sony

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?