• Reklama

Doogee Dagger DG550 test, recenzja 5.5 cala, 6.5mm

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Doogee Dagger DG550 test, recenzja 5.5 cala, 6.5mm

Postprzez marx » czwartek, 18 września 2014, 15:12

DOOGEE DAGGER DG550

Dziś zapraszam do recenzji kolejnego telefonu wyprodukowanego przez DOOGGEE, Producent ten ma w ofercie całą gamę telefonów, zazwyczaj o pięknej stylistyce, dobrych osiągach i w bardzo niskich cenach. Tym razem przyjrzymy się modelowi DG550 Dagger. Telefon zakupiłem za 167$ (535zł) w sklepie tinydeal.com i przyszedł dobrze zabezpieczony po przeszło 2 tygodniach od zakupu.
W przesyłce znajdowało się sztywne pudełko z szarej tektury w którym znajdował się telefon, kabel USB, europejski zasilacz USB, słuchawki w białym kolorze, ponadto producent dodał folię ochronną na ekran i instrukcję obsługi w języku angielskim.

BUDOWA

Konstrukcja DG550 jest prosta , a zarazem elegancka. Na pierwszy rzut oka widać że telefon jest bardzo cienki, i ma
stosunkowo małe ramki wokół ekranu. Telefon posiada metalowe wzmocnienia po bokach co nadaje mu wyglądu drogiego telefonu, tył jest pokryty przyjemną w dotyku warstwą gumy. Z przodu telefonu mamy 5,5 calowy wyświetlacz pod którym znajdują się trzy przyciski pojemnościowe: Menu, dom i powrót. Znak dom ma kształt kreski i jest podświetlany na niebiesko. Pozostała przyciski mają białe podświetlenie. Nad wyświetlaczem od lewej strony znajduje się 13megapikselowa kamera i czujniki światła i zbliżeniowy.
Port micro USB i gniazdo słuchawkowe są na górze na zaokrąglonej krawędzi, po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania i po lewej stronie są przyciski regulacji głośności. Dolna krawędź ma niewielki otwór mikrofonu plus dwa pola z otworami dla głośników.
Tylna pokrywa z matowego plastiku zaczyna zakrzywiać się w kierunku krawędzi, ale środkowa część jest płaska. Aparat nieznacznie wystaje z tyłu, ale nie ma to wpływu na sposób korzystania z urządzenia.
Telefon może być zbyt duży dla niektórych użytkowników, ale wielkość ekranu 5.5 cala jest bardzo wygodna do przeglądania stron internetowych, zdjęć, pracy z dokumentami pakietu Office i grając w gry.

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

SPECYFIKACJA

Wyświetlacz: 5,5-calowy IPS OGS HD 720p (1280 x 720)
System operacyjny: Android 4.2.9
Procesor: Mediatek MTK6592 1.7GHz Octa-core
GPU: Mali450 700MHz
Pamięć: 1 GB RAM / 16 GB ROM
Pamięć zewnętrzna : MicroSD do 32GB
Ekran HD (1280 × 720) Wyświetlacz 5.5 "
Aparat :13 megapikselowa kamera z tyłu i 3-megapikselowy aparat z przodu
Bezprzewodowa: Bluetooth 4.0, 802.11 a / b / g / n
Bateria: 2600 mAh (wymienna)
Sloty SIM 1x normalny SIM, 1x Micro SIM
Wymiary : 153 x 76 x 6.5 mm
Waga: 180 gramów

EKRAN

Ekran w Doogee Dagger ma 5.5-calową matrycę wykonana w technologii IPS OGS w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli co daje gęstość upakowania pikseli na poziomie 267 ppi. Zastosowana technologia gwarantuje szerokie kąty widzenia, wysoką jasność i kontrast i doskonałe odwzorowanie kolorów których wyświetlacz jest w stanie obsłużyć 16mln. Praktycznie nie ma zmian koloru i kontrastu podczas oglądania pod dużym kątem. Ekran jest czuły na dotyk i obsługuje 10 punktów jednocześnie. Podświetlenie jest równomierne na całej powierzchni ekranu.

Porównanie ekranów: iNew V8 vs Doogee DG550 Dogger vs UMI C1

KAMERY

W telefonie znajduje się aparat z matryca 8.0 megapikseli interpolowaną do 13 MPx co pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 4096x2304, obiektyw przedni ma rozdzielczość dwóch megapikseli interpolowane do 5 MPx.Telefon radzi sobie ze zdjęciami nocnymi choć są zaszumione. Zdjęcia są żywe, jasne i mają dobry balans kolorów. Szkoda tylko że w telefonie nie zamontowano aparatu z realną 13 MPx matrycą. Telefon nie ma problemów z ustawieniem ostrości, robi to dosyć szybko.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wbudowana aplikacja zawiera funkcje, takie jak wykrywanie twarzy, HDR, ciągłego fotografowania i tryb panoramiczny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

w nocy , z lampa telefonu
Obrazek Obrazek

Przykładowy film

ŁĄCZNOŚĆ

DOGGER posiada niezbędne moduły łączności, ma Wi-Fi (802.11 b / g / n), Bluetooth 4,0 , 3G WCDMA i 2G GSM. Jak przystało na chińczyka ma dual SIM i obsługuje 3G w zakresie 850 i 2100MHz. Brak niestety popularnego w Polsce pasma 900 MHz które sprawdza się doskonale poza wielkimi aglomeracjami.
Wi-Fi ma bardzo dobry zasięg,sporo lepszy niż np w UMI C1 , z zasięgiem GSM i 3G nie ma problemów, nie zrywa połączenia.

SYSTEM
Telefon działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2.9. i nie sprawia żadnych problemów z kompatybilnością i stabilnością.
Launcher prezentuje nam inny wygląd ikon niż w czystym androidzie, ale jak komuś taki nie odpowiada może szybko to zmienić go za pomocą sklepu play, np na NOVA Launcher. DOOGEE obiecał aktualizację systemu do Androida 4.4.2 KitKat, przypomnę tylko że firma była jedną z pierwszych która wydała Androida 4.4 KITKAT na procesorze MediaTeka

Oprogramowanie oferuje również opcję oszczędzania energii (w menu "Power Save"), które pozwala na zdefiniowanie różnych profili mocy. W każdym profilu można określić, które elementy powinny być włączone lub wyłączone (czyli GPS, Bluetooth itp). Można również zdefiniować super profil oszczędzania energii, która automatycznie wyłączy pewne funkcje, gdy poziom baterii spadnie poniżej pewnego poziomu.

WYDAJNOŚĆ

Sercem telefonu jest tajwański ośmiordzeniowy procesor MediaTek MTK6592 Cortex-A7. Jest on taktowany zegarem 1.7GHz i ma wbudowany układ graficzny ARM Mali-450 MP GPU. Doogee Dagger w popularnym benchmarku antutu V5 osiągnął bardzo dobry wynik 32181 punktów , co stawia go w rankingu nad Google Nexus 4 i Xiaomi Redmi Note, a poniżej Xiaomi Mi3. Doskonały wynik jak na telefon za 550zł . Podczas moich testów telefon działał płynnie i szybko.

Doogee DG550 posiada 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci masowej ROM co jak za tą cenę jest sporą wielkością.Dodatkowo pamięć w telefonie można poszerzyć za pomocą karty SD do 32GB, niektóre źródło podają że nawet do 64GB.

Obrazek Obrazek

GPS

Z GPS nie miałem żadnych problemów, pierwszy fix może trwać do 30 s, ale następne łapie w kilka sekund, GPS działa OK.
Obrazek Obrazek

BATERIA

W telefonie znajduje się bateria o pojemności 2600 mAh co na telefon o tak dużym wyświetlaczy nie jest wartością zbyt wielką. Z drugiej strony w tak smukłym urządzeniu trudno zmieścić pojemniejszą baterię.
W teście godzinne odtwarzanie video z YouTube na pełnej jasności i głośności pochłonęło 40% baterii.
Bateria powinna wystarczyć na cały dzień normalnego użytkowania telefonu.

PODSUMOWANIE
DOOGEE DAGGER DG550 to naprawdę ładnym smartfonem, jest solidnie wykonany, ma wspaniałe osiągi i ładny 5.5" wyświetlacz HD
Ale ma też minusy do których zaliczyć trzeba brak diody powiadomień, głośnik zewnętrzny mógł by grać głośniej i baterię o stosunkowo małej pojemności.
Biorąc pod uwagą niską cenę, bo tylko 166,99$ jest to bardzo interesująca propozycja. Telefon można kupić http://www.tinydeal.com/doogee-dg550-55 ... 26873.html za równowartość 545zł

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

Re: Doogee Dagger DG550 test, recenzja 5.5 cala, 6.5mm

Postprzez marcin76 » piątek, 10 października 2014, 12:24

Muszę potwierdzić, że telefon jak za tę cenę jest godny polecenia. Używałem go ponad miesiąc i byłem z niego zadowolony. Jedyne co mi przeszkadzało, to brak diody powiadomienia, czasami rozmowa była zbyt słabo słyszalna. Jakość muzyki na pewno nie jest dla koneserów ;-)
Niestety wczoraj telefon wylądował rogiem na podłodze i pękł wyświetlacz. Nawet case nie pomogło. Połowa ekranu nie reaguje, wiec po telefonie :-(
marcin76

Postprzez victor44 » piątek, 10 października 2014, 12:41

potwierdzam telefon ok, jedno co mi przeszkadzało oprocz braku diod to jego wymiary i strasznie kanciasty, wrecz nieporeczny, dlatego sie go pozbylem, ale szybkosc działania i inne rzeczy mial w porzasiu
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez bartazzz » czwartek, 20 listopada 2014, 17:40

telefon jest przedni, ale osobiście biały wygląda duzo lepiej. W dodatku dooge fajnie robi wytwarzając swoje etui inne niż zwykły silikon
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez erOl » środa, 31 grudnia 2014, 13:49

Wczoraj dotarł telefon dla mojej Żony. Piewsze wrażenia, bardzo pozytywne. Jakość wykonania, działanie bardzo zadiwalające. Telefon ma już wgrany kitkate 4.4.2 Jedyne co mnie zastanawia, to mała ilość pamięci przeznaczonej na aplikacje. 1,4 gb z czego po zainstalowaniu podstawowych, czyli dostepy do banków, fb itp. zostało ok 640mb. Pamieci w tel zostało ponad 12 gb ale aplikacje się na niej nie instalują. Jest jakaś opcja na powiekszenie pamieci na aplikacje w androidzie 4.4.2 w tym telefonie. Wydaje mi się że gdybym ja używal ten telefon to pamieci juz by brakowalo. Domyślny zapis jest ustawiony na SD.
Karta sd dodatkowo tez jest wsaszona. Bedę wdzięczny za jakies sugestie.
erOl

Postprzez Trojanek » środa, 31 grudnia 2014, 13:52

Bez roota się nie obejdzie.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez erOl » środa, 31 grudnia 2014, 16:58

Root, to nie będzie problem. Już znalazłem jak to zrobić ale niestety czar prysł.
Telefon ma odklejony ekran.

Chinczyk proponuje zwrot kasy za naprawę u nas w kraju. Wstępnie się zorientowałem i ponowne przyklejenie w serwisie nie powinno przekrocyć 70 zł

Tak to wygląda https://plus.google.com/photos/11143220 ... -X9oITGtQE
erOl

Postprzez azzi71 » piątek, 2 stycznia 2015, 21:12

widze, ze na zdjeciach jest bialy model-tez zamowilam bialy dla corki (i tez ma odklejony ekran) a czarny dla syna i wydaje sie bardziej solidny i tylna klapka mniej sliska niz w bialym
azzi71

Postprzez miekki » sobota, 3 stycznia 2015, 01:01

Mialem okazje sie nim pobawic i od siebie moge powiedziec ze:
- Wymiary jak i wyglad "na +"
- Jak na 5,5 cala bardzo poreczny
- Aparat dobrej jakosci

- Smart case sluzy w nim tylko do pokazywania godziny
- Jest bardzo delikatny, bo po upadku z malej wysokosci pekl w nim ekran
LG GT540 -> HTC Desire -> iPhone 3GS ->Nokia 101 -> Nokia C3 -> Haier W910
miekki

Pochwały: 2

Postprzez victor44 » sobota, 3 stycznia 2015, 09:05

ja mam jakies inne odczucia, mialem go dwa tygodnie.

duzy, kwadratowy, nieporeczny, ciezko go wyjac z kieszeni, aparat slaby, sprzedalem i nie zaluje.
victor44
AKTYWNY

Postprzez erOl » sobota, 3 stycznia 2015, 10:12

Wiadomo, że każdemu się nie dogodzi.
Ja np. wiem, że 5 cali jest już dla mnie za małe. Pro krótkiej zabawie z doogee, będę zmieniał moje Sony Xperia Z właśnie na coś większego. Niezależnie czy wróci z serwisu naprawione czy też nie uznają gwarancji.
Jestem w stanie obsłużyć DG550 jedną ręką w momencie kiedy drugą mam zajętą i napisać sms więc jest ok.
Mi designe odpowiada.

Co do aparatu też ciężko mi się zgodzić. Tak jak wyżej napisałem mam sony xperie Z która w moim odczuciu robi bardzo dobre zdjęcia. I patrząc na zdjęcia, które robi DG550 ich jakość jest bardziej niż zadowalająca.

Trzeba pamiętać, że jest to telefon za 500 zł a nie za 1600 zł jak płaciłem za Xperię swojego czasu. A np. w Antutu bije xperię na głowę, jeżeli ktoś lubi cyferki. Po pierwszym odpaleniu ponad 32000.
erOl

Postprzez victor44 » sobota, 3 stycznia 2015, 14:15

przyznam CI racje ja za swojego d550 dalem nie spelna 420 zl. Jednak po zakupie meizu mx4 to w porownaniu z nim to doogee bieda :)
victor44
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin