• Reklama

Dobry telefon do 700-800 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dobry telefon do 700-800 zł

Postprzez Puco » 26 sty 2015, o 17:19

Witam
tak jak w temacie
szukam telefonu do ok 800 zł
zależy mi w szczególności na :
-obowiązkowo dual-sim
- dobra bateria (dużo dzwonię, trochę internet i zabawa-gry)
-dobry GSP
- wyświetlacz 4,7-5,0 cali
nie zależy mi na wodotryskach i wydajności (aczkolwiek dobre podzespoły wskazane), nie będę się bawił w zmiany roomu itp.,

rozglądałem się trochę i wpadło mi w oko
- Jiaju G4s - podobno słaby GPS - cena ok 700 zł
- Honor 3C - nie wiem jak bateria (aktualna cena 590-599zł w polskiej sprzedaży rewelka)
- THL T6 PRO - zdania różne (podobno słaby GPS i bateria też nie najlepsza) - cena ok 450 zł
- Zetafon 5 - ok 650 zł
- na allegro jest również THL 5000 - z plamką na wyświetlaczu w cenie 650 zł - czy akceptując ww. plamkę jest on warty zastanowienia ?
- polski myPhone Luna - tylko to jest 5,5 cala - nie wiem czy nie za duży (650 zł)

? - może macie jakieś inne propozycje ?
Puco

Telefon:: UMI X1 PRO

Reklama

Re: Dobry telefon do 700-800 zł

Postprzez Venn » 26 sty 2015, o 17:32

Nie wiem czy ta plama na thl 5000 ze zdjęcia z aukcji to tylko zaznaczenie czy tak to wygląda, ale wg mnie tragedia. Poza tym średnio chce mi się wierzyć, że ktoś tak po prostu odpuszcza 500zł, bo nie chce mu się dispute założyć na Ali i dostać pełny i raczej pewny zwrot. Nie chcę Cię zrazić, ale lepiej zastanowić się czy sprzedający rzeczywiście dokładnie i w pełni uczciwie opisał stan tel.

G4S- GPS tragedia, nie ma się tu co bardzo produkować, że komuś na jakimś ROMie chodzi w miarę dobrze (czyli pokazuje pozycję ulicę obok, a nie tam gdzie jesteś :P ), ogólnie trzeba przyjąć, że z GPS jest w tym modelu kiepsko i to bardziej kwestia hardware'owa, a nie do grzebania w systemie.

Honor 3c- 24msc gwarancji, cena ok, 2gb ramu- dobra propozycja

THL T6 PRO- nie mam zamiaru zachwalać (bo sprzedaję i mogę być odebrany jako naciągacz), poczytaj wątek na forum, myślę, że znajdziesz tam sporo informacji:)

MyPhone Luna- brandowany chińczyk (z tym że mytaby i myphony mają podobno serwis na poziomie akceptowalnym), co do ekranu nie bałbym się 5,5', bo po tygodniu użytkowania do tego spokojnie da się przywzyczaić, a nawet zacząć się rozglądać za czymś większym - o ile ma się wystarczająco głębokie kieszenie w spodniach ;)
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez rrobsonm » 27 sty 2015, o 01:16

Moja sztuka THL T6 Pro miała dobry gps, jednak ten telefon jest tańszy i od G4S czy 3C i to bedzie jednak czuć, to telefon wg mnie dobry jak za te pieniądze ile kosztuje, ale jednak ma pewne braki, typu wyświetlacz nie aż tak jasny, aparat nie az taki dobry, wykonanie również gorsze. Cóż sporo tańszy, cudow nie ma. Z wymienionych bralbym albo Honora albo Zenfone.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez Puco » 27 sty 2015, o 15:30

Dzięki za pomoc.
Decyzja zapadła !
HONOR 3C zamówiony w EURO za 599 zł
Mam nadzieję że będę zadowolony (poprzednik UMI X1 PRO postawił wysoko poprzeczkę - nie licząc baterii)
Pozdro
Puco

Postprzez Puco » 29 sty 2015, o 13:42

szybka opinia po 20 h użytkowaniu
Pierwsze wrażenia po odbiorze Honora 3c - rewelacyjnie spasowany, trochę plastikowy ale dobry plastik, ekran trochę palcuje ale ma wspaniały dotyk - bardzo czuły,
Wyświetlacz rewelacyjny, GPS bardzo szybko łapie - pierwsze ok 1 min, później max 20 sek.
dokładność rewelacyjna - ok 5 m, nie wiem jak bateria bo używam go non stop od wczoraj (ok 20 h) i bateria spadła z 60 do 20%,
co do wydajności tel chodzi bardzo płynnie żadnych zawiech , w Antutu ok 20 tys.
Puco

Postprzez silly192 » 29 sty 2015, o 16:29

Sam mam Lunę i jak najbardziej polecam, jak masz jakieś konkretne pytania to chętnie opowiem :)
silly192

Telefon:: myPhone

Powrót do Jaki telefon kupić ?