• Reklama

Doogee F3 zbudowany z bambusa i szkła akwariowego

Re: Doogee F3 zbudowany z bambusa i szkła akwariowego

Postprzez Roswell » 19 paź 2015, o 16:45

balek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Napisz, bo grono forumowiczów niecierpliwe :)
Widocznie niebieskie chyba po prostu nie istnieją. Z kiedy jest wersja softu, były jakieś aktualizacje do zrobienia ?
Roswell
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Newman N2

Reklama

Postprzez pierwszy » 19 paź 2015, o 16:57

Do mnie też dotarł :D Telefon JEST niebieski, a raczej ciemny granat - widać to w dobrym świetle i rzeczywiście blisko mu do czarnego. Jest dosyć ciężki ale wagowo zbliżony do elephone p6000, którego obecnie posiadam. Tyle, że w elephonie wagę zapewne robi bateria, a w f3pro metalowy korpus... natomiast po uruchomieniu aparatu od razu widać różnicę... na plus f3pro oczywiście! Telefon prawdopodobnie zostanie u mnie, a dla p6000 będę szukał nowego właściciela.

IMO największy minus to wybór: 2x sim albo microsd i 1x sim... gdyby było romu 32GB (jest 16) byłoby w porządku, a tak trzeba będzie sobie jakoś radzić bez microsd, bo potrzebuje 2x sim.

aktualizacji nie było, wersja softu: R11- 2015.08.21
antutu 5.7.1 score: 32570
pierwszy

Telefon:: mi4c
ROM: miui 8.2 6.12.22

Postprzez balek » 19 paź 2015, o 20:57

To co rozczarowuje na dzień dobry to brak powłoki anti-fingerpirint (albo jej marna jakość). Palce normalnie zostawiają ślady na wyświetlaczu, jak na każdym innym telefonie. Nie wiem czy w ogóle jest powłoka nano coating. Gdybym to wiedział, to nie zdzierał był fabrycznych osłonek, których o dziwo było aż dwie sztuki. Jedna taka z dziubkiem do oderwania od razu a druga normalna folia ochronna - pięknie spasowana. Też ją oderwałem a teraz żałuje, bo w taki sposób nakleić jeszcze raz taką zwykłą folię nie sposób.
Po włączeniu, telefon miał jakieś 30% baterii. Bawiłem się jakieś 2 godziny non stop i w końcu padł. Więc w miarę nieźle wytrzymał chyba na początek. Teraz się ładuje, później będę bawił się dalej.
Zdjęcia przyzwoite, ale tak naprawdę trzeba przerzucić na wielki ekran żeby się przekonać jak jest naprawdę.
Głośnik gra dosyć głośno ale niezbyt czysto. Także tu raczej in minus.
W aparacie nie znalazłem nigdzie możliwości zmiany ustawień wielkości/formatu zdjęcia.
To tyle na tą chwilę.
balek

Postprzez pierwszy » 22 paź 2015, o 11:59

Rzeczywiście aparat jest ubogi w ustawienia. Próbowałem zainstalować inny, a właściwie kilka i za każdym razem przy próbie korzystania przy pierwszym zdjęciu zawiesza się tzn. przestaje odpowiadać i nie można go uruchomić ponownie (komunikat wystąpił błąd, zrestartuj aplikacje lub telefon)... pomaga tylko restart telefonu. Także jestem skazany na korzystanie z domyślnej aplikacji aparatu. Ma ktoś ten sam problem?
pierwszy

Postprzez GregorPLKce » 22 paź 2015, o 13:50

Hm.. sprawdziłem u siebie i mam to samo (sprawdzałem na aplikacji Aparat Google), straszna lipa w dodatku spolszczenie systemu jest trochę słabe i nie w 100 %
GregorPLKce

Telefon:: Samsung

Postprzez Eryk1000 » 22 paź 2015, o 19:19

A do mnie dotarł Mi4C :D Nie żałuje że zrezygnowałem z tego Doogee F3, dopłaciłem trochę i jest o niebo lepsze wsparcie. No cóż człowiek uczy się na błędach szkoda tylko że 2miesiące musiałem się użerać o Doogee F3 a Mi4C dotarł po tygodniu :D
Eryk1000

Telefon:: Nokia n8

Postprzez tpawel » 22 paź 2015, o 21:21

Jest dokładnie tak jak piszesz. Dziwne,ze przy takiej konkurencji w Chinach Doogee pozwala sobie na takie zagrania

Wyslane z G7
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez balek » 22 paź 2015, o 23:47

Mogę już trochę więcej powiedzieć na temat telefonu.
Jak na razie jeśli chodzi o użytkowanie, to spisuje się nieźle, choć nie bezbłędnie. Są jakieś błędy. Szczególnie po włożeniu obydwu kart SIM (które używam) aplikacja Telefon (Phone) będąca fabrycznie na pokładzie telefonu troszkę szwankuje. Po pierwsze głupieje jak w widoku kontaktów zaznaczyłem "pokaż wszystkie kontakty", tzn. obie karty SIM i pamięć telefonu. Niektóre kontakty powtarzają się na karcie SIM i w pamięci fona i może to jest przyczyną błędów. Po najechaniu na kontakt, zamiast zacząć wybierać numer, ekran robił się szary i nic się nie dało zrobić, pomagał tylko restart telefonu. Dodatkowo trochę wariuje z prefiksem +48. Na karcie SIM T-mobile wszystkie kontakty miałem zapisane z przedrostkiem +48. I jak chciałem wybrać numer, to zdarzyło się, że pokazywał komunikat o nieprawidłowym numerze i nie wybierał. Bez przedrostka numer wybierał normalnie, gdy wpisałem go z ręki. Natomiast po jakimś czasie ten sam kontakt (z prefiksem) już wybrał normalnie numer i dzwonił. Dziwne. Takich problemów nie ma w ogóle w aplikacji True Phone, którą pobrałem ze sklepu Google. Dlatego też używam tej właśnie aplikacji do dzwonienia.
Miałem też problem jak podłączyłem słuchawki. Zaczęło buczeć w słuchawkach a aplikacja do odtwarzania muzyki zaczęła się zawieszać, po czym telefon sam się wyłączył. Po ponownym włączeniu jest ok i mam nadzieję, że tak już pozostanie.

Co mnie jednak najbardziej denerwuje, to niedoróbki wizualne tego telefonu. Nie wiem, czy dotyczy to tylko mojego egzemplarza, czy dotyczy czarnych telefonów F3, czy może zdarzyć się w każdym - bez względu na kolor. Chodzi o to, że wyświetlacz (przedni panel) oraz tylni panel nie są idealnie spasowane z metalową ramką. Ta z kolei (metalowa ramka) nie została też w moim egzemplarzu idealnie wyszlifowana (w kilku miejscach). To złe spasowanie objawia się tym, że w kilku miejscach między ramką a wyświetlaczem (i tylnym panelem) są mikro szpary. Nie jest to jakoś bardzo widoczne i trzeba się przyjrzeć, żeby to zobaczyć więc jakoś strasznie nie psuje ogólnego pozytywnego efektu wizualnego. Nie mniej jednak te niedoróbki są i sam ten fakt już denerwuje. Co więcej w moim egzemplarzu tylni panel został trochę nieumiejętnie wklejony, przez co w kilku miejscach po prostu wyłazi klej. Znowu nie jest to jakieś bardzo przeszkadzające, ale jest. Sama ramka, też chyba jest raczej jakoś słabo pomalowana, bo już po dwóch dniach używania telefonu, w jednym miejscu zdarła się farba. Ciekawe co będzie dalej.
I jeszcze jedna rzecz, która mnie denerwuje, to to że gniazdo USB zostało nierówno spasowane z .... metalową ramką :) tzn. samo gniazdo nie jest równo wpasowane w otwór ramki. Przez to, jak próbuję się wsadzić wtyczkę kabla (na wprost), to po prostu ona nie wchodzi. Trzeba wtyczkę włożyć pod lekkim kątem. I znowu nie jest to coś strasznego, ale trzeba pamiętać o tym przy wkładaniu wtyczki, żeby nie pchać jej na siłę i na wprost, bo można po prostu wyłamać ten będący w środku styk (już raz mi się to kiedyś w jakimś telefonie zdarzyło). W przypadku tego telefonu, taka awaria czyni ten telefon praktycznie bezużytecznym, gdyż jest on nierozbieralny. Jak to się zdarzy w pierwszym roku użytkowania, to jeszcze pół biedy, bo można próbować reklamować i odsyłać do Azji, ale później może być gorzej. Samemu idzie się do tego przyzwyczaić. Najgorsze jak telefon do ładowania będzie podłączał inny domownik, nie do końca świadomy tego faktu. Trochę się tego obawiam.
Załączam kilka fotek pokazujących to co opisałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z rzeczy, co do których można było być świadomym już przed zakupem, ale które mimo wszystko przeszkadzają, to
1) brak podświetlenia klawiszy
2) brak diody powiadomień (przez co nawet nie wiadomo, czy telefon się cały czas ładuje - trzeba włączyć wyświetlacz, żeby sprawdzić)
3) nie najmocniejsza (delikatnie mówiąc) bateria (szczególnie przy dwóch aktywnych kartach SIM); co mnie martwi, to to że nawet jak niedużo używam telefonu a zwłaszcza wyświetlacza który miał pożerać najwięcej energii, to zużycie baterii i tak jest duże - codziennie wieczorem muszę ładować, bo jest 10-15 %
Ostatnio edytowano 23 paź 2015, o 00:30 przez balek, łącznie edytowano 1 raz
balek

Postprzez thirtyseconds » 23 paź 2015, o 00:22

Dzięki za obiektywną wypowiedź. Straszne te niedorobki jakościowe. Takie rzeczy są dopuszczalne w najtańszych modelach, a to ponoć jest ich flagowy produkt. Cóż, wydaje mi się, że Doogee po tych kilku ostatnich wałkach można już zacząć określać mianem gównomarki.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez balek » 23 paź 2015, o 00:28

thirtyseconds napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie to miałem na myśli.
Oczywiście, że trzeba pamiętać, że jest to telefon niskobudżetowy, więc cudów nie można było się spodziewać. Dlatego też z powodu wymienionych niedoróbek nie będę odsyłał telefon z powrotem, bo tak naprawdę, szczeliny za kilka tygodni wypełni kurz, do innych rzeczy po prostu się przyzwyczaję i tyle. Telefon wyszedł mnie 117$ i tych pieniędzy może i jest wart ale na pewno nie 160$!
Z drugiej strony, tak jak napisałeś, to miał być flagowiec! Dostali jakieś nagrody na targach za design (tego konkretnego telefonu) i wypuszczają takie egzemplarze na rynek? Porażka
balek

Postprzez thirtyseconds » 23 paź 2015, o 01:57

Weronika przetestowala wersję pro:
http://swiatandroid.pl/recenzja-doogee-f3-pro/
Tylko, że ona pisze te recenzje pod swój biznes, bo handluje doogee.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez pierwszy » 23 paź 2015, o 13:39

Telefon nie jest idealny (szczególnie softwareowo), ale nie potwierdzam części "usterek" użytkownika @balek (co nie znaczy że nie mogły się wydarzyć). Nie mam problemów z listą kontaktów (to, że numery się dublują jeśli ma się te same na obu kartach i jeszcze w pamięci telefonu to chyba normalne...) nie zauważyłem problemów z numerami z prefixem +48, bezproblemowa aplikacja odtwarzania muzyki, brak wycieków kleju, materiały i spasowanie w porządku, metalowa ramka rzeczywiście mogłaby być lepiej obrobiona. Wtyczka usb wchodzi pod lekkim kątem i trzeba na to uważać (ale oglónie w każdym telefonie trzeba uważać na gniazdo ładowania jeśli chcemy żeby posłużyło dłużej...), bateria słaba ale należało się tego spodziewać - telefon jest smukły, nieduży bo "tylko 5cali" - większej baterii widocznie nie dało się tam upchać...

Zauważyłem, że czasem dotyk nie jest zbyt czuły, tzn. trzeba "kliknąć" 2-3 razy żeby załapało.
Pozostaje oczekiwać szybkiej aktualizacji, która wyeliminuje problemy (z powyższych postów) ale trzeba je zgłaszać do producenta przez doogee.cc , która to strona częściej nie działa niż działa (zupełnie jak to forum ;) )... mimo to trzeba próbować.

Za swój egzemplarz dałem 106$ (etui i szkło w zestawie) i myślę, że jest wart tych pieniędzy, a nawet trochę więcej.
pierwszy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DOOGEE