• Reklama

[aliexpress] Dispute escalated

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Dispute escalated

Postprzez victor44 » 24 kwi 2014, o 12:09

w dispute masz cos takiego jak complaint center piszesz tam ze agree with this opcja respond now, albo sie nie odzywasz dadza Ci zawsze najlepsze rozwiazanie jako kupujacemu.
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Reklama

Postprzez jjacek25 » 24 kwi 2014, o 12:13

Odpisałem im. Ciekawe kiedy sie teraz odezwą. Po eskalacji odezwali sie dopiero po 11 dniach.
jjacek25

Pochwały: 2

Postprzez rk.rk » 24 kwi 2014, o 15:09

Dla przykładu jak może ciągnąć się escalacja:
11/02/2014 escalowałem
w 05/03/2014 wyraziłem zgode
Dzisiaj zamknęli ,Administrator 24/04/2014 Status of case: Complaint Clos...
Szybcy są :-D
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez Sid » 25 kwi 2014, o 12:07

No właśnie ja się chciałem zapytać ile trzeba czekać na odzew ze strony ali gdy spór jest "Escalated" ? U mnie jest tak już od 3 dni i nie mam jeszcze żadnej wiadomości/odpowiedzi od nich .
Sid
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Postprzez ePiotr » 25 kwi 2014, o 14:40

może być 3 dni a może być i 30
...Nigdy Nie Mów Nigdy...
ePiotr

Pochwały: 1

Postprzez existe » 25 kwi 2014, o 15:06

ePiotr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

podobnie jest na paypal - bo trzeba wziasc pod uwage, ze czas nie zalezy od aliexpres czy od paypal - te serwisy nadaja limit czasu na odpowiedz z kazdej strony i teraz zalezy od stron, czy ustosunkuja sie szybko - czzy zwlekaja na ostatni dzien z odpowiedzia, wiec moze byc spor w 3 dni - ale moze byc i w 3 miesiace
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Sid » 25 kwi 2014, o 18:35

Chodzi mi że w czasie sporu pisałem wiadomości (modyfikowałem spór) i sprzedawca za każdym razem odrzucał moje propozycje. Ostatnią odrzucił tuż przed auto eskalacją sporu (czas sporu się skończył) i sam spór się autoeskalował. Pojawił się napis że w związku z tym odezwie się do mnie ktoś z obsługi sporów ali, ale jak dotąd (minęły 4 dni) nic się nie dzieje. Czy to normalne ?
Sid
AKTYWNY

Postprzez ePiotr » 25 kwi 2014, o 19:28

tak jak pisałem wcześniej raz trwa to krótko innym razem dłuuuuuuuuugo
...Nigdy Nie Mów Nigdy...
ePiotr

Pochwały: 1

Postprzez mortimer » 25 kwi 2014, o 20:08

Sid napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przerabiałem temat. To normalne - czekaj cierpliwie. U mnie tak było:

oplaty-celne-za-towary-sprowadzane-z-chin-t1159-1380.html?hilit=sp%C3%B3r#p53671
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez Sid » 26 kwi 2014, o 11:51

Dzięki za odpowiedź. Niestety u mnie jest tak że gościu w ostatniej chwili przed autoeskalacją sporu odrzucił moją propozycję i zamiast pełnej kwoty Refund Amount mam 0.00$. Sytuacja wygląda teraz tak: licznik cały czas leci w dół: "Purchase Protection will end" (zostało kilkanaście dni). Nowego sporu otworzyć nie można, a jak anuluję ten to pisze że kasa automatycznie trafi do gościa. Oczywiście minęły 4 dni od eskalacji a ali wciąż się nie odzywa. Co byś mi radził w tej sytuacji ?
Sid
AKTYWNY

Postprzez mortimer » 26 kwi 2014, o 14:04

nie wiem, czy to reguła, czy wyjątek. ja też czekałem na odpowiedź ali i to kilka razy, bo na początku po wrzuceniu załączników, później znów tam o coś dopytali. generalnie nie wyglądało bynajmniej, aby jakąś wielką presję czasu odczuwali. ale przyznać trzeba szczerze, że odpowiedź zawsze otrzymywałem. najdłużej czekałem chyba około tygodnia, o ile dobrze pamiętam.
tak, czy owak, spór jest eskalowany więc go ali rozwiązać musi. jak tylko będzie mógł cokolwiek tam wpisać, od razu wrzucaj full refund.
no i ewentualnie możesz spróbować osobnego maila do ali wysłać z zapytaniem o ten konkretny spór i tam wszystko opisać dodatkowo i ze szczegółami. trafi to pewnie do prowadzącego i wezmą pod uwagę przy rozstrzyganiu.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez Sid » 26 kwi 2014, o 15:12

No właśnie to jest najgorsze że nie moge tam aktualnie nic wpisać/dodać :-/
Pogadałem przed chwilą z nimi na czacie i powiedzieli mi że moja sprawa jest w toku i że mają za każdym razem "7 business days" na odpowiedź.
Sid
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI