• Reklama

Do ~175$ z jak najlepszym aparatem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Do ~175$ z jak najlepszym aparatem

Postprzez grbrandys » 23 lut 2016, o 00:57

Sam mam meizu m1 note i jestem mega zadowolony z flyme

Wysłane z mojego GS3 przy użyciu Tapatalka
grbrandys
AKTYWNY

Pochwały: 3

Reklama

Postprzez bordzisz » 23 lut 2016, o 02:10

jeedek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak na aparat w telefonie za 130$ to może i "daje radę", ale ogólnie to raczej bieda... Domyślam się, że trawa na pierwszym planie powinna być bardziej żółta niż brązowa, a ta w tle jest praktycznie fioletowa. Ogólne mydło i aberracje chromatyczne. 4Mpx w moim One to przy tym prawie lustrzanka ;) Bawiłem się trochę RN2 i pod wieloma względami to bardzo fajna słuchawka, ale aparat to jedna z jego słabszych stron.

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też bym chciał celować w wersję niePro, ale nie wiem gdzie dostać pewną nówkę w rozsądnej cenie. Wersja Pro pojawia się na różnych wyprzedażach co i rusz. Natomiast kwestia rozdziałka/bateria była już obalana 1000 razy na wszystkich forach i portalach przy okazji premiery LG G3. Rozdzielczość ekranu ma marginalny wpływ na zużycie energii, ważniejsze są wielkość ekranu i jego jasność. Rozdzielczość ma głównie wpływ na obciążenie GPU ale akurat Mali 628 nie należy do najbardziej prądożernych układów.
bordzisz

Postprzez kinder112 » 23 lut 2016, o 10:53

Sam też z ciekawości szukam MX4 z racji fajnych wymiarów moim zdaniem, ale wszędzie jest już raczej niedostępny. Jakby komuś się udało znaleźć to niech się pochwali :)
kinder112

Postprzez grbrandys » 23 lut 2016, o 22:41

a teraz mam dylemat xiaomi mi4 lub letv x600 czy meizu mx4pro?
grbrandys
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 23 lut 2016, o 23:37

Rozpatrz jeszcze wielkość. Jak ci pasi 5.5, to brałbym x600 - dobrze wydana kasa.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 60

Postprzez grbrandys » 23 lut 2016, o 23:45

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem meizu m1 note i 5,5 cala jak dla mnie super chyba coraz bardziej się skusze do x600 ale martwi mnie jedna rzecz nie dopracowane custom romy i w oryginalnym brak polskiego. A ten przerobiony przez włocha za dużo śmieci ma. I później co z wsparciem dla letv na przyszłość czy będą europejskie romy.
grbrandys
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 24 lut 2016, o 00:10

Updejty były co miesiąc. Teraz są co 2. Wyszły już 2 porządne ROMY. Idealnych softów nie ma niestety nikt.
Xiaomi też jest fajne, ale 16GB bez karty, to trochę mało.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez hard2code » 24 lut 2016, o 05:11

HTC One lustrzanką nigdy nie było i już nie zostanie. RN2 robi lepsze zdjęcia co naturalne przy 3 krotnej różnicy w rozdzielczości choć w pomieszczeniach bez lampty sytuacja się odwraca.
Z tego co widziałęm w porównaniach to x600 wcale nie robi dużo lepszych zdjęć - więc pojawia się pytanie czy warto dopłącać 1/4 ceny RN2 aby mieć problematyczny soft z trochę lepszym aparate,
Zresztą w cenie do 170 $ chyba nie ma naprawdę dobrego aparatu i to nie tylko w chińczykach. Może ten w MX4 ale on jest raczej powyżej 170$
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code

Postprzez grbrandys » 24 lut 2016, o 10:09

Na jd jest mx4 pro za 171 a tak myśle czy nie dopłacić i kupic mi4

Wysłane z mojego GS3 przy użyciu Tapatalka
grbrandys
AKTYWNY

Postprzez bordzisz » 24 lut 2016, o 11:17

hard2code napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tą lustrzanką to oczywiście była ironia ;) Aparatowi w One daleko do ideału i to jeden z powodów dla których szukam nowego tel. Natomiast RN2 nie robi lepszych zdjęć niż One. Co więcej, mój stary kompakt 3,5Mpx robi lepsze zdjęcia ;) Rozdzielczość ma tu niewiele wspólnego z jakością. Przekłamane kolory, aberracje chromatyczne, rozmywanie krawędzi, brak ostrości tła, słaby balans bieli - a oceniam tylko wrzucone tu zdjęcie (zresztą to samo tyczy się zdjęć z RN2 w innych tematach). Jak na ironię to przy trzykrotnie niższej rozdziałce zdjęcia One są ostrzejsze właśnie przez brak rozmycia i aberracji. Na zbliżeniach zacznie oczywiście wychodzić ziarnistość i brak szczegółowości tła, ale na typowej odbitce, albo po wyrzuceniu na fb to jest przynajmniej różnica klasy na rzecz htc. Gdyby nie ten aparat to chętnie brałbym RN3.

Co jest nie tak z softem Letv?

Z Chińczyków zostaje mi chyba tylko to MX4 PRO za 172$, albo czekanie na obniżki cen Mi4.

Albo używany sgs 5 / lg g3...
bordzisz

Postprzez Flyagaric » 24 lut 2016, o 17:35

bordzisz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie tak. Kolega chyba oglądał jakieś inne sample niż my.
LeTV x600 robi zdjęcia wyraxnie lepsze. Także w słabym oświetleniu.

bordzisz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Do tej pory X600 miał softy, w których zawsze jakieś elementy wyposażenia nie działały. Oryginanlny niby działał, ale zaś zużyciem prądu nie błyszczał.
Z tego co czytałem, to nowy soft 10s i nowe Miui7 są już całkiem niezłe. Niektórym dalej coś nie śmiga, ale większość bardzo je chwali.
MX 4Pro, to tez będzie świetny wybór w tym budżecie.
SGS5 i G3 również, ale tu już używka.
Flyagaric
VIP

Postprzez grbrandys » 26 lut 2016, o 14:53

Zamówiłem meizu mx4 pro miałem m1 i chyba flyme przypadło mi do gustu

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
grbrandys
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?