• Reklama

Dual sim + Aero2 do max 650zł/200USD

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dual sim + Aero2 do max 650zł/200USD

Postprzez odkrywca » 15 lis 2014, o 15:40

// DLA TYCH CO TWIERDZĄ, ŻE TEN POST TO TLDR (nie zdziwiłoby mnie to):
Jeżeli ponadto chcesz doradzić, to przeczytaj fragment rozdzielony takimi "_" kreskami //

Cześć.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że poczytałem trochę forum i myślałem o wstawieniu tego postu do tematu "Telefony z Aero2", ale stwierdziłem, że lepiej będzie utworzyć nowy wątek i tutaj wyszczególnić czego szukam.

Najpierw chciałem kupować telefon na Aliexpress, ale nie jest to mój wymóg jeżeli cena kupowanego w Polsce nie jest dużo większa niż na Ali (a jeżeli jest równa lub niższa niż cena chińska z potencjalnym doliczeniem vat-u to nie wiem czy jest sens kupować z Chin).

Będzie to mój pierwszy smartphone, ale zależy mi już na czymś nienajgorszym, żeby chwilę go mieć, bo na co dzień nie interesuję się i nie siedzę w tematyce telefonów.

Marka telefonu nie gra głównej roli, bo jeżeli smartphone będzie miał lepsze parametry, to tym się będę sugerował. Miło by było gdyby był slim, a do tego mieścił się w kieszeni. 4" lub 4,5" w zupełności mi wystarczą. Dobrze by też było, gdyby miał zaokrąglone rogi, ale jest to drugorzędna kwestia.

Mój maksymalny budżet to 650zł, ale wolałbym wydać mniej, nawet tak do widniejących w jednym z najpopularniejszych wątków 130$, ale jak będzie warto to mogę zapłacić i 180$, ale tak jak powiedziałem wolałbym mniej. Chciałbym raczej przynajmniej 2GB ramu

Po lekturze z forum wytypowałem kilka modeli, które poniżej wypisuję w kolejności przypadkowej zaznaczając od razu subiektywne istotne wady i zalety.
Lenovo A850
- 1GB ramu
- Słaby aparat (5Mpix)

Lenovo S850
(Dlaczego częściej polecany jest A850, skoro patrząc na parametry S850 wydaje się lepszy?)
+ Wysoka jakość nagrywania 1080P

Coolpad F1
-Nie znam marki
- 8GB ROM (Nie jest to główny czynnik, ale chyba wolałbym 16)

Huawei Honor 3C
(Właściwie wydaje się w porządku)
+ Cena
- Nie widziałem na żywo, ale na zdjęciach brzydko wygląda
- Trochę duży (5")

Jiayu G4S
+ Strasznie tu na forum polecany
+ Ładnie wygląda i z tego co piszą forumowicze dzięki cienkim ramkom nie jest tak duży
- Nie znam marki

Jiayu G5S
(Podobnie jak z Lenovami, ten wydaje się lepszy niż G4S, a mimo to G4S jest bardziej polecany. Ten do tego jest tańszy, przynajmniej w tym linku http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 49524.html )
+ Nie widziałem na żywo, ale wydaje się bardzo ładny
- Trochę duży (5")

Kilka ważnych informacji:
Jeżeli któryś z w/w telefonów nie obsługuje Aero2 to proszę o informację, który/które i nie uwzględnianie ich jako potencjalnych do zakupu. Jeżeli polecacie jakiś inny telefon, to również go mogę wziąć pod uwagę, ale te które tutaj wymieniłem wydawały mi się najbardziej przez Was polecane, więc do nich się ograniczyłem. Nie chcę pisać, które z tych są moimi faworytami, aby otrzymać w miarę obiektywną opinię. Pojemność baterii jest w miarę istotną cechą, ale nie najistotniejszą. Aparat najchętniej chciałbym 13Mpix lub więcej, a RAM-u przynajmniej 2GB. Pamięć 16GB by mnie bardziej zadowoliła niż 8, ale zakup dodatkowej karty to żaden problem. Istotnym elementem jest to by gra Hill Climb Racing nie ścinała.

Część z Was pewnie stwierdzi, że większość tekstu to pierdoły (jak np. ostatnie zdanie w akapicie powyżej), ale mają one dla mnie znaczenie.

Mam nadzieję, że wszystko zawarłem, jeżeli administrator lub moderator uznają, że należy przenieść ten post do tematu "Telefony z Aero2", to proszę o zrobienie tego z wyrozumiałością dla nowego forumowicza.

Wszystkim którzy coś doradzą, pomogą lub nawet złośliwie skomentuję, z góry dziękuję.

EDIT: PS Kwestia zupełnie trzeciorzędna, mianowicie, jeżeli byłby wodoszczelny do tego stopnia, że mógłbym kręcić filmy pod wodą (co widziałem na własne oczy na XPERII (nie wiem której), to mógłby to być element wpływający na zakup.
odkrywca

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Dual sim + Aero2 do max 650zł/200USD

Postprzez NikodemJ » 15 lis 2014, o 16:37

Telefon z linku który podałeś ("G5S+") to podróbka. Oryginalny G5S ma 4,5 cala, jest mniejszy od G4S i droższy.
Do obsługi aero2 potrzebujesz WCDMA 900Mhz.
Lenovo A850 to ekran 5,5 cala, więc wydaje mi się ze z tego co pisałeś zbyt duży.
Coolpad F1 tak jak wspomniałeś polecany na forum i myślę że jest to dobry wybór.
Jeżeli nie zależy Ci na GPS to ja polecam po raz kolejny Jiayu G4S. Marka jest obecnie dostępna oficjalnie w Polsce z dwuletnią gwarancją gdybyś nie chciał kupować na ali.

Autor postu otrzymał pochwałę
HTC Desire HD -> Lenovo A820 -> Xiaomi Hongmi -> Jiayu G4S -> OnePlus One -> Xiaomi Mi5S Plus
NikodemJ

Pochwały: 2
Telefon:: OnePlus One
ROM: CM11S F2FS AK Kernel

Postprzez odkrywca » 15 lis 2014, o 17:10

Mógłbym zamówić z chin, bo ani się nie boję, ani nie jestem uprzedzony, jednak zniechęca mnie trochę kłopotliwość (załatwienie karty w mBanku itd.) oraz możliwość doliczenia VAT-u, przez który wyszłoby to drożej. Na przykładzie Jiayu G4S:
Allegro: http://allegro.pl/jiayu-g4s-dual-sim-8x ... 97831.html
AliExpress: http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G4 ... 69458.html

Licząc:
Allegro: 639+40(wysyłka)=679zł
AliExpress: 169*3,3(kurs $)*1,23(VAT)=685zł
AliExpress bez VAT: 169*3,3(kurs $)=558zł

A z tym, że aby telefon obsługiwał Aero2 musi być/mieć WCDMA 900Mhz to jak to w końcu jest? Czytając forum widzę opinie, że np. gdy jest WCDMA 850 to też działa i jestem skołowany, bo aktualnie obsługuję starą Nokię i nie siedzę w temacie. Które z podanych telefonów moge wykreślić? G5S patrząc na ceny 4,5" skreślam.
odkrywca

Postprzez Albin » 15 lis 2014, o 17:13

Żeby obsługiwał aero2 musi być WCDMA 900, Jiayu G4S obsługuje tą częstotliwość.
Do tego 679 dolicz jeszcze ewentualnie 23% vat, to ktoś zamawia z Aliexpress podając Twój adres więc ryzyko takie samo.

Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Redmi Note 3 Pro

Postprzez Gravis » 15 lis 2014, o 17:15

Aukcja z allegro to wysyłka z Chin czyli tez możliwy VAT. Poczytaj dokładnie.

Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez odkrywca » 15 lis 2014, o 17:22

No dobra, no to zakładam, że jednak AliExpress, samą formalność zapłaty i zakupu załatwię. Może ktoś znajomy znajomego zamawiał, a jak nie to najwyżej wyrobię kartę, lub konto w Aliorze. Zajmijmy się kwestią telefonu. Czy z w/w tylko G4S? Huawei Honor 3C nie obsługuje Aero2?
odkrywca

Postprzez INTseed » 15 lis 2014, o 19:47

Są na forum osoby które zamawiają za małą prowizję.

TeRAz pUkAnE NA h60-L02 ;)
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Albin » 18 lis 2014, o 19:19

Podepnę się do wątku. Mam teraz Jiayu G4S, myślałem nad tym, żeby go sprzedać i kupić coś innego. Myślałem nad coolpadem F2 w wersji LTE ze snapdragonem. Nie chcę dużo dokładać jak sprzedam Jiayu więc cena około 200$. Pomyślałem, że poczekam na opinie i kupie coolpada ewentualnie redmi note, będę miał w sumie to co mam z większym ekranem i baterią, ale jak zobaczyłem jak ostatnio podskoczyła cena redmi to chyba jedynym telefonem wartym kupienia jest Coolpad F2? Nie chce nic gorszego niż mam. Procesor tam jest ok, 2GB ram i GPS powinien dobrze działać. Martwi mnie tylko bateria, bo w Jiayu ledwo 2 dni wytrzymuje a tam jest mniejsza, ale może ten snapdragon będzie bardziej energooszczędny? W Internecie niewiele można o tym poczytać. Macie jakieś inne propozycje w tej cenie?
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Redmi Note 3 Pro

Postprzez Nibiru » 18 lis 2014, o 19:41

Do autora, zerknij na nibiru h1.

Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez sruciok » 18 lis 2014, o 19:57

Sam mam Jiayu G4S, a mój brat Huawei Honor 3C h30-u10. Jedyna wadą Jiayu jest ten GPS, potrafi się trochę gubić, rozmiar jak dla mnie ma idealny 4,7 cala ekran, Huawei jest już dla mnie delikatnie za duży. Procesor 1.3 GHz i 2GB ramu dają radę z aplikacjami w tym telefonie, ekran jest duży i wyrazisty, brat ma jeszcze na nim miui 4.2.2 ale przetestujemy KK.

sruciok

Pochwały: 1
Telefon:: RedRice/Honor 3C

Postprzez odkrywca » 22 lis 2014, o 00:32

Właściwie jestem zdecydowany na Jiayu G4S. Czy ten z linku powyżej (czyli http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G4 ... 69458.html ) To oryginał, wszystko z nim OK i mogę być spokojny o jego dostawę? Kolega powyżej mi trochę zamieszał pisząc o Coolpadzie F2. Jest on lepszy niż Jiayu? A co z tym nibiru? Proszę o szerszą opinię. Przeglądając specyfikacje, pierwsze co zauważyłem, to hexacore, a w Jiayu octa.
odkrywca

Postprzez existe » 22 lis 2014, o 00:58

powyzszy link wydaje sie ok, a co do mieszania - po przeczytaniu watku - polece Ci jeszcze inew v3 plus

existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?