• Reklama

[G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

[G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez wmp » 10 lis 2014, o 16:08

Piszę ten poradnik ze względu na duża ilość problemów które stwarza ten telefon nawet osobom które nie jeden już rootowały/flashowały. Niestety, ilość problemów spowodowana jest słabym opisaniem tematu nie tylko w Polskim internecie, ale również anglojęzycznym.

0. Chińskie oprogramowanie
Po pierwsze, nie używaj tego oprogramowania, jest zawirusowane! Nie wpisuj hasła do konta Googli, ani żadnego innego.
Po uruchomieniu telefonu zmień jego język na np. angielski. W menu należy wybrać ikonę ustawień, a w nim ikonę z literami "Aa". Tam w pierwszej opcji do wyboru znajduje się język.
Za pomocą strony: http://apps.evozi.com/apk-downloader/ pobierz aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... lbox&hl=pl i zapisz ją na karcie pamięci, ewentualnie w pamięci wewnętrznej telefonu. Wejdź w ustawienia, zabezpieczenia, włącz Supersu i instalacje aplikacji z nieznanego źródła. Następnie za pomocą przeglądarki plików zainstaluj wcześniej pobrany program. Pobranego pakietu z pamięci nie usuwaj, przyda się po każdej instalacji romu.

Następnie wykonaj backup IMEI, to bardzo ważne. Aby to zrobić należy włączyć Mobileuncle MTK Tools i z opcji wybrać: "IMEI Backup Restore (MTK)" a następnie kliknij w dwie pierwsze opcje "Backup ...". Następnie, skopiuj plik IMEI.bak z karty wewnętrznej lub karty pamięci na komputer w bezpieczne miejsce. Jest to wazne, ponieważ numer IMEI podczas kombinacji z romami lubi się zresetować, co uniemożliwia nam korzystanie z kart SIM.

Aby wejść w tryb recovery należy albo skorzystać z aplikacji Mobileuncle MTK Tools, albo podpiąć telefon kablem USB pod komputer, wyłączyć telefon, przytrzymać klawisz zwiększania głośności i nie puszczając go wcisnąć klawisz zasilania. W przypadku recovery z ikoną Andorida z otwartym brzuszkiem, wciśnięcie klawisza zasilania włącza lub wyłącza ekran, klawisz zwiększania głośności wybiera zaznaczoną opcję, a klawisz zmniejszania głośności przewija zaznaczenie niżej.

1. Oprogramowanie potrzebne do wykonania Flashu.
Na stronie: http://jiayupolska.pl/jiayu-download.html pobierz:
  • Instrukcja aktualizacji v5
  • MediaTek Driver
  • SP Flash Tool v5.1352.01
  • Oprogramowanie dla G4S
W instrukcji jednak znalazło się parę błędów:
  • Pomiń stronę 4 i 5 (czyli ustawienia). Domyślne są dobre i nie trzeba ich zmieniać.
  • Nie wybieraj opcji "Download only" tylko opcję "Format All + Download"

2. Romy
Największym problemem w wgrywaniu oprogramowania do Jiayu G4S jest kolejność w jakiej należy to robić. Jest duża ilość romów które wymagają wcześniej innego oprogramowania, niestety nie jest opisane jakiego.
Drugą kwestią jest bardzo łatwa możliwość zbrickowanai telefonu, a dokładnie wyświetlacza. Swego czasu, Jiayu wydało rom ze złym firmware które psuje ekran, powodując rozkalibrowanie dotyku. Polega to na tym, że aby kliknąć w dany element trzeba naciskać około centymetr wyżej. Jiayu usunęło swoje oprogramowanie, ale zdążyło już się rozejść po świecie i do teraz żadnym problemem nie jest znalezienie takiego oprogramowania. W przypadku instalacji takiego oprogramowania, należy już używać tylko i wyłącznie wersji z uszkodzonym firmware, ponieważ na nim ekran działa prawidłowo. Innymi słowy, nie jest możliwe downgrade oprogramownia poniżej wersji 4.4.

Miejscem skąd można pobierać romy jest portal Need Rom i strona grupy Team Force. Grupa ta jako jedyna tworzy swoje własne romy od 0 i używa swojego własnego kernela. Wydała również patch naprawiający zbrickowane wyświetlacze dla starszych wersji androida.

Do G4S istnieją romy flashowane za pomocą FlashTool i z poziomu recovery. Te flashowane za pomocą FlashTool nie posiadają żadnych zależności i to od wybrania jego właściwej wersji powinniśmy zacząć flashowanie telefonu.

Oto lista przedstawiająca romy FlashTool, na czerwono oznaczone są romy które zbrickują ci ekran, możesz je instalować jeśli masz już zbrickowany albo nie chcesz wracać do androida 4.2:

  • [2014.10.22] Romy oparte o G4S-20141022-222444:
  • [2014.08.16] Romy oparte o G4S-20140816-190609:
    • 3. Chilapos Rom - Android 4.4.2, recovery Carliv Recovery 2.5, nie wiem dlaczego obraz ten został usunięty z serwerów, wrzuciłem go z mojej kopii na dysku

Drugim typem romów są romy instalowane za pomocą Recovery. Ze swojej strony polecam rom od Team Force: [ROM] [G4S] [G5S] SPAOSP (Spanish AOSP). Aby go zainstalować należy najpierw sflashować telefon romem typu FlashTool numer 3. Następnie pobrać plik zip na pamięć telefonu, za pomocą aplikacji Mobileuncle MTK Tools trzeba wejść do trybu recovery i dalej postępować z instrukcją instalacji romu zamieszczoną na stronie Team Force.

4. Problemy

5. Od autora
Powyższe howto opisałem na bazie swoich własnych doświadczeń, zachęcam do kontynuowania tego howto i opisywania innych możliwych problemów i ich rozwiązań i innych romów. Opisy proszę zamieszczać w postach niżej, lub wysyłać mi na PW. Będę je dodawać do pierwszego postu. Tekst postu udostępniam na licencji CC BY 3.0 PL - oznacza to, że możesz z tym howto robić co chcesz, ale musisz zaznaczyć że to ja jestem jego autorem.
wmp
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 15:51
Pochwały: 4
Telefon:: brak

Reklama

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez wmp » 10 lis 2014, o 16:10

wmp
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 15:51
Pochwały: 4
Telefon:: brak

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez simens45 » 22 lis 2014, o 13:02

KK wgryam przez program Flash natomiat rom SPAOSP wrzucam na karte i wgrywam z telefonu ??
simens45
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 13:24
Telefon:: simens45

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez Gravis » 22 lis 2014, o 13:11

Zgadza się. Tylko pomiędzy tymi dwoma działaniami będziesz musiał wgrać alternatywne recovery.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez simens45 » 22 lis 2014, o 13:50

Tzn możesz to wyjasnic łopatologicznie ?? co i jak rok po kroku jestem amatorem :))
simens45
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 13:24
Telefon:: simens45

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez Gravis » 22 lis 2014, o 13:52

Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez simens45 » 22 lis 2014, o 14:02

dobra aktualizuje do KK ze strony Jiayu a co pozniej bo tam nic nie pisze a ty mówisz o jakimś alternatywnym recovery po miedzy >?
simens45
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 13:24
Telefon:: simens45

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez Gravis » 22 lis 2014, o 14:08

Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez simens45 » 22 lis 2014, o 15:21

Tak naprawde same problemy wgrywajac KK rota nie mozna zrobic trzeba kombinowac
simens45
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 13:24
Telefon:: simens45

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez Gravis » 22 lis 2014, o 15:37

To może jedynie wydaje się skomplikowane, ale w głębi rzeczy jest banalne. A recovery prędzej czy później i tak byś instalowal sam zapewne...
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez wmp » 24 lis 2014, o 00:46

simens45 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Radzę przez FlashTools wgrać https://mega.co.nz/#!VY1n1TIA!HZLJUZlKr ... pVsvG7o0_0 - czyli:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
wtedy bez problemów instalujesz SPAOSP, bez wgrywania innego recovery.
wmp
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 15:51
Pochwały: 4
Telefon:: brak

Re: [G4S] [HOWTO] [beta] Dostałem telefon, co dalej?

Postprzez czynmydobro4fun » 24 lis 2014, o 07:02

Super opis. Na forum ciężko jest znaleźć coś konkretnego. Ja posiłkowałem się różnymi opisami na necie, szczególnie dla MTK6589 bo takich jest najwięcej. Natomiast prawda jest taka, że gdy ktoś nowy pyta co i w jakiej kolejności instalować po kupnie telefonu to przychodzi jakiś miły użytkownik z długim stażem i grzecznie pisze, że takie tematy już były wałkowane setki razy i trzeba sobie znaleźć. Dlatego ja nawet nie pytałem tylko sam znalazłem. Niestety już na innych forach bo tu do tej pory nie było nic konkretnego. Aż do teraz:)
czynmydobro4fun
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 08:57
Telefon:: huawei U8500
ROM: CyanogenMod 7.2.0

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron