• Reklama

Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

Postprzez aron48 » czwartek, 24 listopada 2016, 11:16

Na początek powiem, że już dwukrotnie mi fajnie pomogliście i zadowolony jestem z poprzedniego zakupu jak i aktualnego Blackview BV6000 :) Mega telefon :) I widząc moje zadowolenie i to, żę telefony są lepsze niż u nas dostępne - moja żona postanowiła mnie zatrudnić do poszukiwań :) Już mówię co potrzeba.

Cena (bez VAT): około 150$ - oczywiście wolałbym nie przekraczać tej kwoty ale chodzi o to, że wolę kupić dobrze i ciut dopłacić w razie potrzeby niż później żałować. Taki totalny max to 200$ (zwłaszcza, że teraz dolar wysoko :-( )
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: min. 5". Nie mieliśmy nigdy w ręku 5,5" ale żona "na sucho" też stwierdziła, że mógłby być.
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 3GB/min 32GB/ Procesor wydajny :) Co do procesora - coś co żonie nie będzie muliło. Bardzo nie lubi czekać aż coś się odpali :) Co do ROM - jako że teraz większość slotów to hybrydy to nie ma gdzie wsadzić SD więc wewnętrznej im więcej tym lepiej.
Dual/Single sim: Dual (Orange i Play używam aktualnie)
Preferowane marki: brak ale nie totalnie jakiś noname :)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): nie ma znaczenia
Wymagania (parametry, funkcje): bardzo dobra bateria, bardzo dobry aparat
Opis:
- Telefon przeznaczony raczej do codziennego użytku ale dość intensywnego :) Głównie wszelkiego rodzaju media społecznościowe, gier mniej a jak już jakieś to nie jakieś 3D strzelanki :) Raczej mniej wymagające sprzętu. Czasem jakaś dłuższa rozmowa ale głównie internet.
- Aparat bardzo pożądany i wymagany dobry. Zdjęcia mają się robić szybko i być ładne :) I to nie chodzi o to, żeby było ileśtam megapixeli tylko optyka ma być dobra :) Żona bardzo dużo zdjęć robi a wiem, że na przykład w moim BV6000 pozostawiają wiele do życzenia. A 16Mpx niby :)
- Wyświetlacz porządny parametrowo i najlepiej wzmocniony.
- Dual sim jest pożądany. Brak SD czy slot hybrydowy jest akceptowalny ale tylko jak pamięci wewnętrznej będzie dużo :)
- Ważne jest też dobre wykonanie, spasowanie i materiały - telefon dla żony więc waga ma znaczenie :) Mojego BV6000 nie chciała :)
- Wodoszczelności nie są jej potrzebne.
- Android min. 6.0 z fajnym wsparciem. Łatwy root jak najbardziej mile widziany :)
- GPS ma łapać fixa i pokazywać na której ulicy jestem, więc nie potrzebuję dokładności 1 metra w 2 sekundy :)
- Muzyki czy filmów na telefonie nie ogląda żona więc głośnik ma być do odtwarzania dźwięku powiadomień i dzwonków, słuchawki mają w razie czego radio odtworzyć więc jakość dźwięku czy podzespołów nie gra większej roli.
- Ładowanie raczej micro usb a nie usb-c :) masa kabli w domu i pracy by była do wymiany :)
- Podsumowując - potrzebujemy wydajnego telefonu z dobrą baterią i aparatem :)

Chciałbym aby to był telefon, który jak moja żona dostanie do rąk to będzie zadowolona i będzie mogła używać go od razu. Tak było z moim BV6000 ale wiem, że z polecanymi wtedy przez wszystkich Xiaomi Redmi już tak nie było. Wymiana/podmiana romów i tak dalej. Ja jestem w stanie zrobić to powiedzmy raz na początku. Ale później musi już się albo nic nie psuć albo samo robić jakieś aktualizacje :) Bo na swoim telefonie to wiem co i jak :) A na kogoś innego to już inaczej :)
Sam już kilka oglądałem na Kimovil ale raczej liczę na opinię użytkowników niż suche fakty :)
aron48

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

Postprzez Flyagaric » czwartek, 24 listopada 2016, 11:54

Nie ma takiego. W 5-ciu calach to najbliżej będzie Xiaomi Mi4c. Po odkręceniu procesora bateria spisuje się dobrze, do bardzo dobrze (ale nie tak dobrze jak w Mi3s). Wsparcie bardzo dobre i aparat chyba najlepszy w tym budżecie.
5.5 cali w tym budżecie chyba nie oferuje bardzo dobrych aparatów. Masz dobrą baterię + dobry aparat w Nubia Z7 Max, albo bardzo dobrą baterię i tylko przeciętny aparat w Xiaomi Redmi Note 3 Pro.
Trudny budżet wybrałeś jak na tak wysokie wymagania. Wszystko co nowsze z Chin, ma konektor typu C.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez eSbe » czwartek, 24 listopada 2016, 11:59

Ciezko z takimi wymaganiami. A moze taki cool1. Kilka osob z forum sobie go chwali.

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez ra-vau » czwartek, 24 listopada 2016, 12:01

Chłopie, wymagania jak do smartfona za 400$, a masz budżet 150$...

Ja podam kompromis, ale o 5" calach zapomnij, chyba że kupisz xiaomi redmi 3S.

Ja polece Cool1, bo jest super sprzętem nie doceniamy, a za taką kasę wymiata.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez peterg6 » czwartek, 24 listopada 2016, 12:12

Dzisiaj dostanę Cool1 to zgłoś się do mnie choćby wieczorem czy jutro to naskrobię Ci jakieś porównanie do mojego obecnego mi4c. Jak znajdę czas to może uda mi się skleić coś lepszego i wrzucić na forum. Przy mi4c SOT na poziomie 6h to nic nadzwyczajnego u mnie. Ot taka średnia. Bez problemu da radę więcej. Tylko nie wiem jak przebolejesz bo w obu fonach USB C :P
Ostatnio edytowano czwartek, 24 listopada 2016, 12:15 przez peterg6, łącznie edytowano 1 raz
peterg6

Postprzez aron48 » czwartek, 24 listopada 2016, 12:13

No dobra. To może zweryfikuje trochę. Tak jak pisałem - budżet mógłby być i 200$ żeby później nie żałować że się coś słabego kupiło. 5" pisałem bo jak swojego pisałem to mi wszyscy mówili że mniej niż 5" ciężko kupić bo wszystkie teraz mają min. 5".bateria i aparat to podstawa. A które wymagania powodują że aż tak poza ceną jestem? Z czego musiałbym zrezygnować.
aron48

Postprzez tomikitwo » czwartek, 24 listopada 2016, 12:23

Kup jej tego Cool1 3/32GB i będzie zadowolona. Kobitki i tak noszą telefony w torebce, więc 5,5" nie będzie wadą tylko zaletą, bo to lepsza przekątna do konsumpcji multimediów. Ten telefon to najlepszy wybór przy 150$. Aparat ma lepszy niż wszystkie Xiaomi Redmi. Fajną reckę masz na kanale YT techtablets. U Goldiego i HKTR masz go za +/- 150$ i wybierz sobie wysyłkę bez VATu czyli Seller's Shipping Method.
Ostatnio edytowano czwartek, 24 listopada 2016, 12:34 przez tomikitwo, łącznie edytowano 2 razy
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez Flyagaric » czwartek, 24 listopada 2016, 12:31

Cool 1 pasi tylko to ma też Typ C. W sumie Mi4c chyba też. Aparat ponoć nie najgorszy, ale z Chińczykami w przystępnych cenach, to ciężko mówić o bardzo dobrym, więc raczej jest na miarę budżetu.
Jedyne co mnie odrzuca, to ROM od LeEco i brak alternatyw na razie.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez ra-vau » czwartek, 24 listopada 2016, 12:44

Alternatywa w romach sie pojawi, ale... Po co, skoro na "stockowym" (tzn sklepowyn) telefon chodzi świetnie, wyglada elegancko, silikon przezrocysty, szklo 9h 2.5d, siostre każdy pyta co to za sprzęt, a ta kladzie go ekranem do dolu, bo przesiadla sie z podobnego x600, a tutaj tyl z dwoma aparatami i czytnikiem naprawdę robi wrażenie.

Wpierw kupilem znajomemu, potem siostrze. Intensywnie używa, bateria to rewelacja. Jak ktos pisze ze xiaomi mi4c mu trzymal 6h,to cool wytrzyma 9h. To sa realne czasy na bateri.

Aparat robi swietne zdjęcia, jak poprawia 'efekt rozmycia' to bedzie jeszcze lepiej.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez Flyagaric » czwartek, 24 listopada 2016, 12:56

Z gwarancją braku VAT wychodzi u Hong Kong Goldway na Aliexpress ok. 166$, chyba warto.
Flyagaric
VIP

Postprzez aron48 » piątek, 25 listopada 2016, 00:10

Widzę, że większość jest jednomyślna i wszyscy podają LeEco Cool1 jako dobry wybór i w sumie się zgadzam :) A co z Xiaomi Redmi Pro?
Bo widzę w porównaniach, że w cyferkach wypadają bardzo podobnie i momentami nawet w stronę Redmi Pro. Ciut droższy to wiem ale czy jakoś możecie mi coś więcej powiedzieć dlaczego jeden czy drugi? :)
aron48

Postprzez Flyagaric » piątek, 25 listopada 2016, 00:36

Cool1 ma szpecącą ramkę wokół ekranu, ale ma lepszy ekran, mimo, że w RPro jest OLED (to dopiero jest porażka).
Ciekawszy procek ma Cool1. X20 nie słyną z energooszczędności.
Flyagaric
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?