• Reklama

DHL i opłaty celne

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez tinedrax2 » 19 cze 2013, o 23:35

i dzis babka dzwoni z dhl ze i tak nawet jak chinol wyslal giftem paczke i tak musze do celnikow isc ... na paragownie jest niby cena 30 $ i sztuk 1 , wyslal mi upowaznienie , paragon od chinola czy tam fakture , ze to na uzytek wlasny , pisze ze niby 200 zl musez zaplacic u celnikow koszta;/ wiecie moze co najlepiej zrobic?;d
tinedrax2

Reklama

Postprzez kundzia111 » 20 cze 2013, o 00:43

tinedrax2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kto komu wysłał upoważnienie i na co? Paczka została otwarta i na podstawie zawartości zostało naliczone 200zł opłat celnych? Osobiście masz iść do UC?
Pierwsze co najlepiej możesz zrobić to napisz jeszcze raz o co chodzi, tym razem po polsku.
kundzia111

Pochwały: 1

Postprzez tinedrax2 » 20 cze 2013, o 03:14

babka z uc zadzwonila ze moja paczka juz jest, ze teraz gifty i tak sa sprawdzane i trzeba je oplacic ... a upowaznienie wyslala mi na maial bo powiedezialem ze niemam zadnego potwierdzenia zakupu , wiec wypelnilem ze to na moj uzytek i tak bla bla , wyslala mi tez tlumaczenie faktury czy tam paragonu chinola i ponoc mam go przetlumaczyc pierw u tlumacza;/ a gosciu napisal ze wartosc 30 $ tej paczki wiec nie wiem dlaczego robia mi teraz problemy
tinedrax2

Postprzez stifler959 » 20 cze 2013, o 09:11

Wszyscy trabia ze nie warto zamawiać kurierami bo pewne są opłaty celne, to teraz masz :-) szybko ale trzeba płacić
stifler959
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez peekay » 20 cze 2013, o 10:40

Niestety teraz Ty musisz im udowodnić, że paczka jest prezentem a to jest niezmiernie trudne. Celnicy nie od wczoraj wiedzą, że wartość paczek z Chin jest zaniżana. Jeśli zajrzeli do paczki to wiedzą, że wartość przewyższa deklarację a jeśli w paczce miałeś fakturę to nijak nie udowodnisz im, że to jest "gift" bo niby od kiedy za prezenty się płaci? Na podstawie swoich danych (skąd je biorą nie wiem) obliczyli, że musisz zapłacić tyle i tyle VATu + opłaty dla DHLa. Masz do wyboru 3 opcje:
1. Nie przyjąć paczki (odeślą ją a Ty stracisz kasę)
2. Zapłacić VAT
3. Iść z UC na wojnę
Jak w greckiej tragedii. Żaden wybór nie jest dla Ciebie w 100% korzystny, ale chyba najlepiej opłacić przesyłkę i przynajmniej mieć (może już nie taki tani ale jednak) produkt z Państwa Środka
A na przyszłość, jak napisał kolega stifler959, lepiej zamawiać China Post, Hong Kong Post albo Singapore Post. Paczka idzie dłużej, ale szanse większe, że UC jej nie otworzy i nie opodatkuje.
peekay

Postprzez kundzia111 » 20 cze 2013, o 13:04

tinedrax2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dalej piszesz masło maślane w dodatku niedokładnie. Tak czy siak jedyne co możesz zrobić to powiedzieć, że "zawartość" zamówiłeś za "tyle" w "tym" sklepie. Na potwierdzenie swych słów wysyłasz zrzut z aukcji/sklepu i wyciąg z karty która płaciłeś. Jak zamawiałeś na osobę prywatną to nic nie będziesz musiał tłumaczyć u tłumacza. Temat tłumacza pewnie pojawił się tylko dlatego, że skłamałeś mówiąc, że nie masz żadnego potwierdzenia zakupu i sam sobie zrobiłeś pod górkę. To nie twoja sprawa, że nadawca nadał paczkę jako gift o zaniżonej wartości. Ty przedstaw UC co jest w środku i ile to warte. Na tym temat się zamknie i dwa dni później paczkę będziesz miał w domu. Przy odbiorze zapłacisz należności celne. To tak w skrócie zakładając, że w paczce jest telefon.
kundzia111

Pochwały: 1

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI