• Reklama

Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Dla żony :) ok.150$ - dobra bateria i aparat

Postprzez aron48 » piątek, 25 listopada 2016, 01:51

Czyli jednak Cool1?
A może dla przekory - co lepsze ma RPro? (oprócz slotu SD hybrydowego)
aron48

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Flyagaric » piątek, 25 listopada 2016, 02:26

Wygląd! I to duużo - dla kobiet to ważne.
Ekran Oled, to tutaj zaleta i wada. Zaleta, bo OLED, ale wada, bo tu jest ciemny i ma parę innych niedociągnięć. Reszta w temacie o nim.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez basswitek » piątek, 25 listopada 2016, 03:25

Aż kilka wad? Nie sądzę. Jakość obrazu bez porównania do IPS - kąty, kontrast, czerń a nie szary. Do tego energooszczędność. 1 wada to podatność na utrwalanie długo wyświetlanych, statycznych obrazów, to samo co w tv plazmowych.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez Rafal1435 » piątek, 25 listopada 2016, 07:08

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tą plazma to taka plotka jak z wymianą baterii w telefonie bez otwierania klapki (wiadome w każdej plotce jest trochę prawdy ale nie na czym sobie głowy zawracać), co do kolorów to jest czarny a brak białego. Wyświetlacz np z mi5 bije na łeb tego z redmi pro.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez basswitek » piątek, 25 listopada 2016, 10:53

Jasne, ciekawe czym bije ? Chyba tylko jasnością :lol: Tylko to nie ona w głównej mierze decyduje o kontraście i głębi kolorów, ale czerń. Poziom jasności w OLED i tak jest na tyle wysoki, że wystarczy do normalnego użytkowania i to z zapasem. IPS są pakowane z uwagi na oszczędności a nie z uwagi na lepszą jakość obrazu od oled czy amoled, nie ma sensu dorabiać do tego jakichś bzdurnych teorii. Zobacz na rozwój telewizorów, oled to synonim najlepszej jakości a nie żadne LCD.
basswitek
AKTYWNY

Postprzez tpawel » piątek, 25 listopada 2016, 11:04

Dla mnie ekran w mi5 jest poprostu inny, nie tyle lepszy co inny. Inny typ matrycy więc bez sensu porównania.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez Azael » piątek, 25 listopada 2016, 11:43

Leeco cool 1 ma wszystkie potrzebne padam do lte?

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY

Pochwały: 3
Ostrzeżenia: 1

Postprzez tpawel » piątek, 25 listopada 2016, 12:28

Jeśli padam to pasma to ma wszystkie oprócz lte800, da się żyć bez tego w Miastach, poza w sumie też bo jest 3g 900, ale już wiadomo że wolniej wtedy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez gurek » piątek, 25 listopada 2016, 13:26

A może żonę zainteresuje LeTV LeEco Le 2 X527 International? W banggood jest za około $170.
Podobny do Cool1. Jedynie słabsza bateria, ale według testów wyświetlacz ma dużo lepszy.

W tym samym sklepie jest też przedsprzedaż Xiaomi Redmi 4 Pro za niecałe $140.
gurek

Pochwały: 1

Postprzez ra-vau » piątek, 25 listopada 2016, 13:28

Co wy znowu wymyślacie :P z jednej strony głupoty o wypalaniu powtarzane jak wszędzie, a w domu mam stare amoledowe samsungi i świecą aż miło.
Z drugiej strony Cool1 od siostry, ma bardzo dobry ips, nie mamy zastrzeżeń, ale nie powiedziałbym że "wygrywa czy przegrywa" z tym budżetowym amoledem z REDMI Pro. Z trzeciej strony, dostałem przedwczoraj OnePlus 3, który ma reeeewelacyjnego amoleda,czerń schodzi tak nisko, że gdy ustawiłem czarną tapetę, to mam wrażenie że ikony są zawieszone w powietrzu na wygaszonym wyświetlaczu, robi duże wrażenie. 8-)

Y, w czym miałby być lepszy X527? MA 1000mAh mniej.

Autor postu otrzymał pochwałę
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez basswitek » piątek, 25 listopada 2016, 13:47

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To po prostu cecha oled/amoled. Identyczną czerń, że w ciemności nie widać ekranu - mam w starej Nokii.
Tak samo jak cechą każdego LCD jest świecąca na ciemno lub jasno-szaro czerń i mniejsza/większa degradacja obrazu pod kątem. Oled/Amoled ma idealne kąty i czerń. Różnica w ciemniejszych warunkach między IPS jest bardzo duża, ale oczywiście w odpowiednich warunkach. W jasny dzień patrząc na wprost ekranu żadnej różnicy nie będzie.
basswitek
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » piątek, 25 listopada 2016, 14:02

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie!
Primo, nie robić offtopa!
Secundo, OLED z Redmi nie jest tej klasy, co AMOLEDy np. Samsunga, czy OP3. Jak ktoś lubi OLEDy (ja lubię, ale nie ponad wszystko), to niech bierze, ale nie wyrokowałbym o bezsprzecznej przewadze nad IPSem Coola.
No i pamiętajcie o wyglądzie - to fon dla kobiety. Redmi go w tym punkcie dystansuje.

X527 nie wziąłbym w życiu, właśnie ze względu na mniejszą baterię.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?