• Reklama

Dual Sim+Aero+Dobry aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dual Sim+Aero+Dobry aparat

Postprzez Tyson150 » 18 gru 2014, o 16:49

Witam serdecznie, zapewne tematów jak ten jest już X jednak z racji iż co chwilę pojawiają się nowe modele postanowiłem założyć własny wątek. Obecnie używam Lumi 710 z której jestem nawet zadowolony, ma swoje plusy a do minusów zdążyłem już przywyknąć :) Na nowy telefon chciałbym przeznaczyć 500 zł, jednak jeżeli będzie warto jestem wstanie dołożyć nawet 200 zł. Dodam iż raczej nie zamierzam w nim grzebać, wgrywać czegoś itp. Wszystko raczej miałoby być tak jak w oryginalne, dlatego też miło by było gdyby telefon posiadał wsparcie, aktualizacje Androida.

Wymagania:
- płynność działania (za to lubię Windows Phone)
- dobry aparat (nie musi robić super zdjęć z lampą, ważniejsze aby robił je lepsze za dnia)
- miło by było gdybym mógł go oddać ewentualnie na gwarancję w Polsce
- dual sim + Aero2
- dobre wykonanie (jeżeli nie będzie sprawiał problemów to telefon będzie na dłuższy czas); fajnie gdyby miał "nagumowaną" tylną klapkę (mam taką w Lumi i chwalę sobie, nie rysuje się, telefon dobrze "klei się" dłoni)

Z góry dziękuje za pomoc.
Tyson
Tyson150

Telefon:: Lumia 710
ROM: W7

Reklama

Re: Dual Sim+Aero+Dobry aparat

Postprzez szymon_rysiu » 18 gru 2014, o 17:39

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Niech jeszcze każdy napisze nowy wątek, bo dlaczego ja mam się dopisywać u kogoś w wątku??? Za chwile będzie milion a nie X takich tematów? Nie można napisać tego zapytania w temacie "telefon do 130 $"??

NIE, NIE się bo jest to forum dla telefonów z CHIN!

Pewnie 90 % telefonów robi lepsze zdjęcia w dzień niż w nocy, a poza tym to szukasz telefonu czy aparatu?

Dziękuję!
ps. Nie mogłem się powstrzymać przed tymi komentarzami ponieważ w ostatnim tygodniu zaobserwowałem wysyp chyba z 10 takich samych wątków.

Jak znam życie to za chwilę ludzie będą dawać propozycje a ty będzie nie bo ten nie bo coś i tamten też nie bo nie...

Poczytaj forum, popatrz na ali i wtedy sobie wybierz 3 telefony i już wtedy na pewno ktoś ci pomoże coś wybrać...

Autor postu otrzymał pochwałę
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez Tyson150 » 18 gru 2014, o 22:29

1. Założony przez mnie budżet przekracza wątek, choć rozumiem...mogłem się "zgłosić" do "Telefon do 250$".
2. Nie orientuję się za bardzo w tym temacie,dlatego użyłem słowa "miło",nie w wymaganiach. Ot myślałem,że skoro ludzie sprzedają je np. na Allegro to jest jakaś gwarancja.
3. Może źle uformowałem zdanie, miałem na myśli,że bardziej zależy mi na dobrych zdjęciach w dzień, więc jeżeli telefon A będzie robił dobre zdjęcia za dnia,ale słabe w nocy a telefon B nieco gorsze za dnia,ale lepsze w nocy to mi bardziej odpowiada telefon A. Mam nadzieję,że teraz wyraziłem się precyzyjnie.

Pisząc ten wątek chciałem uzyskać kilka propozycji i w nich się "zaczytać" po czym wybrać odpowiedni dla siebie. Telefonów jest masa i ciężko mi teraz czytać o każdym po 2-3 recenzję tym bardziej,że mój budżet nie jest ściśle określony.

Pozdrawiam
Tyson150

Postprzez szymon_rysiu » 19 gru 2014, o 10:34

Tak to my Warszawy nie zbudujemy... nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi. W wątku o którym pisałem powtarzają się co chwile telefony więc tych najbardziej polecanych jest pewnie z 5! No ale po co masz czytać forum i szukać, lepiej jak ktoś to wyłoży na tacy?!
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez fawqlec » 21 gru 2014, o 03:18

Jeśli nie zależy Ci na GPS to bierz jiayu G4S. Telefon naprawdę świetny. Ja mam obecnie Xiaomi Redmi Note LTE bo potrzebowałem czegoś z lepszym GPS ale jiayu przejęła kobietka i jest równierz zachwycona jak ja.
Było Lenovo a820, Lenovo s750, ZTE v967s, ZTE987, ZTE v975, Jiayu G4S teraz miało być Lenovo S860 lub Xiaomi Redmi Note i zostało Xiaomi
fawqlec

Pochwały: 2
Telefon:: ZTE v975 Geek

Postprzez martii » 21 gru 2014, o 16:42

fawqlec napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja ostatnio wrzuciłem Soft na g4s od KLC wersję v8 i nawet GPS da się używać dość sprawnie. Póki co na trasach do 200 km nie zauważyłem dużych odchyleń od drogi po której się poruszam.

Ogólnie telefon jest bardzo ok jeśli głównie dzwonisz z jednego SIM, grasz, latasz po necie.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
martii

Pochwały: 1
Telefon:: Jaiyu G4S

Postprzez Tyson150 » 25 gru 2014, o 02:44

Przeglądałem sporo telefonów propozycje często się powtarzają jednak jest sporo nie wiadomych...
- UMI ZERO
- Redmi Note LTE
- Jiayu S3 - kompletna niewiadoma - warto poczekać ?
- DOOGEE TURBO 2
- Elephone P3000S

Czy coś byście mi polecili, wyrazili swoją opinie ? Wiem,że temat jak wiele ale opinii mało,więc każda kolejna informacja,opinia będzie pomocna. Osobiście powiem,że podoba mi sie UMI - wygląda nieźle,dobry aparat,wyświetlacz. Xiaomi wydaje mi się najbardziej pewnym zakupem, fajna nakładka, wsparcie wmiare itp. Chyba,że polecicie mi jakiś inny ciekawy model od tej marki ?
Tyson150

Postprzez filozof71 » 25 gru 2014, o 02:54

Tyson150 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ten wymóg wyklucza kupowanie Chińczyka bezpośrednio w Chinach a z tych co mają polką dystrybucję zostaje mało ZOPO, Jiayu. Kup LG L2 Mini i będziesz zadowolony. Normalnie nówkę z 24 mies gwarancji wyrwiesz spokojnie za 650 lub mniej.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez Tyson150 » 25 gru 2014, o 03:13

Wiem, już mi to kolega dobitnie wyżej dał do zrozumienia, dlatego ten punkt już nie obowiązuje. I od telefonu oczekuję min.2 gb ram, więc LG odpada.

Xiaomi redmi note 2gb ram - Czy wg. Was warto go kupić, czy lepszym rozwiązaniem jest wersja LTE ?
Troszkę chodzi mi po głowie również Mi3 - nie ma LTE,nie ma dualSim ale za to "bebechy" dobre. Jak uważacie, który z tych trzech modeli Xiaomi jest hmm najlepszy wg. was ?

Czy LTE wg. Was jest aż tak hmm ważną funkcją dziś ?
Tyson150

Postprzez Tyson150 » 25 gru 2014, o 15:49

Tak czytam dalej i na chwilę obecną najbardziej interesuje mnie chyba Xiaomi Mi3 - świetne wsparcie, dobry "bebechy" (w tym odtwarzacz chyba najlepszy z w/w przez mnie telefonów co jest dla mnie ważne). Tracę LTE i DualSim ale chyba jestem wstanie się z tym pogodzić.
Kontr propozycją wydaje się Elephone P3000S - ma w zasadzie wszystko czego oczekuję (LTE i DualSim), bebechy ciut słabsze ale myślę,że i tak sobie poradzi ze znaczną większością aplikacji/gier.

Co sądzicie ? Czy może polecilibyście coś innego.
Tyson150

Postprzez NikodemJ » 25 gru 2014, o 16:28

Dobry odtwarzacz? Jeżeli chodzi Ci o samą aplikację to przecież jest ich mnóstwo do wyboru w Sklepie Play. Poza tym we wszystkich Xiaomi powinien być ten sam, bo mają tę samą nakładkę (MIUI).
Xiaomi Mi3 na pewno będzie świetnie wykonany i wszystko będzie działać jak trzeba. Czyli z reguły zero problemów z aparatem/GPSem itp. Mi się osobiście nie podoba ze względu na ogromne ramki, ale to już kwestia gustu. Jeżeli tylko nie przeszkadza Ci MIUI to śmiało bierz Mi3. Jest to topowy model z zeszłego roku, więc Xiaomi się przy nim postarało.
HTC Desire HD -> Lenovo A820 -> Xiaomi Hongmi -> Jiayu G4S -> OnePlus One -> Xiaomi Mi5S Plus
NikodemJ

Pochwały: 2
Telefon:: OnePlus One
ROM: CM11S F2FS AK Kernel

Powrót do Jaki telefon kupić ?