• Reklama

Czy warto otwierać spór?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Czy warto otwierać spór?

Postprzez sebcio93 » 15 lis 2014, o 22:23

Witajcie. Kupiłem 28.08.2014
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
takie coś. I jak czytam w treści aukcji Maj frend ma na wysyłke 7 dni. Z mojego trackingu
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
że wysłał ją dopiero 14.09.2014 czyli ponad dwa tyg mu to zajęło. Następna sprawa czas dostawy w aukcji 15-34dni a widać że szła 61dni. Czy mam jakieś szanse gdy otworzę spór na zwrot jakiejś części pieniędzy? To był mój pierwszy zakup i nie wiedziałem co i jak za bardzo. I paczka szła z tego nieszczęsnego Szanghaju co miał takie wielkie opóźnienie.
Pozdrawiam
sebcio93

Telefon:: Samsung Galaxy S3

Reklama

Re: Czy warto otwierać spór?

Postprzez blue_voyager » 15 lis 2014, o 22:32

Tak właściwie to o co Ci chodzi? Tracking pokazuje, że przesyłka doszła, pewnie w poniedziałek będziesz ją miał w domu. Za co chcesz zwrot pieniędzy, za straty moralne spowodowane długim oczekiwaniem? Daj spokój, paczka szła długo, bo z Chin przeważnie idą długo. Nie bądź małostkowy, nie naciągaj sprzedawcy na dodatkowe koszta. Zresztą i tak nie sądzę żebyś coś dostał, bo i z jakiej racji.
A tak na marginesie, naprawdę trzeba dla takiego pytania zakładać osobny wątek, nie można go umieścić w stosownym temacie?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez existe » 15 lis 2014, o 22:48

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

przyznaje Ci virtualna pochwale
he he
coraz bardziej zalosne sa tu posty - pewnie trzeba bedzie wkrotce zalozyc temat - jak pokazac swiatu ze jestem bucem
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez pająk38 » 15 lis 2014, o 23:15

Jeżeli chcesz otworzyć spór i żądać jakiej refundacji z tego tytułu że przesyłka szła 61 dni - zapomnij nic nie dostaniesz .
Co najwyżej możesz to odzwierciedlić w komentarzu.
pająk38

Postprzez sebcio93 » 16 lis 2014, o 01:37

Tak chciałem rzadac refundacji ze względu nie dotrzymania warunków umowy 61 dni to nie 15-34
sebcio93

Postprzez blue_voyager » 16 lis 2014, o 02:20

Tyle, że te 15-34 dni, na które się powołujesz to jest przewidywany czas dostawy. Pokaż mi zapis gwarantujący Ci dostawę w takim czasie :-?
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez ra-vau » 16 lis 2014, o 10:41

Cebula Motzno :evil:

Rozumiem, ze ktos moze miec zle zdanie, o osobach ktore chca kupic jak najtaniej, i kazdy dolar, kazda roznica 1-3$ to wart wertowania kolejnych stron na aliex powód, by zaoszczędzić, a gdy mamy juz kupony to jaaacie, to z nas wygrywy bo 'zaoszcedze 3$ przecież!' xD

... no ale, wszczynać spór, bo paczka szla długo, to juz mistrzostwo swiata.

Lepiej przyznaj, ze zabolalo, ze teraz jest niższa cena niz ta za którą ty nabyles ten portfel... w koncu 4,99 zamiast 4,76$ to masa pieniedzy :lol:
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: Odp: Czy warto otwierać spór?

Postprzez Nibiru » 16 lis 2014, o 11:14

sebcio93 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Spór możesz otworzyć, i inna sprawa że Ali cie oleje.
Ostatnio edytowano 16 lis 2014, o 11:25 przez Nibiru, łącznie edytowano 1 raz
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez siekieer » 16 lis 2014, o 11:16

Witam!

Otwarłem spór u ET, gdyż mam 6 dni do końca czasu ochronnego a paczki nie ma w Polsce.

Dostałem od nich taką odpowiedź:

Hi friend,

before the parcel arrives at your local processing center, the tracking information will not be updated. it is normal.
All the parcels sent out with yours have the same status. You will receive the parcel.

how about close the dispute? we will give you $5 discount or add gift in next order.

in this way, you will get the parcel and get the discount or gift.

pls let us know your idea.

Best regards
Sophy-Eternalteam

Widzę, że czas ochrony został przedłużony o 30 dni - w związku z tym mogę bezpiecznie wycofać na razie spór, czy lepiej mieć twarde stanowisko(mają 4 dni na odpowiedź na moje zgłoszenie sporu w sposób oficjalny).??
siekieer

Postprzez sebcio93 » 16 lis 2014, o 13:46

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Akurat nie chodzi tu o te pare marnych dolarów. Po prostu słaba komunikacja ze sprzedawca, do tego najważniejsze moim zdaniem ze wysłał paczkę po ponad dwóch tygodniach a miał znacznie mniej czasu..
sebcio93

Postprzez blue_voyager » 16 lis 2014, o 14:05

Ale zrozum wreszcie, że to nie jest powód żebyś otrzymał jakiś refund. Jeśli nie jesteś zadowolony z transakcji, oddaj to w komentarzu ale nie próbuj wyłudzać pieniędzy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez sebcio93 » 16 lis 2014, o 22:51

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Spokojnie się nie napinaj bo pękniesz. Zrozumiałem temat można zamknąć.
sebcio93

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI