• Reklama

Doogee Y6/Y6C

Doogee Y6/Y6C

Postprzez gokihar » niedziela, 16 października 2016, 17:42

W listopadzie mają się się pojawić 2 nowe telefony doogee.
Po Oukitel U7 Plus gdzie rozczarowała najważniejsza część dla żony : aparat szukam czegoś co nie zawiedzie w tym temacie :
Doogee Y6 ma matrycę Samsung S5K3L8 13Mpix (sensor ISOCELL cokolwiek to znaczy) bez optycznej stabilizacji. Zdaje się że ten sam aparat ma Xiaomi Redme3 Pro i Umi Plus.
Słabszy model Y6c ma matrycę Sony Exmor/CMOS 8Mpix, słabszy procesor.
Porównanie :
http://www.kimovil.com/en/compare/doogee-y6,doogee-y6c

Jak oceniacie szanse na to że telefon będzie robił poprawne zdjęcia ?
gokihar

Pochwały: 3

Reklama

Re: Doogee Y6/Y6C

Postprzez fake4r » niedziela, 16 października 2016, 17:44

Poprawne tak. Ale cudów nie będzie bo to w dalszym ciągu taka średnia półka. Wydaje mi się że i tak będzie lepiej niż w tym U7 plus.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez borsooq » poniedziałek, 17 października 2016, 15:49

Skoro już się sparzyleś na czymś mniej markowym, to radziłbym zainteresować się czymś bardziej markowym, jednak.
Do zdjęć, jeśli przestrzeń nie jest krytycznym aspektem wziąłbym Mi4c (2/16). W cenie stu kilku dolarów masz super telefon.
Co do poprawności, to powiedziałbym, że z większością chińczyków jest bardzo nieprzewidywalnie. Brat ostatnio ujeżdża HT17, który według opinii/recenzji ma mieć dobry aparat z matrycą od SONY. OK, zdjęcia wychodzą ostre w dobrym świetle, jednak bardzo często są prześwietlone (HTC M7, którego używał wcześniej, mimo 4-megapikselowej matrycy robi dużo lepsze zdjęcia). Trzeba się nagimnastykować, żeby coś z tego wyszło. O tym, że wychodzą słabe w słabych warunkach oświetleniowych, wspominać nie trzeba, bo o ile w większości przypadków zdjęcia przy słabym oświetleniu wychodzą słabe, niezależnie, czy to marka japońska, koreańska, chińska, czy inna, to jednak w tych chińczykach często te słabe są słabsze niż słabe w innych...
Wracając do obserwacji - kolejny model TCL P561U - zdjęcia poprawne w dobrych warunkach, ale kolory wyblakłe. Leagoo Z5 - tragedia niezależnie od warunków. Blackview A8 - telefon za $50 robi z tych 3 najlepsze zdjęcia, chociaż czasem można się przyczepić do kolorów. Jednak, przeze mnie używany Redmi 2 Pro robi nieporównywalnie lepsze zdjęcia od wszystkich z w/w. Mi4c, robi jeszcze lepsze.
Jeśli już się sparzyłeś, to nie ma co kombinować. To, co w chińczykach przeważnie kuleje, to niestety jakość zdjęć - tu warto się dwa razy zastanowić czy nie dołoży $10, żeby nie wtopić.

Autor postu otrzymał pochwałę
borsooq

Pochwały: 8

Postprzez gokihar » poniedziałek, 17 października 2016, 16:44

Dzięki.
Żona nie robi "zawodowych" zdjęć tylko chce pstrykać dzieciakom. Cudów nie potrzeba, ale rzeczywiście
chyba czas roważyć dołożenie kilku złotych i kupienie czegoś lepszego. W obecnym tragedii nie ma , ale
niestety czas "focus" przy kiepskim oświetleniu jest mocno nieciekawy.
Patrzałem na RedMi 3 Pro bo ma 5.5" , aparat aparatem ale seriale lepiej na ciut większym ekranie oglądać, co nie ?
Na razie się nie pali, może coś z EU się trafi.
gokihar

Pochwały: 3

Postprzez tpawel » poniedziałek, 17 października 2016, 17:06

Wbrew pozorom do "dzieciaczow" potrzebny lepszy aparat. Ile fajnych fotek zmarnowalem przez to że robiłem je redmi3...
W większości przypadków nie masz już drugiej szansy. Posłuchaj rady starego Taty i kup jej mi4c.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 38

Powrót do DOOGEE