• Reklama

Do znawców monitoringów w pojazdach.

Rozmowy na wszystkie tematy

Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez bumbum » 3 sty 2015, o 15:15

Moja praca polega na wykonywaniu przeglądów w pojazdach szynowych. Wykonałem przegląd pojazdu szynowego. Uzupełnieniem płyn adblue gdzie wlewy znajdują się po przeciwnych stronach pojazdu, czyli po obydwu ale stojąc przodem do któregokolwiek boku zawsze po lewej stronie. Po prawej jest wlew oleju. Ktoś źle zalał płyn, zamiast do adblue wlał do oleju no i wiadomo, silnik kaput. Zgrali obraz z kamer wbudowanych w lusterka a na nich widać że to ja wlewam adblue z prawej strony. Łapę daj bym sobie uciąć że wlałem dobrze. Dopiero po chwili spostrzegłem że coś się nie zgadza że szczegółami na hali , drzwi od warsztatu są trochę dalej, i kilka innych przedmiotów zmienili miejsce jak tablica informacyjna, okno, podnośniki. Film oglądałem kilka sekund,3 razy bo na tyle mi pozwolono. Dopiero po przeanalizowaniu pomyślałem że przecież kamera w lusterkach może nagrywać w trybie mirror, czyli w odbiciu lustrzanym. Czy tak faktycznie nagrywa taka kamera? Za taką pomyłkę lecę z pracy a koszt naprawy pojazdu to ok 300tyś.
Taki był widok z filmu Obrazek
a tak faktycznie wygląda to miejsce Obrazek
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Reklama

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez mortimer » 3 sty 2015, o 15:37

tak na pierwszy rzut oka - zwróć uwagę na cyfrę 4, która widać przy tej suwnicy - jest ewidentnie odwrócona, jak w lustrzanym odbiciu.
jeżeli tak faktycznie obraz wyglądał z tej kamery, to czy to czasem nie jest już wystarczający argument?
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez Venn » 3 sty 2015, o 15:40

Nie wiem czy trzeba będzie tu opinii znawców monitoringów pojazdowych, ale zobacz, że na zdjęciu 1 (które jak mniemam jest kadrem z filmu) znak ostrzegawczy o porażeniu prądem elektrycznym jest zwrócony w niewłaściwą, lustrzaną, stronę.

http://img4s3.schaefer-shop.de/produktbild/znak-ostrzegawczy-ostrzezenie-przed-porazeniem-pradem-elektrycznym-msde10012184ah1.jpg

W takim znaku grot strzałki jest skierowany w lewą stronę, na screenie natomiast na odwrót. Wg mnie to wystarczający dowód, żeby przyjąć, że jest to screen z nagrania nagrywanego w trybie lustrzanym. Tak samo znak "4" na filarze jest odwrócony.

Jeśli nie zrozumiałem treści pytania i wypowiedziałem się o lustrzaności screena, a chodziło o przedyskutowanie możliwości nagrywania urządzeń w trybie lustrzanym to przepraszam.
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez szeryf » 3 sty 2015, o 15:57

Raczej chodzi o możliwości a nie o zdjęcie bo to jest ten sam kadr tylko odbity.

Wysłane z pomocą prawej ręki.
pozdrawiam,
SZ3RYF
Avatar użytkownika
szeryf
 
Posty: 75
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 08:46
Telefon:: Mi5
ROM: MIUI10

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez mrergie » 3 sty 2015, o 16:00

Przecież oba zdjęcie zostały zrobione telefonem postującego, nawet w EXIFach jest podane Xiaomi HM Note, do tego również lokacja GPS na Rzepin. Żadne ze zdjęć nie jest zrzutem z nagrania, to tylko zdjęcie pokazowe mające oddawać to, w jaki sposób nagrany jest film. Dywagujecie na temat jednego zdjęcia i drugiego identycznego poddanemu odbiciu lustrzanym.


bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie do końca rozumiem. Pytasz o to, czy kamera po prostu nagrywa obraz w odbiciu lustrzanym?
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez mortimer » 3 sty 2015, o 16:12

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie do końca rozumiem. Pytasz o to, czy kamera po prostu nagrywa obraz w odbiciu lustrzanym?


tak, kolega dokładnie o to pytał.
i myślę, że właśnie dlatego oba zdjęcia zostały do postu wklejone, aby łatwiej było koledze bumbum wytłumaczyć nam, o co konkretnie chodzi. napisał przecież wyraźnie, że film raptem mógł obejrzeć kilka razy, a zdjęcia mają tylko pokazać, jak obraz był wyświetlany na filmie w porównaniu do rzeczywistego ujęcia. zatem przykład dobry i jeżeli faktycznie tak jest, jak kolega nam to przedstawił, to prawdopodobnie kamera w lusterku "widzi" i rejestruje obraz odwrócony, czyli dokładnie taki, jak go "widzi" lustro. kwestia tego, czy obraz mógł zostać odwrócony przy odtwarzaniu, zrzucie, konwersji, czy cokolwiek z nim tam mogło się stać od momentu zarejestrowania, to już kompletnie druga sprawa.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez existe » 3 sty 2015, o 16:57

cokolwiek by tu nie napisal, bedzie jedynie proba wsparcia duchowego kolegi, wiec tak na serio nie ma zadnego celu i sensu wypowiedzi w tym temacie
nie znamy szczeg ani nie mamy wgladu w zadne mozliwosci jakie mu pozostaly
juz sam fakt, ze ktos pisze:
"Film oglądałem kilka sekund,3 razy bo na tyle mi pozwolono"
rodzi mafijne watpliwosci i niestety na odleglosc nic sie nie wymysli
pozostaje nam czekac - na dobre wiadomosci
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez Grech » 3 sty 2015, o 17:46

Bardzo możliwe że z takich kamer obraz jest lustrzany, wszystko dla wygody maszynisty. Kamerki patrzą w tył a maszynista monitor podglądu ma przed sobą. Jeśli obraz z takiej kamery byłby na nim pokazany to miałby widok na odwrót. Czyli widok z kamery z prawego lusterka na jego ekranie mógłby wyglądać jak lewa strona pociągu. I na odwrót. Tyle że taki pociąg, skład, w zależności od długości, może mieć też kamerki na drugim końcu i wtedy one patrzą do przodu i nie ma potrzeby robienia lustrzanego odbicia.
Nie mogli dać Ci jakiegoś wydruku, zdjęcia? Na hali nie ma monitoringu?
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez bumbum » 3 sty 2015, o 19:09

Właśnie chodziło mi o to czy takie kamery nagrywaja odwrotnie. Zdjęcia tylko poglądowe ale wykonane z perspektywy tego pojazdu. W pamięci z filmu mam tylko te szczegóły i chyba tą czwórkę. Filmu nie dano mi do momentu wszczęcia sprawy, ale chciałbym już na tym etapie siedzieć czy takie kamery , czyli nagrywajace tył pojazdu, mają tryb lustrzany.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez existe » 3 sty 2015, o 19:44

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


patrz dokumentacja - youtube chocby - ale wzgledem monitoring i konkretny model skladu
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez snajp » 3 sty 2015, o 22:59

Moim zdaniem ewidentnie szukają kozła ofiarnego. Zamięszają Ci w głowie i próbują wmówić że to Twoja wina. Pamiętaj że kłamstwo wmawiane wielokrotne z czasem staje się coraz bardziej wiarygodne. Ja w mojej pracy nie raz wykonuję czynności automatycznie, i miałem nie raz sytuację że prubowano mi wmówić moją pomyłkę, choć wiedziałem że się nie pomyliłem (pracuję na dużym magazynie i mam kilka tysięcy detali na stanie). Jeżeli jesteś przekonany że się nie pomyliłeś idź w zaparte, nie daj się. Trzymam kciuki.
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: Do znawców monitoringów w pojazdach.

Postprzez bumbum » 5 sty 2015, o 11:37

Sprawa wyjaśniona. Jak zobaczyli zdjęcia które zrobiłem to kopara wszystkim opadła. Byli 100 procent pewni że to my że nawet już nie zgrywali filmów z innych dni. Pomogła ta czwórka. Zdjęcia oczywiście za naszym pozwoleniem zabrali. Teraz zastanawiam się czy nie zrobić koło dupy temu serwisantowi który rozgadał na cały zakład że to my.

Wysłane z Xiaomi Note za pomocą Tapatalka
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości