• Reklama

[do 700 zł]Dual sim|Bateria|Małe rozmiary

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[do 700 zł]Dual sim|Bateria|Małe rozmiary

Postprzez jacek95 » 10 paź 2014, o 02:28

Witam!

A więc, będzie to mój pierwszy zakup chińczyka. Budżet mój wynosi 700 zł, oczywiście, chętnie kupię coś i za 500 zł!

Główne kryteria to
a) bateria - aby SPOKOJNIE wytrzymywała dzień podczas użytkowania na włączonych dwóch kartach sim(pod koniec dnia jakieś 20-30% bateri, wiadomo i tak trzeba ładować)
b) dual sim - z jednej karty internet/sms, a z drugiej rozmowy. Nie musi być aero; jestem wikingiem, 2gb internetu w pakiecie.
c) rozsądne wymiary - raczej szukam czegoś mniejszego.

I tu mniej ważne:
d) dobrej jakości ekran
e) Działający GPS

Telefon nie musi być demonem szybkości, wiadomo, czasami fajnie w coś pograć, ale raczej preferuję gry logiczne/platformówki (planuję kupić joystick). Przyszłościowo szukam telefonu z 2gb ram i z procesorem 2x rdzenie po 1ghz +, ale jak ktoś racjonalnie uzasadni gorszy sprzęt - nie ma problemu

Tutaj lista moich kandydatów wyłonionych z forum, oraz moje za i przeciw:

1) Asus zenfone 5
+ super design, ekran, gps, super wydajność, cena
- JEST ZA DUŻY i oczywiście bateria.

2) Jiayu G4S
+ rozmiary, bateria
- GPS

3) CoolPad f1

Tu podobnie do G4S, lepszy gps, ale słabsza bateria.

Walka rozgrywa się między CoolPadem, a G4s, jednak nie będę z żadnego z tych telefonów w 100% zadowolony. Was proszę, o może jakieś inne propozycję. Może nawet nie chińczyk?
Ogólnie, wymarzony telefon to coś jak zenfone 5, tylko mniejszy i z lepszą baterią.
jacek95

Telefon:: Nokia 808

Reklama

Re: [do 700 zł]Dual sim|Bateria|Małe rozmiary

Postprzez Doman » 10 paź 2014, o 09:14

Nie przesadzaj z ta bateria przy F1. Jest owszem mniejsza niz w G4S, ale spokojnie starcza na 1 dzien. Wiele tak na prawde zalezy od ROMu i aplikacji z jakich korzystasz. W sumie to i tak tylko (lub "az" :-) ) 1/6 roznicy. Teoretycznie jesli Jiayu pociagnie Ci 30h na baterii, to Coolpad 25h, Jiyau 6h to Coolpad 5h, itd. Roznica jest, ale nie drastyczna.
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: [do 700 zł]Dual sim|Bateria|Małe rozmiary

Postprzez majkel_94 » 10 paź 2014, o 10:57

Czas na baterii nie zalezy tylko od pojemnosci baterii, ale tez od romu, kernela czy wyswietlacza lub anten. Trzeba czytac testy a nie wrozyc z fusow aka pojemnosc baterii.
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Powrót do Jaki telefon kupić ?