• Reklama

Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

Xiaomi

Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

Postprzez tranc » niedziela, 18 stycznia 2015, 19:10

Hej,
dotarła do mnie w końcu szybka (digitalizer) do Redmi Note. Zanim ruszę w miasto i posłucham "A co to za telefon? Jak to zrobić?" w serwisach GSM zastanawiałem się, czy da radę taka szybkę wymienić samodzielnie? Jeśli tak, to gdzie znajdę instrukcję/video?

Może ktoś z forumowiczów wymieniał i służy pomocą?;)
tranc
AKTYWNY

Pochwały: 20

Reklama

Re: Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

Postprzez Trojanek » niedziela, 18 stycznia 2015, 19:34

To się nazywa digitizer. Wpisz Xiaomi Note dissasembly na youtubie, będzie pokazane jak tył rozebrać. Digitizer ściąga się od przodu, podważając go czymś (wpisz xiaomi digitizer w youtubie, będzie instrukcja do redmi 1s, podobnie to pewnie wyglada w note). Tylko nie wiem jak jest klejony wyświetlacz do digitizera.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez Bubu » środa, 8 kwietnia 2015, 13:35

Tranc i wymieniałeś cale lcd? i czy jesteś jeszcze w posiadaniu tego starego (popsutego) wyświetlacza? Bo ja mam taki problem, ze przy upadku naderwała mi się taśma, która łączy digitizer z płytą główną i potrzebował bym dobrej fotki jak to jest połączone od strony digitizera.
Bubu

Postprzez beny1818 » czwartek, 9 kwietnia 2015, 08:49

Dla potomnych.

Digi w oryginalnym NOTE jest klejony na całości, co sprawia że naprawa w domowych warunkach jest wręcz niemożliwa. Serwisy - o ile ktoś się podejmie - życzą sobie ok 150 zł za robociznę (części są Twoje), co w przypadku cen całych ekranów (nawet z ramką) jest nieopłacalne. Oczywiście są "serwisy" internetowe, które są niby w stanie zrobić to za "40zł", ja bym nie zaryzykował.
Wymiana pełnego LCD to 15 min roboty i wszystko śmiga jak fabryczne.
Mówię to ze swojego doświadczenia .
beny1818

Postprzez Bubu » czwartek, 9 kwietnia 2015, 14:02

Beny, ale ja nie chce wymieniać digitizera. Che zobaczyć jak wygląda łączenie taśmy i digitizera, a na zdjęciach w necie prawie nic nie widać. Chce oddać telefon do serwisu żeby przelutowali mi te pare ścieżek. A może ktoś z forum ma na stanie rozbity wyświetlacz i bym go odkupił jak by się okazało, ze w miejscu, które zaznaczyłem na zdjęciu http://zapodaj.net/492051282eaad.jpg.html jest jakiś wtyk/łączenie lutowane. Dlatego pytałem czy Tranc wymienił ten digitizer i ma stary rozbity.
Bubu

Postprzez beny1818 » piątek, 10 kwietnia 2015, 08:52

Nie dam głowy, ale łącznie w tym miejscu co zaznaczyłeś jest klejone (albo zgrzewane) . W domu chyba mam jeszcze stary ekran, więc mogę sprawdzić - o ile nie zapomnę.

W razie czego pisz na maila: beny1818@gmail.com

BTW Poprzedni post nie był dedykowany Tobie, tylko potomnym - którzy będą mieli problem z digi.
beny1818

Powrót do Pomoc techniczna