• Reklama

Doogee Turbo Mini F1 z LTE za 130$

Re: Doogee Turbo Mini F1 z LTE za 130$

Postprzez sephot » 23 lut 2015, o 21:28

Śmierdzi malizną ;-).

Wysłane z mojego Elephone P3000S przy użyciu Tapatalka
sephot
VIP

Pochwały: 102
Telefon:: LeECco

Reklama

Postprzez mar76ek » 23 lut 2015, o 21:42

mruczek66, jak troche pobawisz sie telefonem, daj znac jak trzyma bateria i ew jakie masz spostrzezenia co do tego teledonu. A jest dioda powiadomien?
mar76ek
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: JY-G4S

Postprzez TLasky » 24 lut 2015, o 04:44

sephot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I bardzo dobrze, bo nareszcie ktoś postanowił popełnić sensowny telefon poniżej 5" za bardzo rozsądne (jak na konfigurację sprzętową) pieniądze :-). Nie każdy lubi nosić i obsługiwać dwiema rękami płytki łazienkowe :-D. Wg mnie ten pomysł Doogee to strzał w 10 (jakby się tylko jeszcze napięli na te 2 GB RAMM...) i jeśli recenzje okażą się pozytywne ten telefon ma naprawdę duży potencjał, choć niekoniecznie w Chinach (małe rączki, a duży telefon- zadziwia mnie ten kraj :-D).

T.
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez kretovsky » 24 lut 2015, o 10:19

Dokladnie, brakuje sensowbego telefonu ponizej 5'
kretovsky

Postprzez klosskls » 25 lut 2015, o 00:16

Tak na szybko minusy:
  • brak diody powiadomień
  • brak podświetlania klawiszy
  • bateria jest podejrzana bo choć ma napis 2000mAh to jest o 1/3 mniejsza od mojej baterii z myPhone 1700mAh, pewnie to te Chińskie jednostki mah. Zobaczymy jak będzie trzymać, na razie się ładuje się 3 godz. z 45% i jest 90%
  • Podczas grania tył ok. 1 cm pod aparatem robi się dość ciepły
  • Kto wymyślił aby przy 8GB dać tylko 1,12 GB dla pamięci wewnętrznej

I plusy:
  • ładny, mały i lekki
  • działa dość płynnie
  • ładny i ostry wyświetlacz (nie wiem jeszcze co widać w słońcu)
klosskls

Pochwały: 1
Telefon:: Doogee Turbo Mini F1

Postprzez mar76ek » 25 lut 2015, o 10:44

Hmmmmm, czyli jak na razie minusy przesłaniają plusy.
mar76ek
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: JY-G4S

Postprzez klosskls » 25 lut 2015, o 11:25

Podstawowe plusy (i to duże, np. procek, ekran, rozmiar, waga, dodatkowe funkcje) są w specyfikacji wiec nie warto pisać. Topowy telefon to to nie jest, a jak na model raczej z najniższej półki specyfikację ma bardo dobrą. Opisane minusy to dla mnie drobiazgi, może poza baterią która jak na razie jest wielkim znakiem zapytania i podziałem pamięci. 1 jakoś przeżyję, 2 pewnie "naprawią" custom ROMy jak się pojawią. Całość, czyli stosunek cena (620 zł w PL minus VAT)/funkcjonalność wypada IMHO całkiem nieźle.

I jeszcze jeden plus: funkcja Smart Wake Up działa na uśpionym telefonie, czyli kreśląc na wygaszonym ekranie literkę uruchamiamy od razu podpiętą (dowolną zainstalowaną) apkę.
klosskls

Postprzez TLasky » 26 lut 2015, o 02:24

Powiesz coś odnośnie odtwarzania muzyki? Jak z głośnością i jakością?

T.
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez pete67 » 26 lut 2015, o 15:24

mruczek66 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam
a możesz zapoznać nas z ogolnym wrażeniem tak po 2 dniach używania???
odczucia estetyczne, pasowanie obudowy, ergonomia przy uzytkowaniu i trzymaniu w ręku ...
jakosć fotek? zakładam że to uczciwe 8Mpix nie interpolacja:)
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez klosskls » 26 lut 2015, o 23:41

pete67 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pasowanie bardzo dobre, nic nie trzeszczy podczas próby wyginania. Jakość metalowych boków i plastików IMHO bardzo dobra.
Delikaty wzór na tyle obudowy powinien maskować rysy jak się pojawią. Trochę mam obawy o wystający a tyłu aparat, bo na nim się tel. opiera leżąc "na pleckach" a nie wygląda to na metal, a raczej na metalizowany plastik. Szybka od aparatu za to jest nieco schowana więc nie powinna się jakoś specjalnie rysać. Metalowe boki są matowe więc tez drobnych rysek nie będzie widać.

Ergonomia też dobra zarówno jeśli chodzi o obudowę (raczej nie boję się, że tel. się wyślizgnie) jak i interface. Zwykły android bez wodotrysków, nakładek, udziwnień, a po ustawieniu PL prawie wszystko po polsku, czasem bardziej niestandardowe opcje są EN. Jak do tej pory nie trafiłem na cokolwiek z Chińskimi znaczkami. Czasem tłumaczenie jedzie translatorem np. "zamki oprogramowana" zamiast np. "blokada", ale generalnie jest nieźle.

Firmowo jest na ekranie folia, i druga w komplecie. Doogee nie chwali się, że szybka to GorillaGLass albo coś podobnego, mój poprzedni myPhone ze zwykłą szybką przez rok nie ma żadnej ryski na ekranie pomimo, że jakoś szczególnie nie dbałem o nią, choć z 2 strony przednia szybka jest równo z boczna ramką, więc kładąc tel. ekranem w dół kładziemy na szybce.

Simy: 1 zwykły a 2 mikro, połączenie 3/4G do wyboru na dowolnym, 2 nr IMEI, i jest obsługa WCDMA 900.
Co do fotek i filmów to się na razie nie wypowiadam bo nie robiłem żadnych testów. A przy okazji jak sprawdzić czy te 8Mpix nie jest interpolowane?
Muza na słuchawkach "standardowo" czyli do jakości przyczepić się nie mogę, ale rewelacji też nie ma. Głośność wystarczająca, czyli szału też nie ma. Moja stara Vedia A10 gra głośniej i lepiej. Aby było śmieszniej przy próbie zrobienia głośności na MAX pojawia się ostrzeżenie, że za głośna muzyka uszkadza słuch.

Generalnie jak za tel. za 500 zł to IMHO całkiem nieźle i po 2 dniach używania jestem zadowolony. Jak już pisałem wcześniej fajne są Wake Up Gesture (choć tylko 5 literek to trochę mało :-( ) ), regulacja głośności 2 palcami oraz "usypianie" 2 tapnięciami, dzięki temu nie trzeba "szukać" przycisku z boku obudowy.
klosskls

Postprzez klosskls » 28 lut 2015, o 01:34

No i niestety bateria to porażka. Po 1d 14g niezbyt intensywnego używania pozostało zaledwie 25%. Przy okazji pomierzyłem dokładnie baterię: 4x64x53 mm, 29g i porównałem do kilku oryginalnych baterii Samsunga:
Bateria (2100 mAh) do GALAXY S3 - 63 x 50,5 x 5,4 mm
Bateria (1900mAh) do Galaxy S4 mini - 51 x 69,1 x 4,32 mm
Porównanie objętości w obydwu przypadkach pokazuje, że bateria o wymiarach tej do F1 powinna mieć proporcjonalnie ok. 1650mAh. Nie wiem nic o żadnym przełomie w bateriach, więc wychodzi, że Doogee sobie z baterią zaleciał w kulki. Jak jest naprawdę można stwierdzić ładując samą baterie ładowarką z pomiarem "wpompowanego" ładunku, a w to nie chce mi się bawić. Tel. to nie pomoże, jedynie byłby pretekst do reklamacji z powodu niezgodności z umową.
klosskls

Postprzez pestka772 » 28 lut 2015, o 04:21

No niewiem czy taka porażka, porażka by było 12h na baterii a nie ponad dobę a z tego co pisałeś to praktycznie 2 (skoro 1/4 baterii została). Według mnie to normalne że przy smartfonie trzeba mieć jakiś Power bank czy inne źródło zasilania w zanadrzu. Prawie juz zamówiłem tego F1 mini ale ze była tylko opcja płatności paypal to się nie zamówiłem i chyba na dobre montowac wyszło ;-) Ale w tej cenie to i tak ciekawa propozycja szkoda ze więcej ramu nie dali.
pestka772
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: VertiS01/ W450
ROM: stock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DOOGEE