• Reklama

Dobór telefonu proponowanego przez Chińczyka ;)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dobór telefonu proponowanego przez Chińczyka ;)

Postprzez szymekfive » 16 lip 2015, o 12:06

Zostałem oszukany trochę, zamówiłem telefon UMI HUMMER za 115 euro na promocji wraz z przesyłką DHL (sam bez dodatków) został wysłany numer trackingowy DHL po 4 dniach nic na stronie DHL. Dokupiłem sobie od innych sprzedawców szkło hartowane i oryginalnego case skórzanego UMI pod ten tel. Niestety wiadomość od chińczyka, że zagubili paczkę i proponują mi takie oto telefony w zamian: http://www.aliexpress.com/store/product ... 92270.html
http://www.aliexpress.com/store/product ... 15899.html
http://www.aliexpress.com/store/product ... 28709.html

Czy opłaca mi się wybrać któryś z powyższych? Czy kłócić się, że zrobił mnie w balona i jeszcze zostałem w dupie z dodatkami do telefonu, którego nie mam?
szymekfive

Telefon:: Nokia 610 NFC

Reklama

Re: Dobór telefonu proponowanego przez Chińczyka ;)

Postprzez Flyagaric » 16 lip 2015, o 14:13

Klasyczna zagrywka Chinoli - wystawiają po atrakcyjnej cenie fony, których nie mają, a potem próbują ci wcisnąć co się da, żeby pozbyć się trochę z tego co im nie schodzi i nie stracić utargu.
Skoro już dokupiłeś akcesoria do niego na innych aukcjach, to czemu masz być stratny? Zarządaj zwrotu kasy - łaski nie robi - i szukaj innego dostawcy. I nie zapomnij negatywa cwaniakowi wystawić.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez szymekfive » 16 lip 2015, o 14:53

Totalnie mi się to nie opłaci. Teraz telefon można kupić najtaniej za 143 euro z wysylką singapore post a ja w cenie 114 euro miałem tel z wysylką DHL (ok 15 euro) czyli łącznie za taki zestaw aktualnie wychodzi 160 euro. W tej cenie aktualnie mam http://www.aliexpress.com/item/Original ... 20770.html.
Sam już nie wiem na czym mi zależy. Na początku zależało mi na wyglądzie i grafice tego taniego telefonu HAMMER a teraz ten Iron ma większy wyświetlacz i więcej ramu ale gorszą grafikę. Namieszał mi chińczyk w głowie strasznie.
szymekfive

Postprzez Flyagaric » 16 lip 2015, o 15:37

Jak to ci się nie opłaci? Nie możesz tak kalkulować, bo telefonu za tak niską cenę nie kupiłeś. Przecież już ci napisał, że nie masz szans otrzymać zamówionego fona w tej cenie.
Chinol wystawił może jedną sztukę, zeby napędzić sobie klientów, a może nawet jednej nie miał zamaiaru sprzedać w tak dobrej cenie. To taki oszukańczy marketing był i tyle. Tani telefon, którego nie można kupić to żaden interes.
Ja już z samego faktu, że próbował okantować, to niczego nie bym od niego nie chciał, bo strach, że znów spróbuje.
Jak wycofasz kasę, to i tak możesz poszukać u pewniejszych dostawców tych telefonów, które on proponuje.
Brać u niego, to faktycznie ci się nie opłaca. Chyba, że zaoferuje ci jakiś naprawdę atrakcyjny rabat na te fony, ale 5-10 dolarami, to ja bym sobie głowy nie zawracał u kombinatora.
Spróbuj odwołać zamówienia na akcesoria - może się uda.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez szymekfive » 16 lip 2015, o 16:00

Akcesoria już wszystkie wysłane i do odbioru na poczcie Polskiej ;) Więc teraz to nawet jak by wróciły do sklepu to jest szansa na zwrot? Nie za bardzo po co mam je odbierać jak nie będę miał co z nimi zrobić póki co. Sprzedawca napisał mi, że telefonów już nie produkują i rzeczywiście na to wygląda bo w sklepach jest produkt niedostępny w większości. A na ali są aukcje z UMI HAMMER ale jak kupię go tak bardzo drogo to jednak wole dołożyć i kupić UMI IRON wyjdzie z 10 euro drożej.
szymekfive

Postprzez Flyagaric » 16 lip 2015, o 16:05

Akcesoria odbierz, bo nikt ci kasy nie zwróci - spróbuj sprzedać, tu lub na allegro.
Rób jak chcesz, ale ja tego IRONa wolałbym kupić gdzie indziej. Jak się upierasz, żeby wziąć u niego, to negocjuj cenę - żadnej dopłaty, bo i z jakiej racji. Te 10 dolców to jest nic, ale dobre i to - niech ci opuści cenę.
Flyagaric
VIP

Postprzez szymekfive » 16 lip 2015, o 16:12

Spróbuje wynegocjować wysyłkę Irona zamiennie. Jeżeli się nie uda biorę pieniądze. Znalazłem tu: http://allegro.pl/umi-hammer-quad-core- ... 24918.html taniej niż na ali już z przesyłką tylko gość gdzieś musi to tak tanio zamawiać za granicą. Sądzicie, że warto u niego kupić?
szymekfive

Postprzez anduril » 16 lip 2015, o 16:18

szymekfive napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

"Towary wysyłamy bezpośrednio z kraju producenta"... daruj sobie, pewnie będą takie same hocki-klocki jak miałeś, tylko z dodatkowym pośrednikiem.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Postprzez eRd » 17 lip 2015, o 23:34

Pomijam fakt, że na Ali masz 100 razy lepszą ochronę kupującego niż na allegro łącznie z możliwością całkowitego lub częściowego zwrotu wartości towaru i to w Chinach, a na allegro sam się musisz bujać i chodzić na policję albo sprawę cywilną komuś zakładać żeby pieniądze odzyskać. Można w nieskończoność wymieniać takie przykłady
eRd

Pochwały: 3

Powrót do Jaki telefon kupić ?