• Reklama

Dla dziewczyny | j. polski | 1000 PLN | Mi4S (?)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Dla dziewczyny | j. polski | 1000 PLN | Mi4S (?)

Postprzez TuptusiowaPanna » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 15:46

Witam, to mój pierwszy post na forum, choć śledzę je już jakiś czas. :)

Cena (bez VAT): 1000 PLN
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5”
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3/32
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: jak najmniej awaryjne i z dobrym wsparciem (myślę o Xiaomi, może Meizu)
Miejsce zakupu (Polska/Chiny): Polska (chcę kupić z zainstalowanym MIUI Polska)
Wymagania (parametry, funkcje): bateria min. 1 dzień, bardzo dobre wykonanie, jak najmniejsze prawdopodobieństwo awaryjności

Opis: Szukam ładnego niedużego telefonu, który prawdopodobnie pobędzie ze mną co najmniej 2 lata. Na początku byłam zdecydowana na Xiaomi Redmi Note 3 Pro od Goldwaya z oficjalnym globalnym oprogramowaniem, ale po postach Acida o awaryjności tego modelu jednak decyduję się wziąć coś z serii Mi (chyba, że możecie polecić mi inną markę, która spełni moje oczekiwania). Telefonu używam do Internetu, poczty, Instagrama, Facebooka, nic wymagającego. Ma się nie zacinać, robić ładne zdjęcia, kiedy będzie taka potrzeba, i ładnie wyglądać. ;) Konieczne jest też, aby wykonanie było na wysokim poziomie a oprogramowanie dość stabilne.

I może ktoś odpowie mi na pytanie, czy raz wgrana jakaś wersja MIUI Polska musi być aktualizowana, czy to nie jest konieczne? Nie chcę się bawić w żadne zmienianie romów, aktualizowanie przez jakieś dziwne programy; czytałam wątki na MIUI Polska o odblokowywaniu bootloadera i jakimś flashowaniu i dla mnie to czarna magia i się tego nie podejmę.
Czemu w takim razie nie jakiś Samsung? Bo nie. ;) Chcę coś innego, czego nie mają wszyscy. Do tego mam jakiś sentyment do Chin, często kupuję pierdółki na Ali. ;)

Najbardziej przemawia do mnie Xiaomi Mi4S, tylko czytałam coś, że mocno się nagrzewa. Jest to prawdą? W codziennym użytkowaniu mogą być z nim problemy? Wiem, że w Polsce jego koszt to ok. 1200zł (wg informacji na stronie w technos-online instalują MIUI Polska), ale w ostateczności jestem gotowa tyle za niego dać, jeśli faktycznie jest bezproblemowy, nieawaryjny i bardzo dobrze wykonany.

Liczę na pomoc przy moim pierwszym świadomym wyborze telefonu. :)
TuptusiowaPanna

Pochwały: 1

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Dla dziewczyny | j. polski | 1000 PLN | Mi4S (?)

Postprzez bergmen » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 16:28

nie musisz aktualizować romu.
Kup zwykłe redmi 3 z romem GLOBAL i będziesz zadowolony. chyba że xiaomi Mi4S o ile na baterii Ci nie zależy
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez TuptusiowaPanna » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 18:39

Wszyscy piszą, że jednak seria Redmi to budżetowce i to widać i czuć, dlatego mam spore obawy przed tą serią. Jeśli mam jakiś w miarę budżet i perspektywę dłuższej przyjaźni z telefonem, chcę wybrać jak najlepiej. ;)
Dziękuję za sugestię, zastanowię się.

Bateria w Mi4S taka słaba? Ile godzin na ekranie z włączonym wi-fi i transmisją danych wytrzyma, ktoś wie?
TuptusiowaPanna

Postprzez bartazzz » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 18:42

Mi4 3/64 wcdma?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 20:21

W Mi4s nie jest źle z baterią - ponoć analogicznie jak z Mi4c, bateria ciut większa. - po prostu nie jest tak znakomicie jak w Redmi 3.
Test na gizchina mówi:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

http://www.gizchina.com/2016/04/26/xiaomi-mi-4s-review/

Kobiecie będzie się pewnie podobał. Wersje 2/16GB są już dostępne w przystepnych cenach. Tutaj jest slot SD, więc nawet taką wersję można brać pod uwagę. Wersja 3/64 jest wyraxnie droższa. Istnieje też ponoć wersja 3/16GB, ale nigdzie jej nie spotkałem.

Co do grzania, to ponoć nie to jest problemem, ale throttling, czyli gwałtowne dławienie proca, by uniknąć przegrzania. Ten test to wspomina, ale 2-óch kolegów na forum twierdziło, że nie mają tego problemu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez bergmen » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 20:48

mi4C się ponoć grzeje nie mi4s. to różne półki słuchawek.
bergmen
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 20:52

Nie koniecznie różne półki, ale faktycznie Mi4s miał być jeszcze bardziej wypasioną wersją Mi4c.

Skoro Mi4c się grzeje, to czemu Mi4s by nie miał? Przeczytaj ten test co podałem.
Wygląda, że nagrzewa się, ale szybko i na krótko, czyli nie grzeje się przesadnie, ale wyłącznie dzięki softowym zabezpieczeniom, a nie jakiemuś rewelacyjnie zaprojektowanemu systemowi rozpraszania ciepła.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tpawel » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 22:15

Dla mnie jeśli cena trochę spadnie mi4s jest świetnym telefonem, widziałem go live. Świetnie wygląda
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez bergmen » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 22:27

Mi4S większa pamięć wewnętrzna - 64GB do 16/32, slot SD, większa bateria, 3 RAM, Android 6.0, czytnik linii papilarnych,
bergmen
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » wtorek, 9 sierpnia 2016, 01:49

Na razie, to przystępnie wygląda tylko cena wersji 2/16GB.
Wiecie jak jest z tymi fajniejszymi - stanieje to baaardzo późno (Mi4 64GB dopiero teraz się pokazuje w normalnych cenach) i będzie dostępne w jedynym słusznym kolorze ...
Flyagaric
VIP

Postprzez TuptusiowaPanna » wtorek, 9 sierpnia 2016, 21:33

Dzięki za odpowiedzi.
Raczej wezmę tego Mi4S (chyba w większej wersji, w polskich sklepach nie wiedziałam 2/16 (?)), jeśli ewentualne grzanie (i powiązany z nim spadek mocy (dobrze rozumiem?)) ma być chwilowe to nie będzie to dla mnie wielkim problemem.

I teraz bądź tu człowieku mądry i wybierz jeszcze kolor. :D Czarny czy złoty, który efektywniejszy? ;)
TuptusiowaPanna

Postprzez tpawel » wtorek, 9 sierpnia 2016, 21:46

Kwestia gustu
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?