• Reklama

Dlaczgo VAT

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dlaczgo VAT

Postprzez Swods » 9 lis 2013, o 21:12

Witam.
Mam pytanie odnośnie VAT-u.
Kupiłem telefon i chińczyków i nie wiem jeszcze czy zostanie zablokowany na cle. Z tego co wiem, cła nie będę płacić, ale z jakiej racji mam płacić VAT? Jaki przepis prawny zobowiązuje mnie do zapłąty tego VAT-u. Kupując jedną sztukę telefonu, wiadomo, że nie będzie to szło na sprzedaż.
Pozdrawiam
Swods

Pochwały: 2
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Dlaczgo VAT

Postprzez adix1310 » 9 lis 2013, o 21:23

Swods napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Żyjesz w Polsce kolego.

A tak na marginesie , każdą rzecz jaką kupujesz w Polsce już posiada vat. Jeżeli sprowadzisz telefon z chin i przejdzie bez urzędu celnego (bez cła/vatu), to ta rzecz jest nielegalna i jej posiadanie jest nielegalne. To tak jakbyś robił na czarno w robocie .

Taka jest moja interpretacja. Sam zapłaciłem vat za mojego zte v987, ale znam sposób jak ominąć vat w sprawny sposób ;D pisz na gg: 6783325 lub na pw
adix1310

Telefon:: ZTE v987 od EBE

Postprzez Swods » 9 lis 2013, o 21:59

Tylko dany prdoukt nie jest kupowany na terytorium RP, tylko za granicami. Tak samo jest jak allegro, nie płacisz podatku od sprzedaży tam, to czemu masz płaicć przy AliExpress
Swods

Pochwały: 2
Telefon:: samsung

Postprzez adix1310 » 9 lis 2013, o 22:19

Ja już się gdzieś tutaj wypowiadałem na ten temat. Że paczki na użytek prywatny, z jedną rzeczą nie powinny być clone.
Dopiero jak zamówisz dwa lub więcej telefonów.

Albo mamy takie mądre głowy w rządzie niech wymyślą jakieś przepisy które obchodziły by prywatnych obywateli którzy zamawiają coś z chin na własny użytek.

Gość zamawia 30 telefonów ? Niech płaci vat. Takie moje zdanie.
adix1310

Telefon:: ZTE v987 od EBE

Postprzez blue_voyager » 10 lis 2013, o 10:11

Panowie, nie piszcie bzdur. W Polsce (i nie tylko w Polsce) VAT płaci użytkownik końcowy. Kupując cokolwiek w sklepie w Polsce płacisz VAT. Jeśli sprowadzisz coś za granicy zgodnie z prawem powyżej określonej kwoty powinien do tego zostać doliczony VAT. Nie ma znaczenia czy kupujesz dla siebie czy do odsprzedaży - masz zapłacić VAT. To, że nie dzieje się to w wypadku wszystkich przesyłek, to tylko wina braku wydolności systemu (a jak widać system wyrabia się coraz lepiej i coraz więcej przesyłek jest ovatowanych). Wasze chcenie i wasze opinie nie mają tu nic do rzeczy. Takie jest prawo i tyle. I nie gadajcie głupot, że tak jest tylko w Polsce. Np. w Niemczech system jest dużo bardziej szczelny i restrykcyjny, w innych państwach UE też.
Cieszcie się, że jeszcze można coś sprowadzić bez VATu, już niedługo mało co przejdzie bez naliczenia podatku. Więcej, mało co przejdzie bez CE.

Pochwały przyznane za posta: 2
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez dytruff » 10 lis 2013, o 20:26

Ustawa z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez xpictianoc » 10 lis 2013, o 22:36

otóż w Niemczech sa sklepy które sprzedają bez watu! Dużo polskich handlowców sprzedających proszki czy czekolady z Niemiec kupuje towary w Niemczech bez watu i w Polsce oczywiście tego nie naliczają o ile nie sprzedają tego legalnie.
Kupując w Chinach z fakturą teoretycznie kupuje się netto bez watu, pytanie tylko który sprzedawca na ali tak robi. Wat na elektronikę w Chinach to bodajże 17% .
xpictianoc

Postprzez blue_voyager » 11 lis 2013, o 00:15

Wiesz, że dzwoni ale nie wiesz, w którym kościele. I mieszasz zakup prywatny z tym na firmę. A sprzedaż na Aliexpressie jest sprzedażą detaliczną, więc jako taka musi być obarczona VATem, nawet przy wysyłce zagranicznej. Od sprzedaży hurtowej a więc na firmę (przynajmniej w teorii) jest Alibaba.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez xpictianoc » 11 lis 2013, o 13:44

Towary eksportowane nie podlegaja oppdatkowaniu wat. Zatem nawet kupujac detalicznie mozna kupowac netto. W wielu marketach w Polsce sa wywieszki o zwrotach watu dla chocby Rosjan.
xpictianoc

Postprzez blue_voyager » 11 lis 2013, o 14:00

O czym Ty piszesz? Odzyskanie VATu to nie to samo co kupno bez VATu. Idź do jakiegoś supermarketu i powiedz, że chcesz zapłacić za towar bez VATu, bo wywieziesz go za granicę. Zabiją Cię śmiechem.
Przy eksporcie rzeczywiście VAT nie jest naliczany. Ale musi być przy tym udowodnione, że towar opuścił obszar celny kraju w którym został sprzedany, czyli musi zostac dokonana odprawa celna. A po przybyciu do docelowego obszaru celnego zostaje naliczony VAT (wraz z ewentualnym cłem).
Radziłbym nie wprowadzać ludzi w błąd. Mieszasz strasznie łącząc różne rzeczy a potem na forum będą pytania: jak kupić bez VATu, bo podobno można. Nie można, można liczyć jedynie (nie wiadomo jeszcze jak długo) na nieszczelność aparatu kontrolnego naszych służb celnych. I cała dyskusja jest bezcelowa, bo próbujecie udowodnić, że jest inaczej, bo tak się wam wydaje. Nie jest. Takie jest w Polsce prawo. Koniec i kropka.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez xpictianoc » 11 lis 2013, o 15:26

nie wiem z kim polemizujesz. Napisałem wyraźnie że istnieje możliwość kupić w Chinach bez watu, a to że zostanie on w Polsce naliczony to inna sprawa, w sumie wychodzi bardzo podobnie bo dziś ten wat przy naliczeniu do przez UC płaci się dwukrotnie. W Polsce masz sklepy z logo vat free więcej tu http://www.vat.pl/taxfree/
xpictianoc

Postprzez blue_voyager » 11 lis 2013, o 15:34

Wszystko fajnie, tylko ta dyskusja nie dotyczy kupowania bez VATu w Chinach (co to kogo tu obchodzi, spróbuj to zrobić kupując coś na Aliexpress detalicznie) ale możliwości uniknięcia płacenia VATu w Polsce, o którą pytał autor wątku. Więc wygląda , ze piszesz nie na temat...
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI