• Reklama

Dropshipping - problemy nieopisywane nigdzie indziej

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dropshipping - problemy nieopisywane nigdzie indziej

Postprzez zacharzachar » 20 lip 2015, o 14:06

Witam.
Zamierzam założyć firmę zajmującą się tzw. dropshippingiem.
Zaznaczam, że towary będę wystawiał początkowo na allegro. Po wpłaceniu mi należności przez kupującego, płacę sprzedawcy chińskiemu na ali i sam zarabiam na prowizji.
Dowiedziałem się, że ja oczywiście świadczę usługi, a moim dochodem i podstawą opodatkowania jest prowizja.
Sprzedający z Chin nie wystawiają żadnych dokumentów, ani nie podpisują umów.
Jak mam legalnie prowadzić tą działalność, muszę wystawiać coś kupującemu z Chin?
Jakie dokumenty powinienem zachowywać i o jakim charakterze założyć firmę?
Mogę rozliczać się na podstawie KPiR?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
zacharzachar

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Dropshipping - problemy nieopisywane nigdzie indziej

Postprzez Venn » 20 lip 2015, o 14:12

Zamierzasz założyć firmę, a chcesz uwierzyć na słowo w sprawie rozliczeń z Urzędem Skarbowym anonimowym ludziom z jakiegoś forum?;D zapłać księgowej i dowiedz się w jaki sposób zgłosić taką działalność do US i jak najlepiej ją rozliczyć. Nikt tu za darmo pewnie nie zechce podać rozwiązania, za które sam musiał zapłacić;)

Nie sądzę żebyś otrzymał tu rzeczową odpowiedź, bo w sumie forum jest o zakupach z Chin, ale nie o kwestiach DG czy rozliczania z US (poza opłatą VAT za przesyłki). Szybciej Ci wyjdzie zapłata w jakimś biurze rachunkowym niż czekanie na jakieś posty tutaj, co do których prawidłowości można mieć wątpliwość, a potem ewentualnie na Tobie odbije się czyjaś pomyłka.

Pieniądz z takiej działalności łatwy, owieczek na allegro sporo, ale trzeba się chociaż trochę wysilić i minimalny wkład własny włożyć chociażby w fachową poradę.
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez blue_voyager » 20 lip 2015, o 15:03

A ja dodam od siebie, że temat był wielokrotnie poruszany na forum, więc wystarczy poszukać i poczytać. To po pierwsze. Po drugie, to nie oczekuj, że ktoś kto taki interes rozkręcił będzie się z Tobą dzielił swoją wiedzą. To tak nie działa, nie po to ktoś zdobywał doświadczenie ucząc się często na własnych błędach żeby za darmo tę wiedzę rozdawać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez anduril » 20 lip 2015, o 15:05

Możesz też wystąpić o interpretację indywidualną, teoretycznie (o, to tak jak z istnieniem naszego państwa) wiążącą fiskusa. Kosztuje to 40 zł od sztuki.
http://www.mf.gov.pl/administracja-poda ... CCB2E684CC
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Postprzez marcoos1 » 20 lip 2015, o 22:27

Z tego co pamietam, to taki interes na allegro jest nielegalny (wg ich regulaminu).
Sprzedajesz towar, ktoreo nie masz.
Jak zamierzasz realizowac gwarancje? Odsylac kupujacego by sam gadal z Chinczykiem i sam mu odsylal towar?
Wg allegro to ty jestes sprzedajacym, bo tam nie mozna byc posrednikiem przy zakupach za prowizje.
Oczywiscie wiele osob tak handluje, ale jak ktos bedzie w plecy z zepsutym telefonem i doniesie na ciebie do US to allegro ci nie pomoze.
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez TLasky » 20 lip 2015, o 22:58

Jak chcesz isć na łatwiznę to może rozważ zostanie księdzem? Pomęczysz się w seminarium, a potem hulaj dusza- piekła nie ma (oni wiedzą...) :-D.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Maltis » 30 lip 2015, o 19:50

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oddalam ten post.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI