• Reklama

Dla dziewczyny do 700zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Dla dziewczyny do 700zł

Postprzez Rafal1435 » środa, 30 listopada 2016, 23:05

Takie miui portowane to gowno nie miui.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Reklama

Postprzez RussianYeti » piątek, 2 grudnia 2016, 01:15

I†achi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pod względem jakości wykonania LeEco nie ustępuje Xiaomi a swego czasu nawet je przewyższał. Przykładowo takiemu mi4c bliżej do budżetowej serii niż flagowca. Bebechy już pomijam, a skoro jesteśmy przy sofcie warto zwrócić uwagę na zapotrzebowanie MIUI na ram. Mam obecnie mi4c 2/16gb i przy normalnym użytkowaniu ubija mi w tle aplikacje. Co mi po sofcie, który jest lepszy w teorii, skoro praktycznie jestem zmuszony szukać CM :shock:. Rok temu kupiłem LeTV x600 3/32gb za 124usd, tel. śmigał bez zarzutu. Jak sobie to przyrównam do kultury pracy mi4c mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie że z tych dwóch modeli lepszy soft ma LeEco.
RussianYeti

Pochwały: 4

Postprzez Rafal1435 » piątek, 2 grudnia 2016, 19:37

RussianYeti napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pod względem jakości wykonania LeEco nie ustępuje Xiaomi a swego czasu nawet je przewyższał. Przykładowo takiemu mi4c bliżej do budżetowej serii niż flagowca. Bebechy już pomijam, a skoro jesteśmy przy sofcie warto zwrócić uwagę na zapotrzebowanie MIUI na ram. Mam obecnie mi4c 2/16gb i przy normalnym użytkowaniu ubija mi w tle aplikacje. Co mi po sofcie, który jest lepszy w teorii, skoro praktycznie jestem zmuszony szukać CM :shock:. Rok temu kupiłem LeTV x600 3/32gb za 124usd, tel. śmigał bez zarzutu. Jak sobie to przyrównam do kultury pracy mi4c mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie że z tych dwóch modeli lepszy soft ma LeEco.

Żarty sobie chyba robisz, ubijania aplikacji to kwestia wyłączenia opcji w ustawieniach programisty w tel, bo takie jest miui że ubija bez sensu apki a porównywanie tel gdzie jest 3GB ramu do 2GB to głupota...
Miui zawsze było ciężka nakładka ale chodzi dużo lepiej niż jakieś porty. CM miałem i na X600 i x800 i jest tam tyle niedorobek że szkoda słów a do tego po miesiącu czy dwóch zaczynają się jakieś błędy typu aplikacja nie odpowiada ble ble ble... System nagle zwalnia nie wiadomo dlaczego i zostaje zrobić wipe... Miałem też miui na X600 i według mnie to też padaka bez cotygodniowych aktualizacji ma to więcej wad niż zalet.
Aha i po raz kolejny to ze mi4c jest z serii mi to nie znaczy że to flagowiec bo nigdy nim nie był... Mi4 później lepsza wersja była Mi4s to były flagowce. A nie plastikowe mi4c.
Rafal1435
VIP

Postprzez redkontakt » piątek, 2 grudnia 2016, 19:56

Ty kolego Rafał1435 zupełnie chyba nie nasz pojęcia o telefonach i androidzie a o custom romach nie będę litosciwie wspominał, bo herezje które tu piszesz o tym świadczą. Opcje programistyczne zostaw w spokoju bo ci niewiele pomogą a zaszkodzić przy ewidentny braku wiedzy mogą bardzo. Może i miałeś MIUI na Letv x600 a może nie potrafisz go poprawnie wgrać. To jeden z najlepszych portów z jakimi miałem do czynienia i na x600 mojej żony śmiga od stycznia do tej pory a aktualizowałem może że 2 razy jak vazarg wydał wersję na MIUI 8. A MIUI na każdym Xiaomi potrafi się zachowywać inaczej o czym się może przekonasz jak uzupełniać swoją edukację w tym temacie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pochwały przyznane za posta: 3
redkontakt

Pochwały: 3

Postprzez Rafal1435 » piątek, 2 grudnia 2016, 20:39

redkontakt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No no widzę mamy prawdziwego fachowca w tej dziedzinie, to powiedz nam w czym może zaszkodzić wyłączenie ubijania aplikacji w opcjach programistycznych. Czas start nasz mistrzu portów. Jak dla ciebie miui na X600 jest dopracowane to ja Cie proszę twój zakres telefonów na których pracujesz ogranicza się do tych do 200$ w których jest mega mocny sprzęt a soft to na własną rękę. Druga sprawa... Jak niby można "źle wgrać soft" cos ci jest? Mam więcej modeli xiaomi dostępnych pod ręką niż ty widziałeś na oczy więc skończ pi... i nie gadaj mi jak się zachowuje miui na xiaomi, nie miałem jedynie mi mixa, serii 4 redmi i mi maxa.
Rafal1435
VIP

Postprzez bartazzz » piątek, 2 grudnia 2016, 22:43

Żeby nie ubijało wystarczy w opcjach programisty wyłączyć optymalizacje Miui i optymalizacje pamięci

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez RussianYeti » piątek, 2 grudnia 2016, 23:35

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Żarty sobie chyba robisz, ubijania aplikacji to kwestia wyłączenia opcji w ustawieniach programisty w tel, bo takie jest miui że ubija bez sensu apki a porównywanie tel gdzie jest 3GB ramu do 2GB to głupota...
Miui zawsze było ciężka nakładka ale chodzi dużo lepiej niż jakieś porty. CM miałem i na X600 i x800 i jest tam tyle niedorobek że szkoda słów a do tego po miesiącu czy dwóch zaczynają się jakieś błędy typu aplikacja nie odpowiada ble ble ble... System nagle zwalnia nie wiadomo dlaczego i zostaje zrobić wipe... Miałem też miui na X600 i według mnie to też padaka bez cotygodniowych aktualizacji ma to więcej wad niż zalet.
Aha i po raz kolejny to ze mi4c jest z serii mi to nie znaczy że to flagowiec bo nigdy nim nie był... Mi4 później lepsza wersja była Mi4s to były flagowce. A nie plastikowe mi4c.

Dobitnie widać kto tu sobie żartuje. LeTV x600 miał w miarę dopracowane romy, ja nie miałem z nim większych problemów podobnie jak sporo innych użytkowników. Przy x800 US całkowicie się zgadzam, smartfon zaliczył poważną wtopę (malware czy inne niedoróbkami) choć późniejsze wersje usuwały sporo błędów w tym malware. Myślisz że nie próbowałem wył. opcji? Wywala mi error firefoxa czy innej apki :-x .
Oba telefony są w podobnym przedziale cenowym więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu. Mnie jako konsumenta nie interesuje fakt że telefon ma mniej ramu od konkurencji. Mam na smartfona z góry ustalony budżet więc będę porównywał wszystko co się w nim mieści. Nigdzie nie pisałem że mi4c to flagowiec. Stwierdziłem jedynie że pod względem jakości wykonania bliżej mu do budżetowych rozwiązań niż do flagowca.
Ostatnio edytowano piątek, 2 grudnia 2016, 23:42 przez RussianYeti, łącznie edytowano 1 raz
RussianYeti

Postprzez Rafal1435 » piątek, 2 grudnia 2016, 23:40

Mi4c kosztuje 107$ pokaż mi za tyle X600, nie napisałem że X600 ma nie dopracowane Romy ale daleko im do ideału tym bardziej miui, najlepsze Romy oparte są na eui
Rafal1435
VIP

Postprzez RussianYeti » sobota, 3 grudnia 2016, 00:39

Był za 133usd z vat na geekbuying. Widzę że Mi4c potaniał z 126usd na 118.46 usd z vat, a właściwie Goldway obniżył cenę EU express. Ja na x600 korzystałem z EUI i byłem pozytywnie zaskoczony systemem.
RussianYeti

Postprzez basswitek » sobota, 3 grudnia 2016, 01:48

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Metalowa ramka i fingerprint to już robią z telefonu flagowca ?
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez KarlosW » sobota, 3 grudnia 2016, 01:53

To przez to, że kitajce co miesiąc wypuszczają "flagowce".
2 lata temu nie byłoby sporów bo sprawa była jasna. Dziś sami nie wiedzą co to słowo oznacza.

By THL W200

Autor postu otrzymał pochwałę
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Rafal1435 » sobota, 3 grudnia 2016, 05:56

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Metalowa ramka i fingerprint to już robią z telefonu flagowca ?

Wiesz co znaczy model flagowy? Tak jak audi a6 to nie jest flagowy model koncernu audi tak mi4c nie jest i nie był flagowym modelem xiaomi
Rafal1435
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?