• Reklama

Dobry aparat w przystępnej cenie

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Dobry aparat w przystępnej cenie

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2015, o 12:03

Eliefe E7 i Iuni u2, to prawie identyczne fony. Oba należą do Gionee (Iuni, nalezy do nich). Różni je głównie rozmiar, obudowa i brak NFC w U2. Reszta jest taka sama (aż się dziwię, że nikt do tej pory nie próbował dopasować softu z E7 do U2).

Cenowo ostatnio się zrównały. Na Ali można już E7 wyrwać za troszkę ponad 140$ - ktoś rzucał linkiem i była to wersja 32GB!

E7 ma zdecydowanie lepszy soft, ale ponoć ten soft do Waltona (to jest Bangladeszański brand Gionee) też jest już niezły. Niestety podmiana softu w U2 nie jest tak banalna jak upgrejd do KitKata na E7 po otrzymaniu fona.
Zdjęcia oba robią znakomite.

Dodam, że nie jest to jakość zdjęć do plakatów i do dobrych kompaktów wciaż brakuje. Mimo wszystko w porównaniu do takiego MyPhone, to dziali je przepaść. Jeśli MyPhone robi dla ciebie ok zdjęcia (spróbuj może najpierw porobić zdjęcia we wnętrzach i w słabym oświetleniu), to chyba jednak nie masz aż tak wysokich wymagań i przypuszczam, że wystarczy ci coś jeszcze prostszego. Telefony Elife/Iuni i MyPhone to produkty z zupełnie innych półek i porównywać ich (pomimo pozornie podobnych cen) zwyczajanie się nie da. Jak bardzo chcesz mieć polski serwis (nie wiem czy faktycznie tak jest z myPhone, ale reklamować u sprzedawcy można), to faktycznie szukaj coś takiego. W biedronce ma być za niedługo jakiś myPhone, którego producentem będzie Gionee właśnie. MyPhone, to tylko brand - oni biorą co podleci i tylko swóje logo doklejają. To, że bedzie to produkt z fabryki Gionee, nie znaczy oczywiście, że będzie to coś super. Gionee jest ogromnym producentem OEM i produkje masy sprzętu dla różnych marek. Telefon ma kosztować 599PLN - przypuszczam, że nic lepszego ci nie trzeba.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez thirtyseconds » 28 sie 2015, o 19:06

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gdzie jest za tyle?
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2015, o 20:13

Na forum oglądałem linka z Aliexpress. Sprzedawcy nie pomnę, Niestety.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez mysterious » 28 sie 2015, o 20:46

Myphone o którym wspominałem ma matrycę OV8835, tzn. taki jaką iPhone 5, zdaje się.

O tych polskich brandingowych firmach i ich serwisach to już wiele słyszałem, także na tym to mi aż tak zbytnio nie zależy.
Dlatego w wymaganich pisałem, żeby nie były to firmy widmo, które są, a zaraz ich nie ma, albo takie które w specyfikacji piszą jedno, a okazuje się drugie. Jak oglądałem telefony na aliexpress, i wszędzie pisało 13mpx rear camera, a obczajałem specyfikację procesorów i wychodizło, że maksyalna rozdzielczość to 8mpx. Znaczy powiem tak, nawet niech sobie interpolują te zdjęcia do 13mpx(to zmienię na 8 w ustawieniach), ale żeby to był dobry 8pixelowy sensor. I też nie zależy mi, żeby matryca była produkowana przez Sony, wszak OmniVision też dobre robi.

Co nieco o elektronice wiem, ale totalnie nie orientuję się w tych chińskich firmach(poza tymi mainstreamowi typu ZTE czy Huawei, notabene siostra ma P8 lite, i jego zdjęcia mnie zadowalają). O Gionee słyszałem wiele dobrego, o Xiaomi też, ale z drugiej strony Xiaomi mnie średnio przekonuje jako firma, a zwłaszcza te ich mui, które z jednej strony ładne, ale z drugiej tak cukierkowe, że aż do przesady.
Bardzo niezadowolony ze swojego Xiaomi
mysterious

Telefon:: Xiaomi/HTC/Huawei

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2015, o 21:06

Matrycę może i ma tą samą, a może tylko piszą, że taką ma. Póki nie rozbierzesz, to się nie dowiesz - to primo.
Secundo - tak się nie ocenia aparatów w fonach. Matryca to tylko jedna część. Najważniejsza jest optyka i jakość, oraz powtarzalność wykonania.
Ocenia się je po jakości zrobionych zdjęć.
Myślę, że śmiało możesz brać ten myPhone, bo ci to raczej różnicy nie zrobi.
Flyagaric
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?