• Reklama

Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

Postprzez peterg6 » piątek, 25 listopada 2016, 14:11

Że Redmi ładniejszy? Mi zdecydowanie bardziej podoba się Cool1. Na gizmochina jest porównanie tych dwóch telefonów i na samym końcu ankieta który wygląda lepiej i kształtuje się to tak: Cool 61% ; Redmi 39% przy 935 głosujących.
peterg6

Reklama

Postprzez basswitek » piątek, 25 listopada 2016, 14:50

Flyagaric napisał(a):Secundo, OLED z Redmi nie jest tej klasy, co AMOLEDy np. Samsunga, czy OP3. Jak ktoś lubi OLEDy (ja lubię, ale nie ponad wszystko), to niech bierze, ale nie wyrokowałbym o bezsprzecznej przewadze nad IPSem Coola.

Ma niższą rozdziałkę niż S7 ale pewne cechy technologii oled zawsze pozostają, czerń albo całkowicie niewidoczna albo na poziomie trudno dostrzegalnym + brak degradacji pod kątem.
W każdym przypadku zrobi to mniejszą lub większą różnicę, nie ma sensu debatować co lepsze.
https://www.youtube.com/watch?v=oli-3Rwc0Po

Gdzieś mi przemknęło dzisiejsze promo na Zuk Z1 za 160$, bateria jeszcze lepiej trzyma niż w Redmi, bdb aparat z OIS, 64gb pamięci. Warto rozważyć moim zdaniem w tej cenie.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez Flyagaric » piątek, 25 listopada 2016, 15:13

peterg6 napisał(a):Że Redmi ładniejszy? Mi zdecydowanie bardziej podoba się Cool1. Na gizmochina jest porównanie tych dwóch telefonów i na samym końcu ankieta który wygląda lepiej i kształtuje się to tak: Cool 61% ; Redmi 39% przy 935 głosujących.

No ale panie! Co mi pan tu z ankietami? Nie mamy własnego zdania, czy jak? Wypowiadaj się w swoim imieniu - taka opinia ma znaczenie. Nie przytaczaj ankiet, bo to kompletnie nie istotne.
Oczywiście, że ma prawo ci się bardziej ten podobać, ale już dla mnie ta ramka, na białym tle, to absolutna dyskwalifikacja. Podoba mi się tył. Redmi Pro, ma wygląd bardziej jak seria Mi i muszę przyznać, że robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Dyskutujemy o własnych odczuciach - tu nie ma ostatecznych osądów.
Ośmielę się jednak stwierdzić, że może się kobietom bardziej Redmi podobać, bo jest elegancki. Żona autora wątku obejrzy oba i to i tak ona zdecyduje, nie my. Ja swoje uwagi wypisuję, żeby autor pamiętał o tak nieistotnych dla nas niuansach, które w przypadku jego żony mogą się okazać priorytetowe.

@basswitek - pełna zgoda.
Ostatnio edytowano piątek, 25 listopada 2016, 15:53 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez aron48 » piątek, 25 listopada 2016, 15:15

Żeby trochę ukrócic wątek wyglądu - mówi że się jej oba podobają :) Więc na mnie spada dobranie parametrów i działania :)
aron48

Postprzez peterg6 » piątek, 25 listopada 2016, 15:33

Flyagaric napisał(a):
No ale panie! Co mi pan tu z ankietami? Nie mamy własnego zdania, czy jak? Wypowiadaj się w swoim imieniu - taka opinia ma znaczenie. Nie przytaczaj ankiet, bo to kompletnie nie istotne.
Oczywiście, że ma prawo ci się bardziej ten podobać, ale już dla mnie ta ramka, na białym tle, to absolutna dyskwalifikacja. Podoba mi się tył. Redmi Pro, ma wygląd bardziej jak seria Mi i muszę przyznać, że robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Dyskutujemy o własnych odczuciach - tu nie ma ostatecznych osądów.
Ośmielę się jednak stwierdzić, że może się kobietom bardziej Redmi podobać, bo jest elegancki. Żona autora wątku obejrzy oba i to i tak ona zdecyduje, nie my. Ja swoje uwagi wypisuję, żeby autor pamiętał o tak nie istotnych dla nas niuansach, które w przypadku jego żony mogą się okazać priorytetowe.

@basswitek - pełna zgoda.

Ale przecież wyraziłem swoje zdanie. Ankieta była tylko dodatkowo w celu zdementowania, że Redmi go dystansuje. Owszem są gusta i guściki. Ja tylko podałem opinie szerszego grona. Czy to coś złego, że aż tak z wykrzyknikiem wyjechałeś? Kto chce może z niej wnioski wyciągnąć, a inny może to olać i kupić wyłącznie wedle własnego widzimisię nie patrząc na opinię innych. Ale skoro autor wątku postawił tu taki temat to chyba interesuje go opinia jak największej ilości osób. A jak widać skoro podobają się oby dwa to już myślę zostaje tylko decyzja kobiety bo z obydwóch powinna być równie zadowolona.
peterg6

Postprzez Flyagaric » piątek, 25 listopada 2016, 15:58

Ale sęk w tym, że pod każdym artykułem na giz/gizmo wypowiada się stado naganiaczy. Te ankiety są zwyczajnie nic nie warte. Stąd wykrzyknik - dla mnie ich przytaczanie to manipulacja, zupełnie abstrahując od wyników.
Jest osobny wątek poświęcony temu porównaniu (obu wspomnianych modeli) i proponuję tam przenieść dyskusję, żeby już nie robić offa za bardzo. Można tam dać ankietę i to będzie na 100% bardziej miarodajne, niż wspomniana.
BTW. czy wy też zauważyliście, że zdjęcia reklamowe Coola (używane w ofertach) prawie nie mają ramki wokół ekranu, kiedy rzeczywiste zdjęcia pokazują, że jest gigantyczna?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Rafal1435 » piątek, 25 listopada 2016, 18:06

Redmi pro zdecydowanie ładniejszy
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?