• Reklama

Doogee x7 Pro

Doogee x7 Pro

Postprzez tomikitwo » 15 gru 2016, o 05:57

Otrzymałem dzisiaj dwie sztuki Doogee x7 Pro :) Będą na prezent pod choinkę dla 9-letnich bliźniaków mojej przyjaciółki. Cena 75$ minus cashback i wyszło 70$ za sztukę.

Krótka recenzja:

Telefon jest ogromny i masywny. Ekran 6-cali i waga 240g :p

W pudełku całkiem bogaty zestaw. Oprócz ładowarki 2A i kabla są: gumowe etui, folia i dodatkowy tylny panel w kolorze rose gold (co te chinole z tym rose gold to ja nie wiem).

Jakość wykonania całkiem przyzwoita jak na tą cenę. Metalowa ramka, szklany ekran, szklany obiektyw i metalowa, cholernie ciężko zdejmowalna pokrywa wymiennej baterii. Istny killer paznokci ta klapka. Swoją drogą to metalową, zdejmowalna pokrywę ostatnio widziałem wieki temu w Lenovo p780. Pod klapką standard - dual SIM + slot SD. Na minus to, że przyciski głośności i włączania latają jak głupie.

Działa to Doogee całkiem sprawnie. Wg mnie MT6737, 2GB i ekran HD to takie minimum, jak na dzisiejsze czasy, żeby stwierdzić, że telefon działa w miarę płynnie. Szukałem czegoś takiego z dużym ekranem, 2GB RAM i byle nie z MT6580 :)

Ekran jest wielki jednak ma rozdzielczość tylko HD. W sumie nie oczekiwałem FHD za 75$, poza tym wyższa rozdzielczość by zamuliła tą konfigurację sprzętową. Piksele są wielkie jak krowy, PPI na poziomie 240, ale dzięki temu GTA SA i inne wymagające gierki działają na średnich detalach bez zająknięcia, a o to mi głównie chodziło - tani telefon dla małolatów z wielkim ekranem do gierek. Jasność ekranu jest na dostatecznym poziomie, natomiast kolory są słabe i wyblakłe. Można je próbować tuningować przez mira vision.

Dotykowe przyciski funkcyjne znajdują się pod ekranem i nie są podświetlane. Mają "dawną" funkcjonalność czyli zaczynając od lewej: menu kontekstowe, a po przytrzynaniu szukajka google, następnie jest home button, a po przytrzynaniu lista ostatnich aplikacji, a przycisk z prawej strony to wstecz.

Nad ekranem jest kamerka do selfików i jej dioda doświetlająca LED, czujnik zbliżeniowy i naprawdę maleńka diodka piowiadomień. Zabrakło czujnika światła i telefon nie posiada autoregulacji podswietlenia ekranu.

Aparat jak to w tej cenie - w słoneczny dzień cyknie ładną fotkę, ale przy słabym świetle już jest totalna kaszana. Rozdzielczość 13MP (zapewnie interpolowane) i podwójna, słaba dioda doświetlająca. Z przodu niby 5MP i kolejna, tym razem pojedyncza, słaba dioda. Software kamery wyposażony został w cały szereg funkcji, które ucieszą małolaty. Można robić zdjęcia znakiem "victory", można je robić uśmiechem, jest mnóstwo opcji ulepszania facjaty, a po zrobieniu zdjęcia aplikacja sama wykryje detale naszej głowy i niczym chirurg plastyczny możemy sobie powiększać lub pomniejszać wszystko dowoli, nakładać makeup i korony na łeb. Jest nawet opcja powiększania biustu. Po prostu hulaj dusza, piekła nie ma :)

Dźwięk zarówno z głośnika jak i z słuchawek jest słabej jakości. W menu opcji dźwięku jest opcja, która ma poprawiać jakość dźwięku na słuchawkach, ale niestety tylko ją pogarsza.

Bateria 3700mAh, nie mam miernika, ale widziałem ba YT jak ją sprawdzał jakiś rusek i wskazało mu chyba 3400mAh, więc nie jest źle. Nie sprawdzałem dokładnie na ile starcza, ale na moje oko schodzi bardzo powoli, a całkiem mocno pokatowałem dzisiaj jedno z tych Doogee. Na dwa dni normalnego użytkowania powinna wystarczyć.

GPS mnie pozytywnie zaskoczył - złapał fixa bardzo szybko i to w pomieszczeniu zdala od okna. Dokładniej go jeszcze nie testowałem.

System standardowo dla Doogee jest prawie czysty. Android 6.0. Producent dodał od siebie obsługę rozmaitych gestów i funkcję dzielenia ekranu między dwie aplikacje. Nie ma żadnego chińskiego synu poza jakąś nieznaną mi klawiaturą.

Doogee jest trochę zabawną firmą. X7 Pro jest reklamowany jako smartfon VR Ready, jest preinstaliwana jakaś aplikacja do VR i jeden przykładowy filmik z podwójnym obrazem dla VR, a telefon.... nie ma żyroskopu. Może jakaś jego emulacja? Niestety nic z tego. Aplikacja cardboard nie działa poprawnie. Nieśmieszny żart producenta i lekki zawód z mojej strony, ale trudno. Ćwierć kilo + waga gogli VR mogłoby złamać nos ;)

Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu i mogę polecić tego klocka tym i tylko tym, którzy nie będą mieli co do niego jakichś szczególnych oczekiwań.

Wysłane z mojego ZTE A2017 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 26
Ostrzeżenia: 1

Reklama

Re: Doogee x7 Pro

Postprzez tpawel » 15 gru 2016, o 09:21

240ppi i VR:D eh ten marketing.
Na 400ppi jest ostra pikseloza.
Sam telefon w tej cenie chyba dobra opcja jak ktoś szuka dużego taniego ekranu

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 46

Re: Doogee x7 Pro

Postprzez tomikitwo » 15 gru 2016, o 12:26

Dokładnie. Z telefonu ucieszy się osoba szukająca taniego phableta mająca jednocześnie świadomość, że w tej cenie cudów nie ma co oczekiwać. Mnie w sumie zawiodło tylko to VR, a właściwie to jego brak w telefonie reklamującym się jako "VR ready" :P

Wysłane z mojego ZTE A2017 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 26
Ostrzeżenia: 1

Powrót do DOOGEE