• Reklama

Doogee dg2014 - problem z baterią

Doogee dg2014 - problem z baterią

Postprzez macieko1333 » 17 gru 2014, o 14:00

Witam,

Już jakiś czas temu (jakieś pół roku), kupiłem telefon doogee dg2014 turbo :)

Ogólnie telefon sprawuje się dobrze tylko mam straszny problem z baterią :/

A mianowicie, gdy bateria naładuje się do pełna i po odłączeniu jej od ładowania, telefon bardzo szybko się rozładowuje. Wystarczy, że posiedzę chwilkę na internecie lub cokolwiek porobię i już mam połowę baterii. A czasami też jest tak, że procenty z baterii znikają dosłownie i to widać. Miałem też kilka razy taki przypadek, że telefon się tak szybko rozładowywał i jak było ok. 20-30% i telefon się wyłączył i nie dało się go włączyć, a dopiero po podłączeniu do ładowarki, telefon się uruchomił i okazało się, że zostało jeszcze 90% baterii...

Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? W czym leży problem?
Maciej, pozdrawiam
macieko1333

Reklama

Re: Doogee dg2014 - problem z baterią

Postprzez bartazzz » 17 gru 2014, o 14:50

wygląda na źle skalibrowaną baterię
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez macieko1333 » 17 gru 2014, o 15:08

Probowalem juz kalibrowac baterie roznymi programami, ale bez skutku :/ Jakies rady?
Maciej, pozdrawiam
macieko1333

Postprzez piotrekmisk » 17 gru 2014, o 17:30

macieko1333 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja bym spróbował zakupić nową baterię, bo ta wygląda na padniętą. Są dość tanie na aliexpress (za 6 dol. widziałem) tylko trzeba czekać aż z chin dojdzie;-). Jak dużo używasz telefonu to kup dwie. W tym telefonie bateria ma małą pojemność i dość szybko się rozładowuje.A telefon poza tym super - sam miałem taki sam:-D

No chyba, że problem jest z telefonem - ale nie wydaje mi się. Najprościej to spróbować z nową baterią... i zobaczyć co będzie. Osobiście nie wierze w kalibracje programami;-)
piotrekmisk

Pochwały: 3
Telefon:: MEIZU M3S

Postprzez color1 » 19 gru 2014, o 01:41

mam dokladnie ten sam problem, dodatkowo bateria spuchla po kilku probach doladowania do oporu. moim zdaniem taka jest wlasnie jakosc chinskich produktow.
robilem wipe z poziomu recovery, po restarcie (na ladowarce) bateria z pierwotnego 68% nagle spadla na 8% wiec doladowalem do 100% ale zupelnie niczego to nie zmienilo - przy ok. 75% uruchomienie aparatu z lampa czy messengera powoduje wylaczenie telefonu, trzeba odczekac kilka minut, mozna wlaczyc ponownie ale wtedy procenty leca praktycznie w mgnieniu oka i znow telefon sie wylacza.

wyslalem reklamacje do sprzedawcy - ma doslac nowa baterie (bateria ma gwarancje 12 mcy wedlug info przy zamawianiu samej baterii) wiec czekam.
color1

Pochwały: 1
Telefon:: kilka różnych
ROM: fabryczny

Powrót do DOOGEE