• Reklama

Doogee kontra inne

Doogee kontra inne

Postprzez ventura » sobota, 23 listopada 2013, 13:41

Zastanawiamy się nad kupnem dwóch telefonów w przedziale 130 do 150$ z aliexpress
Głównie w oko wpadł nam doogee discovery DG500 ale to dość spory wydatek więc chcieli byśmy otrzymać podobne propozycję. Jak wygląda wsparcie modowanych rom do takich sprzętów myślę tu o jaffa lub cyanogenmod, które mi w zasadzie najbardziej odpowiadają.

wymogi: gps, dual sim, wideo rozmowy, nie większy niż 5 cali, wifi, otg
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Doogee kontra inne

Postprzez ventura » środa, 27 listopada 2013, 11:11

Może:

KAVA A9 lub HaiPai i9389?

Trochę przeraża mnie fakt, że w TV byśmy mieli lepszy sprzęt (mk908) niż mobilny ale ciężko coś godnego znaleźć za te pieniądze.
ventura
AKTYWNY

Postprzez zriel » środa, 27 listopada 2013, 11:24

Z marek popularnych na które można znaleźć Cyanogen, MIUI lub inne rom-y to ZOPO,Lenovo,ZTE,Jayu,Faea,iOcean,NEO itp. Co do reszty wynalazków jest dobrze jak znajdzie się aktualizację do nowszego androida na needrom.Ewentualnie jeśli smartfon ma standardowe podzespoły(cpu/gpu,wyświetlacz z dotykiem lub OGS,kamera) to można prosić o port na XDA ale szanse że ktoś się tym zajmie są marne. zresztą cyanogen to nie jedyny fajny android, Mnie osobiście najbardziej podpasowało MIUI, równie fajny jest port także Chińskiego BaiduOS, co do "zachodnich" androidów to wybija się paranoid, a osobiście gdyby był dla mnie dostępny brał bym P.A.C rom(połączenie najlepszych cech Cyanogen,AOKP i Paranoid). No ale to tylko dywagacje, a wracając do temetu(130-150$ to nie jest spory wydatek za dobry smartfon) to jedyne co pozostaje to oczekiwanie na wersję WCDMA Jiayu G2F - coprawda to 4,3 cale ale konfiguracja zacna a i wykonanie też. Oczywiście zawsze można kupić coś mniej znanego, ale w tym momencie zapomnijcie o choćby aktualizacjach,nie mówiąc o Custom romach. Ewentualnie można dopłacić i wziąć 5 caleowe ZOPO ZP820 - do niego napewno będo porty, albo poczekać chwilę na jego mniejszego brata 4,7 calowe ZOPO ZP700 które ma to samo przy mniejszym ciut wyświetlaczu i będzie odrobinę tańsze.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez ventura » środa, 27 listopada 2013, 11:34

ZOPO ZP820 ani nie rusza aero2 ani z tego co widzę w opisach nie ma OTG?

Z tego co napisałeś to najbezpieczniej jest po prostu kupić a820, który chyba jest kupowany najczęściej a jaki jest dobry tel z otg?
ventura
AKTYWNY

Postprzez zriel » środa, 27 listopada 2013, 22:55

Jeśłi chodzi o aero 2 to większość chińczyków łącznie z Dogeee nie obsługuje pasma WCDMA 900MHz, ZOPO ZP820 napewno ma OTG, ZP700 też będzie je miał. Jeśli chodzi o kategorię cena/jakość/możliwości to Jiayu G2F jest bezkonkurencyjny i ma OTG, tyle że nie wyszła jeszcze wersja WCDMA. Ja stwierdziłem że single sim mi starczy i kupiłem ZDXC X600(z opisu i zapewnień sprzedawcy wynika że to najnowsza wersja S w której dodano NFC i zwiększono taktowanie cpu do 1.5GHz). Zasadniczso ten telefon to taki SGS3 w chińskim wykonaniu - ekran 5" 1280x720 od LG, cpu Samsungo Exynos 4412(4 rdzenie) 1.5GHz + gpu Mali 400 MP4(4 rdzeniowe), 1GB RAM,16GB ROM, aparat standardowo 8MP tył i 2MP przód, dodatkowy układ audio,MHL i najprawdopodobniej OTG też,żyroskop i w najnowszej wersji NFC. Jedyna wada to brak slotu na karty micro SD co mnie osobiście nie przeszkadza - po odjęci miejsca na system zostaje ok. 12GB co mi starczy. Jako że to praktycznie SGS 3 będę próbował zainteresować nim kogoś z XDA w celu przeportowania jakiegoś fajneo ROM-u.
zriel
AKTYWNY

Postprzez ventura » sobota, 30 listopada 2013, 12:12

Żonka wybrała sobie doogee dg500 już zamówiony i czekam na przesyłkę (singapur post, ciekawe jak długo będzie szło).
Zastanawiam się nad w/w zopo ZP820, JIAYU G2F (trochę mniejszy ale trudniej go złamać w kieszeni) i właśnie doogee dg500.

Obecnie mam alcatela ot 991D więc każdy z nich to skok w inny wymiar ;)

Widziałem też wynalazek o nazwie kava A9 ale nie widzę jakichkolwiek informacji w sieci o nim.
ventura
AKTYWNY

Postprzez zriel » sobota, 30 listopada 2013, 15:15

Już powinien się pojawić całkiem fajnie wyglądający 4,7 calowy ZOPO ZP700 - też dobry wybór.A co do OTG - da się je uruchomić na każdym smartfonie z androidem, ale do tych które nie wspierają tej technologii natywnie(nie podają zasilania) trzeba kupić przejściówkę z osobnym zasilaniem, wygląda to tak : http://allegro.pl/adapter-otg-usb-na-mi ... 46290.html do złącza micro usb żeńskiego podłączasz kabel od zwykłej ładowarki. wtedy masz kilka opcji : możesz zasilać pendrive/inny nośnik pamięci podłączony do smartfonu, możesz podłączyć jednocześnie nośnik pamięci do smartfonu a smartfon do laptopa/komputera, możesz jednocześnie korzystać z nośnika pamięci oraz ładować telefon(kabel jest kompatybilny także z urządzeniami wspierającymi w pełni OTG).
zriel
AKTYWNY

Postprzez ventura » sobota, 30 listopada 2013, 18:38

ZP700 jest dość obiecujący teraz to mam jeszcze większy dylemat.

tzn. ze na ot 991D mogę uruchomić otg? jak? (proszę o prv bo zawsze mi się wydawało, że tylko nowsze systemy to potrafią)
ventura
AKTYWNY

Postprzez zriel » niedziela, 1 grudnia 2013, 04:43

ventura napisał(a):ZP700 jest dość obiecujący teraz to mam jeszcze większy dylemat.

tzn. ze na ot 991D mogę uruchomić otg? jak? (proszę o prv bo zawsze mi się wydawało, że tylko nowsze systemy to potrafią)

Sprawdź czy któryć z custom romów tego nie udostępnia, ewentualnie użyj tego http://usbotghelper.wordpress.com/confirmed-devices/

Autor postu otrzymał pochwałę
zriel
AKTYWNY

Postprzez ventura » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 18:39

Może warto dopłacić do ZTE V967S?
ventura
AKTYWNY

Powrót do DOOGEE