• Reklama

[Pytanie] Dokumenty wysyłane do UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[Pytanie] Dokumenty wysyłane do UC

Postprzez Take-kun » 24 lut 2014, o 03:13

Witam, jestem o krok od zamówienia mojego pierwszego telefonu na Aliexpress. Przeczytałem wiele tematów na ten temat i zdobyłem odpowiednią wiedzę nt. związanych z tym procedur. W wielu tematach wspominane jest, że w razie zatrzymania przesyłki przez UC należy wysłać im określony zestaw dokumentów, w którego skład wchodzi skan dowodu osobistego. Jestem osobą niepełnoletnią, nie posiadam takowego dokumentu. Czy w moim przypadku wystarczy legitymacja, paszport? Czy jestem skazany na zakup z pośrednikiem-rodzicem?
Take-kun

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: [Pytanie] Dokumenty wysyłane do UC

Postprzez Mad_MAX » 26 lut 2014, o 01:41

Pierwsza kwestia to taka , że i tak czy siak twoi rodzice będą musieli zapłacić za towar , bo ty pewnie karty kredytowej nie posiadasz :) , więc de facto to na nich będzie przesyłka.

Natomiast jeśli towar ma być dostarczony na twój adres i twoje dane , to paszport w zupełności wystarczy.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Re: [Pytanie] Dokumenty wysyłane do UC

Postprzez Take-kun » 26 lut 2014, o 11:55

Posiadam, sumie to czekam na moja wirtualną visę rozliczaną w usd, więc z tym nie ma problemu. Dzięki za odpowiedź
Take-kun

Telefon:: Samsung

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI