• Reklama

dobry telefon z lepszym aparatem (czy g2?)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

dobry telefon z lepszym aparatem (czy g2?)

Postprzez listek » 26 mar 2015, o 20:44

Cena (bez VAT): 800pln
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4.7-5.5
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2-3gb/8+gb/mtk6595-Qualcomm800
Dual/Single sim: miło gdyby było duo
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): dobry aparat/kamera
Opis:
pod lupę wziąłem:
-lenovo vibe x2 (mtk 6595)
-lg2 (dragon800 i OIS)
-lg3 (nie wiem, czemu, ale cenowo podobnie do g2, nie wiem, też, czy zdjęcia ma lepsze)
-Gionee Elife E7 (ale podobno ciężko o wersję lte)
-nubia z5s (jak w lg, ale w życiu nie miałem w ręku)
listek

Telefon:: HTC
ROM: MIUI

Reklama

Re: dobry telefon z lepszym aparatem (czy g2?)

Postprzez HooCairs » 26 mar 2015, o 21:06

Gionee elife e7 nie ma lte w wersji na rynki zachodnie (działają tylko na chińskim lte), ale aparat jest znakomity, podobną jakość dają zdjęcia z lenovo vibe x2. Lg G2 i G3 mają fizycznie ten sam aparat, który jest trochę gorszy niż u poprzedników, po za tym nie wiem czy masz na myśli te telefony kupowane na aliexpress, jeśli tak to zapomnij o nich, bo są to tzw. refurby - egzemplarze pogwarancyjne, naprawiane itd. Już lepiej kupić używany z Polski, ostatnio znajomy za 800/900zł kupił używkę G3 z gwarancją, tak tanio dlatego, że ma wadę fabryczną - lekka żółta poświata na ok. 2cm^2 ekranu, która szczerze mówiąc jest ledwo dostrzegalna nawet na białym ekranie. Może uda Ci się znaleźć podobną okazję, bo zakładam że to nie jedyny egzemplarz z tym problemem. Nubię z5s odpuść, bardzo słaby telefon w porównaniu do reszty.
Fajny jest jeszcze UMI zero (sporo słabsza wydajność od reszty, ale też niższa cena, też świetny aparat, jakość wykonania, zresztą jest mnóstwo o nim na forum), Jiayu s3 (tak samo jak poprzednik, ale ten już dobrze stoi wydajnościowo).

Ps. warto zauważyć, że vibe x2 nawet bez vatu kosztuje najtaniej prawie 850zł, z vatem to już ponad tysiak.
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Postprzez listek » 26 mar 2015, o 21:57

@
pozdrów znajomego, też miałem zakupić ten telefon, ale sprzedawca nie raczył pokazać kopii zakupu

-UMI zero ze względu na procka odpadł;
-LG mają stary przetwornik IMX 135, ale optyczna stabilizacja jednak troszkępomaga;
-vibe x2 gdyby nie miał wad, to ze względu na procka bym się skusił

Nie mniej jednak, rozumiem, że polecasz GE e7 albo LG z pl?
listek

Postprzez HooCairs » 26 mar 2015, o 22:14

Polecam zarówno Jiayu S3 na równi z Gionee (wygląd, dual sim, LTE na korzyść Jiayu, aparat, wydajność na korzyść gionee, no i nie zapominajmy, że cenowo E7 konkuruje z Jiayu S3 ale w wersji 2gb, więc to na pewno na plus).

Z LG nie miałem zbyt wiele do czynienia, myślę że nie ma co się tutaj zbytnio rozwodzić, kwestia przemyślenia tematu we własnym zakresie. Wszystkie 3 telefony są dobrze znane i łatwo je dostać nawet w Polsce, bo są bardzo popularne. Na upartego możesz nawet kupić s3 lub e7 z Polski, często pojawiają się na forumowym bazarku. Sam będę miał na sprzedaż e7 za około tydzień, ale z tego co widziałem to aktualnie wisi oferta za 840zł , myślę że dobra cena.
HooCairs
AKTYWNY

Telefon:: samsung

Postprzez listek » 26 mar 2015, o 23:37

to w tym teraz e7 wygrywa, bo z EU mozna miec za 800pln, tylko szukam jaki dokładnie przetwornik tam wsadzili, bo ciazko o dokładne dane na temat kamery
listek

Postprzez TLasky » 27 mar 2015, o 00:04

OmniVision OV16825

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez rrobsonm » 27 mar 2015, o 00:15

To taki sam siedzi tez w Iuni U2
rrobsonm
AKTYWNY

Telefon:: Lenovo A820

Postprzez listek » 27 mar 2015, o 11:54

a jaką ma jasność e7?
umi zero ma F1.8, co powinno dawać ładne zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu, a nie do konca tak jest...
jakie światło ma e7? gdzieś widziałem, że F2.2, a ile soczewek? jak dobrze widziałem, jest tam jakiś patent- Largan M8, co niby daje mega foteczki...
Jak jest z tymi zdjęciami?
mam koty, więc potrzebuję czegoś co sprawnie fotki robi :)
listek

Postprzez rrobsonm » 27 mar 2015, o 12:02

Nie wiem na ile będę pomocny ale w tej recenzji są zdjęcia z Iuni U2. W ten weekend wrzucę na mój flickr te same sceny z Jiayu S3(dzis awizo dostałem). Więc będzie można jakoś odnieść do siebie możliwości tego omnivision i Sony IMX214. Co prawda to nie są zdjęcia z e7 ktorym sie interesujesz, ale nie spodziewałbym się mega różnic jeżeli jasność optyki ta sama i matryca ta sama.

Link iuni-u2-gruntowna-recenzja-po-miesiacu-doswiadczen-t15795.html
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez Jacke55 » 27 mar 2015, o 12:41

Miałem zarówno iuni u2 jak i gionee e7. Na początku zaznaczę: w obu telefonach aparat jest świetny. Zacznę od porównania przednich kamer, iuni posiada z przodu technologię ultra pixel i naprawdę widać różnicę w porównaniu z E7, oba obiektywy mają podobną jasność ale w U2 odwzorowanie kolorów i cienie są zdecydowanie lepsze.
Co do tyłu lampa wydawała mi się minimalnie lepsza w E7 choć w obu lampa jest naprawdę dobra. Jeśli chodzi o samą kamerę ta w E7 jest jaśniejsza z kolei U2 lepiej odwzorowuje kolory i cienie, kamera w E7 daje efekt trochę taki cukierkowy ( identycznie jak jest w samsungu ) ,fotografując dany obiekt i porównując z rzeczywistością wszystko jest trochę bardziej kolorowe, jasne ( lecz nie w jakikolwiek sposób prześwietlone ) i jakieś takie bardziej " pozytywne " ,kamera w U2 robi zdjęcia z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, cieni i fajną głębią ostrości, chodź obiektyw jest minimalnie ciemniejszy.
Podsumowując moim zdaniem aparat w U2 jest mi bardziej bliższy ( jako pasjonata fotografii ) niż w E7 choć jak ktoś lubi "ładne zdjęcia" do wrzucania na fb czy instangram możliwe ,iż bardziej spodobał by mu się aparat w E7, na pewno oba telefony mają naprawdę świetny aparat i myślę ,że nie ma opcji ,iż będziesz zawiedziony.

Jeśli ci namieszałem w głowie i będziesz myślał między iuni i gionne to napiszę tak: oba są od tego samego producenta, wyświetlacz lepszy jest w U2 choć E7 ma zdecydowanie większy (i również niczego sobie).
U2 ma metalową obudowę i moim zdaniem prezentuje się bardzo elegancko i zgrabnie ,choć może też trochę niepozornie ( 4,7" to naprawdę chyba najbardziej optymalny rozmiar stosunku: czytelnego dużego wyświetlacza/do rozmiaru telefonu ). Z drugiej strony jeśli chodzi o E7 to swoim wyglądem zwraca uwagę z daleka i każdy kto go zobaczy od razu widzi ,że to wypasiony sprzęt, jego rozmiar jest fajny do przeglądania internetu, grania itp. choć może być już trochę problematyczny w codziennym użytkowaniu, choć może komuś taki rozmiar nie przeszkadza.
Jeśli miałbym oceniać oba to dałbym im bardzo wysoką notę bo są to świetne telefony ( dla mnie jedyna ich wada to brak dualsim )
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: opo

Postprzez rrobsonm » 27 mar 2015, o 16:21

No i podkreślmy jeszcze brak LTE, w tej klasie sprzętu jest sporym minusem.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez rrobsonm » 28 mar 2015, o 10:26

https://www.flickr.com/photos/123141063@N05/sets/ tutaj masz zdjecia z Iuni U2 i Jiayu S3
rrobsonm
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?