• Reklama

Dobre słuchawki do Meizu MX4?

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

Dobre słuchawki do Meizu MX4?

Postprzez TLasky » piątek, 30 stycznia 2015, 23:38

Jak w temacie- ktoś coś doradzi (tak, żebym nie poszedł z torbami :-D)? Czy warto inwestować w jakieś słuchawki stricte od Meizu (np. EP21 są w dość dobrych cenach). Mam obecnie oryginały Lenovo, które na Leniaku grały bardzo fajnie, na Galaxy Tab 4 urywały dupę i głowę razem z płucami (byłem w szoku...), a na Meizu siakieś takie są niewyraźne... Dla uściślenia dodam, że poszukuję słuchawek dousznych/dokanałowych. Ewentualnie jeśli ktoś może coś powiedzieć o Meizu EP30 (bo to chyba obecnie najnowszy ich model), to zamieniam się w słuch :-).

Fenk ju from de małntan :-D
T.

EDIT: Zapomniałem dodać, że lubię czasem posłuchać muzyki naprawdę GŁOŚNO ;-).
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Reklama

Re: Dobre słuchawki do Meizu MX4?

Postprzez kolakao » sobota, 31 stycznia 2015, 03:38

Żeby cokolwiek urywało dupe to musisz w ustawieniach dźwięku (w aplikacji muzyka) ustawić profil dirac no i equalizer

Edit :ja używam xiaomi piston v2 i są zajebiste :) czasem podłączam tez sennheiser HD 439 i też jest spoko, acz ciut ciszej, bo te mają nieco wyższa impedancje
kolakao

Pochwały: 18

Postprzez INTseed » sobota, 31 stycznia 2015, 13:23

INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez anduril » sobota, 31 stycznia 2015, 23:14

anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez mas99 » czwartek, 5 lutego 2015, 01:32

Jeśli nie jest za późno, napisz ile Chcesz przeznaczyć na słuchawki.
MX4 to muzyczny potwór, dźwiękowo ustępuje tylko kilku modelom telefonów, w tym Xshot i MX4 Pro. Wśród telefonów Sony, Samsung, LG, nie znajdziesz lepszego, nawet One M8 jest podobno odrobinę gorszy. Na słabych słuchawkach nie ma co słuchać, możesz tylko Sobie zepsuć wrażenia, za 20 złotych nie Będziesz miał dobrych słuchawek, niezależnie od tego co przeczytasz lub usłyszysz od kogoś. Podobno właśnie Xiaomi Piston już są do niego niezłe i ciężko jest słuchać na maksymalnej głośności, opinia kolegi kolakao nie jest jedyna, którą widziałem.
Nie instaluj Viper'a, bo to tylko pogorszy sprawę, MX4 nie potrzebuje sztucznego polepszania dźwięku, to program tylko do słabiej grających telefonów, wtedy się sprawdza.
Tutaj możesz poszukać czegoś dla siebie:
http://forum.mp3store.pl/forum/224-co-kupic-sluchawki/
Pozdrawiam
mas99

Pochwały: 1

Postprzez TLasky » czwartek, 5 lutego 2015, 02:32

mas99 napisał(a):Jeśli nie jest za późno, napisz ile Chcesz przeznaczyć na słuchawki.
MX4 to muzyczny potwór, dźwiękowo ustępuje tylko kilku modelom telefonów, w tym Xshot i MX4 Pro. Wśród telefonów Sony, Samsung, LG, nie znajdziesz lepszego, nawet One M8 jest podobno odrobinę gorszy. Na słabych słuchawkach nie ma co słuchać, możesz tylko Sobie zepsuć wrażenia, za 20 złotych nie Będziesz miał dobrych słuchawek, niezależnie od tego co przeczytasz lub usłyszysz od kogoś. Podobno właśnie Xiaomi Piston już są do niego niezłe i ciężko jest słuchać na maksymalnej głośności, opinia kolegi kolakao nie jest jedyna, którą widziałem.
Nie instaluj Viper'a, bo to tylko pogorszy sprawę, MX4 nie potrzebuje sztucznego polepszania dźwięku, to program tylko do słabiej grających telefonów, wtedy się sprawdza.
Tutaj możesz poszukać czegoś dla siebie:
http://forum.mp3store.pl/forum/224-co-kupic-sluchawki/
Pozdrawiam

Nie jest za późno, bo ostatnio nie miałem czasu przysiąść nad tematem :-) dzięki za zainteresowanie, zaś jeśli chodzi o Twoje pytanie to nie mam jakiś szczególnych limitów budżetowych, ale też chciałbym w tym zachować trochę zdrowego rozsądku (mam dwójkę dzieci :mrgreen: ). Skoro tak namawiacie, to zaraz zabieram babie Pistony V2 na krótkie testy :-D. Wielkie dzięki za nakierowanie na link, pochwała leci :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez TLasky » czwartek, 5 lutego 2015, 02:33

Tak się jeszcze zastanawiam- miał ktoś styczność ze słuchawkami popełnionymi przez Meizu? Jeśli tak to jakie wrażenia? Mam na myśli oczywiście oryginały, a nie te, na których Meizu jest tylko napisane :-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez mas99 » czwartek, 5 lutego 2015, 23:53

Wydaje mi się, ze Ep-21 są słuchawkami dousznymi, nie dokanałowymi, więc nie przylegają dobrze do kanału słuchowego, co za tym idzie, spora część muzyki nie trafia tam, gdzie powinna, tylko przeszkadza innym ludziom obok. EP30 są dokanałowe ale mało jest o nich informacji.
W cenie 100-120 złotych jest mnóstwo dobrej jakości słuchawek. Im więcej możesz wydać, tym większe masz możliwości. W Krakowie, przy ulicy Starowiślnej 16 masz mp3Store. Możesz udać się tam z telefonem i pozwolą Ci przetestować słuchawki, pomogą w doborze.
Osobiście, do tej pory nie miałem słuchawek droższych niż 200 złotych. Pod koniec zeszłego roku zepsuły się moje a-Jays Two i zacząłem chorować na Shure SE215CL. Przede wszystkim podoba mi się ich wygląd ale cena mnie odstraszała. Miesiąc czytałem i oglądałem na ich temat niemal wszystko, co znalazłem, i w końcu kupiłem. Było warto. Teraz jeszcze tylko parę złotych i kupuję właśnie MX4 32GB lub Vivo Xshot Elite Blue.
Droższy wydatek masz już za Sobą, więc masz lepiej. Jeśli masz czas, wybierz się do tego sklepu. W Warszawie jest bardzo miła obsługa, myślę, że w Krakowie też.
mas99

Postprzez anduril » piątek, 6 lutego 2015, 01:18

Fajne te szczurki. Jokerowi z head-fi też się spodobały ;)
http://theheadphonelist.com/headphone_r ... ure-se215/

Tu więcej jego recenzji:
http://www.head-fi.org/t/478568/multi-i ... -15-p-1033
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez bolz » środa, 22 kwietnia 2015, 09:44

Poszukuję w pełni funkcjonalnych dousznych/dokanałowych słuchawek do telefonu Meizu M1 Note.
Zależy mi przede wszystkim na działającym odbieraniu rozmów z przycisku na słuchawkach a jeszcze lepiej jakby się dało regulować głośność "z kabla"...
Oczywiście jakość dźwięku ma również znaczenie, choć ważniejsza powyższa rzecz...

Czekam na Wasze opinie
bolz

Postprzez sheldon » czwartek, 23 kwietnia 2015, 19:10

TLasky napisał(a):
EDIT: Zapomniałem dodać, że lubię czasem posłuchać muzyki naprawdę GŁOŚNO ;-).

nie chce wyjsc na jakiegos przewrazliwionego ale sam mam troche slabszy sluch wiec zastanow sie na czy warto tak glosno sluchac muzyki bo tego juz sie nie da wyleczyc a zycie dlugie (lol)

peace
sheldon

Postprzez resmiki » wtorek, 13 października 2015, 09:31

mas99 napisał(a):Wydaje mi się, ze Ep-21 są słuchawkami dousznymi...

Do M2 Note dostałem w zestawie EP21HD (douszne), nie zwracałem na nie początkowo uwagi, ale kiedy je uzyłem, to baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Moge je spokojnie polecić.
resmiki

Pochwały: 3

Następna strona

Powrót do MEIZU