• Reklama

Doogee X5 Pro - cegła

Doogee X5 Pro - cegła

Postprzez medos » poniedziałek, 17 października 2016, 20:30

Cześć,

W zeszłym tygodniu zakupiłem sobie Doogee X5 Pro w celach zabawy w zmiany oprogramowania. I uwaliłem ;)
Początkowo zrootowałem za pomocą King Roota i było ok. Później wgrałem TWRP i... i ciągle przy odpalaniu telefonu TWRP się uruchamiał... Gdzieś tam znalazłem i zacząłem się bawić programem SP_Flash_Tool. W TWRP wywaliłem wszystko.. Początkowo SP_Flash_Tool nie widział telefonu po podłączeniu bo miałem problemy ze sterownikiem. Jak już znalazłem to wgrałem ROM właśnie za pomocą SP_Flash_Tool. Coś co sądziłem, że rozwiąże mój problem uwaliło go całkowicie. Nie uruchamia się już wcale. Zarówno przyciskiem jak i kombinacją power + volume up. Czasem jak podłączę go do kompa i wcisnę klawisze volume up i power to komp go zobaczy, ale na wyświetlaczu słuchawki bez przerwy ciemno. Będę wdzięczny za chęć pomocy.

Pozdrawiam :)
medos

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Doogee X5 Pro - cegła

Postprzez slavo22 » wtorek, 18 października 2016, 01:04

Jeśli komp go widzi to jest do uratowania. Ściągnij na pewno dobry rom pod sp flash tools i próbuj go zainstalować.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 44

Postprzez medos » wtorek, 18 października 2016, 09:24

I teraz zaczynają się schody. O tyle o ile sam ROM można ściągnąć ze strony producenta tak obecnie znowu coś jest nie tak ze sterownikiem. Komp znalazł go tylko raz i to wówczas kiedy wgrałem trefny ROM. Teraz jak już go zobaczy to znowu wyskakuje, że nie rozpoznaje urządzenia. Z tymi sterownikami walczyłem tyle czasu i z tylu źródeł, że już nie wiem który był dobry :)

A kolejna rzecz, to używając sp flash tools też nie bardzo wiem jakie opcje wybierać. Na jednych stronach podają, że wybieramy tylko "download", a na innych, że "format all + download". Kolejna opcja to nie wiem jakie okienka odhaczyć spośród 11 czy 12 opcji (m. in. recovery, system). Jesteś w stanie mi pomóc? A może jesteś szczęśliwym posiadaczem tego modelu, wgrywałeś ROM i wiesz jak i który sterownik powinienem zainstalować, żeby słuchawka była widoczna dla kompa przy podłączeniu? (chodzi o tą opcję, że telefon jest wyłączony i się go podłącza). Wcześniej jak podłączałem działający telefon (włączony) to nie było problemu z rozpoznaniem.

Dzięki za dobre chęci :)

Pozdrawiam,
Medos
medos

Postprzez zawel » wtorek, 18 października 2016, 12:23

Tu jest ostatni ROM na tego X5 Pro. W SP flashtool zaznacz wszystko bo wygląda jakbyś ostro namieszał i ,,download''. Co do driverów to nie pomogę bo ja używam tylko na linuksie gdzie takich problemów po prostu nie ma. Generalnie fon na MTK ciężko jest tak uwalić żeby się nie dało podnieść więc jest nadzieja :mrgreen:

Edit: i pytanie czy wgrywałeś dobry rom, bo widziałeś że istnieje Doogee x5, x5s, x5 pro, x5 max, x5 max pro i każdy z nich to inny telefon?
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez medos » wtorek, 18 października 2016, 13:47

Dziękuję za podesłanie linka :) Rom wgrany konkretnie ten http://www.needrom.com/download/doogee-x5-pro-algeria/ i jest do X5 pro- czyli do mojej wersji. Postaram się wrzucić podany przez Ciebie ROM jak dotrę do bazy. Niemniej jednak obawiam się, że bez właściwych sterowników będę stał dalej w miejscu w którym sp flash tool nie widzi telefonu przez to, że nie widzi go win7.

Co do sterowników to jak znajdzie się ktoś, kto ma wiedzę skąd to wgrać i jak to wgrać to będę wdzięczny :)

Pozdrawiam,
Medos
medos

Postprzez fake4r » wtorek, 18 października 2016, 13:56

Takie pytanie na marginesie czy telefon był sprawny od początku? Czy ktoś wcześniej popsuł, a Ty taki kupiłeś itp.?
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez szymi » wtorek, 18 października 2016, 14:02

szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez medos » wtorek, 18 października 2016, 14:12

fake4r napisał(a):Takie pytanie na marginesie czy telefon był sprawny od początku? Czy ktoś wcześniej popsuł, a Ty taki kupiłeś itp.?

