• Reklama

do 300$ z GPS

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

do 300$ z GPS

Postprzez AtHeIsT79 » 8 wrz 2014, o 18:08

jaki telefon do 300$ z działającym bez problemu GPS ? Czyli że nie muszę włączać przesyłu danych, odprawiać czarów i egzorcyzmów - mam właczyć, fik-mik i ma działać i to z dużą dokładnością ;)
Reszta to taki standard chyba - ekran 4.5-6"; 2GB RAM itd itp

Polećcie coś z Alie ;)
AtHeIsT79

Telefon:: ZP998

Reklama

Re: do 300$ z GPS

Postprzez TMK » 8 wrz 2014, o 23:32

Z ali np xiaomi MI3, zenfone, nubia z7 itd generalnie unikaj na procku mediateka jeśli zależy Ci na dobrym gpsie. Lokalnie LG G2.
TMK

Pochwały: 2
Telefon:: LG

Postprzez marx » 8 wrz 2014, o 23:45

GPS zle działał na mediatekach z przed dwóch lat, obecnie nie ma z tym problemu. Spotykam telefony z MTK które szybciej fixa łapia od Redmi 1S który ma snapdragona.
Poza tym najnowsze mediateki beda niebywale wydajne (MTK 6595)
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez TMK » 8 wrz 2014, o 23:48

Poczytaj np o problemach z gps w jiayu g4s, g5s i wielu innych. Fixa może łapią, dokładność licha.
TMK

Postprzez markus70 » 9 wrz 2014, o 06:17

@up
To chyba raczej kwestia anteny. Czytałeś, żeby ktoś narzekał na Huawei 3c?
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez AtHeIsT79 » 9 wrz 2014, o 08:56

@up
kolego czyli warto kupić Huawei 3c ? GPS działa bez problemu na nim ? Patrzę na allie i widzę że rozpiętość cenowa ogromna. Może ktoś ma sprawdzonego sprzedawcę ?
AtHeIsT79

Telefon:: ZP998

Postprzez hellhammer » 9 wrz 2014, o 10:03

TMK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

testowane g4c i g5s w domu, w pracy i na trasie. Fixa w trasie lapie bardzo szybko, natomiast w domu dluzej a w pracy bardzo dlugo, gryz to wielki zaklad maszynowy i duzo zakłocen, Co do dokładnosci i zrywania, na trasie bardzo dokladnie, zero zerwan i i dobrze skazuje, w domu juz gorzej, na zakladzie zrywa polaczenia, ale dokladnosc jest. Osobiscie kupiłem te 2 telefony i testowałem, nie powtarzam tego co napisza ludzie..... zadnego problemu z gps nie mialem i nie mam na tych telach a sa one na mediateku

A bedzie jeszcze albo coolpad 7320 lub lenovo a850i lub umi c1 mini, ewentualnie leagoo lead 1
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez TMK » 9 wrz 2014, o 11:09

Zwykła statystyka... Jak ośmiu ma problem, a dwóch nie ma, szukam dalej. Mnie nie stać na testowanie na sobie, dlatego polegam w jakimś stopniu na opiniach np z tego forum. Z drugiej strony leci teraz do mnie Umi C1. Zresztą mam inne wymagania, dwa trzy razy w tygodniu biegam ze smartfonem i potrzebuje bardzo dokładny i niezawodny GPS. Umi dla żony, swojego nadal szukam :-)

Wysłane z LG L9
TMK

Postprzez hellhammer » 9 wrz 2014, o 11:11

TMK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To sobie kup urzadzenie do biegania lub prawdziwy gps, bo w telefonie w zadnym nie bedziesz mial mega dokladnego, pozatymwszytsko zalezy tez od mapy i palikacji, duzo jest crackowanych i zle dzialaja. Mialbys oryginalna tom tom lub cos podbnego wiedzialbys o czym mowie, a crackowana juz taka idelana nie jest,.
hellhammer
VIP

Postprzez TMK » 9 wrz 2014, o 11:19

O czym Ty piszesz? Jakie cracki? Biegam z Run-Logiem. Obecny LG L9 ma dobry GPS i nie chcę gorszego w nowym telefonie. Do nawigacji w aucie mam yanosika. Nie każdy kradnie...

Wysłane z LG L9
TMK

Postprzez majkel_94 » 9 wrz 2014, o 11:27

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To sobie kup urzadzenie do biegania lub prawdziwy gps, bo w telefonie w zadnym nie bedziesz mial mega dokladnego, pozatymwszytsko zalezy tez od mapy i palikacji, duzo jest crackowanych i zle dzialaja. Mialbys oryginalna tom tom lub cos podbnego wiedzialbys o czym mowie, a crackowana juz taka idelana nie jest,.

Mistrz! :-D

Wskazania GPS zależą od aplikacji do nawigacji :lol: Myślałem że moduł GPS odbiera sygnał z satelit i go przetwarza, a aplikacjom udostępnia tylko same współrzędne ;-)

Dobra nawigacja przyciąga wskazanie GPS do drogi więc może się wydawać że ładnie po sznurku prowadzi. Polecam jednak sprawdzić aplikacją do robienia śladu czy jest tak jak się idzie np. po parkowych alejkach, czy się robią zygzaki i zbaczanie ze ścieżki o kilkadziesiąt metrów :-P
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez hellhammer » 9 wrz 2014, o 11:33

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mistrz! :-D

Wskazania GPS zależą od aplikacji do nawigacji :lol: Myślałem że moduł GPS odbiera sygnał z satelit i go przetwarza, a aplikacjom udostępnia tylko same współrzędne ;-)

Dobra nawigacja przyciąga wskazanie GPS do drogi więc może się wydawać że ładnie po sznurku prowadzi. Polecam jednak sprawdzić aplikacją do robienia śladu czy jest tak jak się idzie np. po parkowych alejkach, czy się robią zygzaki i zbaczanie ze ścieżki o kilkadziesiąt metrów :-P

hahah widze spec od nawigacji, to powiedz czemu testowane rozne nawigacje na 3 roznych telefonah, w tym tylko 1 na mediateku na tym samym telefonie pokazywały roznie dokladnosc miejsca poruszania i dystansu, nawet po bardzo duzym zblizeniu? tez od gpsa :D?
hellhammer
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?