Jestem pierwszym posiadaczem telefonu od nowości i działał bez zarzutu. Tak jak podałem w pierwszy poście zakupiłem go w tym celu, żeby się nim w taki właśnie sposób pobawić i popsułem :) Po korzystaniu całe życie z iNudy przesiadłem się na LeTv x800 i się w Androidzie zakochałem. Musiałem sobie tam zmienić ROM od włocha, ale dzięki przewodnikowi jednego z kolegów nie było problemów. Kupiłem sobie Doogee do zabawy w te wszystkie ROMy, TWRPy i inne rooty i efekt jest jak widać :) LeTv też kusiło, ale jak widać na załączonym obrazku dobrze, że się wstrzymałem bo by było szkoda :)

szymi napisał(a):http://darmowyinternet.net/forum/temat-instalacja-sterownika-mediatek-usb-vcom-dla-windows_803

Dziękuję bardzo! Dam cynk pod wieczór jak poszło i czy się udało.
medos

Postprzez Vovek » wtorek, 18 października 2016, 14:29

Po pierwsze primo. Jak już instalowałeś tyle tych rożnych sterowników (jak piszesz)to możliwe ze zaczęły sobie nawzajem w systemie przeszkadzać,jak byś miał możliwość to czysty system był by najlepszym wyjściem,np odpalany z pendrive LIVE windows albo inny komputer.

Po drugie primo. Otwórz menedżera urządzeń,następnie wciśnij przycisk volume UP i podłącz kabel USB do komórki, w menedżerze urządzeń powinno pojawić się nieznane urządzenie,kliknij na nim prawym klawiszem myszki wybierz właściwości/szczegóły/identyfikator sprzętu tam w polu wartość są dwa wpisy,skopiuj do wyszukiwarki google pierwszy z nich (np: USB\VID_0FCE&PID_5169&REV_0233&MI_01) i wyszukaj właściwy sterownik. Pobierz, zainstaluj i od tego momentu FlashTool bez problemu powinien widzieć ucegloną komórkę.

I po trzecie, primo ultimo. Czasem oficjalny program do obsługi telefonu ma opcje przywracania/naprawy systemu (np. Sony companion albo Nokia PC suite)i nie powiem czasem łatwiej przywrócić za jego pomocą oficjalne oprogramowanie i zacząć od początku.Niestety nie wiem czy taki program istnieje do Doogee bo nie miałem jeszcze w łapkach tej marki jeśli takowego nie ma to pozostaje Flashtool.Wszystkie porady odnoszą się oczywiście do komórki która ma jeszcze jakiś prąd w baterii i nie jest kompletnie martwym trupem :P .Pozdro i powodzenia
Vovek

Postprzez medos » wtorek, 18 października 2016, 15:14

Vovek napisał(a):Po pierwsze primo. Jak już instalowałeś tyle tych rożnych sterowników (jak piszesz)to możliwe ze zaczęły sobie nawzajem w systemie przeszkadzać,jak byś miał możliwość to czysty system był by najlepszym wyjściem,np odpalany z pendrive LIVE windows albo inny komputer.

Po drugie primo. Otwórz menedżera urządzeń,następnie wciśnij przycisk volume UP i podłącz kabel USB do komórki, w menedżerze urządzeń powinno pojawić się nieznane urządzenie,kliknij na nim prawym klawiszem myszki wybierz właściwości/szczegóły/identyfikator sprzętu tam w polu wartość są dwa wpisy,skopiuj do wyszukiwarki google pierwszy z nich (np: USB\VID_0FCE&PID_5169&REV_0233&MI_01) i wyszukaj właściwy sterownik. Pobierz, zainstaluj i od tego momentu FlashTool bez problemu powinien widzieć ucegloną komórkę.

I po trzecie, primo ultimo. Czasem oficjalny program do obsługi telefonu ma opcje przywracania/naprawy systemu (np. Sony companion albo Nokia PC suite)i nie powiem czasem łatwiej przywrócić za jego pomocą oficjalne oprogramowanie i zacząć od początku.Niestety nie wiem czy taki program istnieje do Doogee bo nie miałem jeszcze w łapkach tej marki jeśli takowego nie ma to pozostaje Flashtool.Wszystkie porady odnoszą się oczywiście do komórki która ma jeszcze jakiś prąd w baterii i nie jest kompletnie martwym trupem :P .Pozdro i powodzenia

Jutro zawitam do domu to zobaczę na innych komputerach- na szczęście mam w domu jeszcze 5 :D Co do drugiego primo- podłączając właśnie słuchawkę pod laptopa jakiego obecnie mam przy sobie (tego z nadmiarem sterowników) zainstalował sprzęt widoczny w managerze urządzeń w portach jako Huawei Mobile Connect - Application Interface (COM 4) oraz Huawei Mobile Connect - PC UI Interface (COM3) :shock:

I skoro tak piszesz... to bateria też może mieć tutaj kluczowe znaczenie bo może być rozładowana... rozumiem, że po podpięciu pod komputer się nie ładuje z automatu? Lub przez gniazdko? Komputer raz go widzi, raz nie, a teraz właśnie zainstalował ww sterowniki. Z baterią nie będę miał problemu bo kolega ma identyczny telefon.

Dzięki Wszystkim za podpowiedzi i zainteresowanie tematem!
medos

Postprzez zawel » wtorek, 18 października 2016, 16:31

Do flashtoola podłączasz bez wciśniętego vol+, musi być po prostu całkiem wyłączony a to że zainstalował Ci jakieś drivery huawei to niedobrze, teraz dobrze żebyś je usunął bo mogą się gryźć, odpowiednie drivery masz w poście od @szymi. A porównywanie nokii/sony z doogee to żart jakiś, prawda?
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez Vovek » wtorek, 18 października 2016, 18:01

A kto porównuje SONY i Nokie do Doogee ? Pokaż no to palcem to porównanie bo nie wierze i jak zobaczę to sam mu maskę oklepie
Vovek

Następna strona

Powrót do DOOGEE