• Reklama

Czy TV-Box spełni moje wymagania?

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Czy TV-Box spełni moje wymagania?

Postprzez pietrus_l » 6 gru 2015, o 13:06

Witam,
poszukuję sprzętu takiego aby:
-móc ściągać torrenty na dysk podpięty (USB 2.0) i jednocześnie oglądać inny film (multitasking).
-móc połączyć się do niego z zewnątrz np. z pracy i zadać mu torrenty do ściągnięcia.
-posiadał wyjście optyczne SPDIF.
-ewentualnie żeby mógł wyświetlić ekran mojego telefonu (gre, zdjęcia, itp) - telefon to LG G2 (android)

Raczej nic więcej nie potrzebuję (nie będę przeglądał neta na telewizorze)

Rozważam albo jakiegoś taniego tv-box'a albo Odroid c1+ (coś w stylu Raspberry Pi2).
Możliwość zainstalowania jakiegoś linuxa (debian, cośbuntu) zwiększa moje zainteresowanie tv-boxem:)

Pozdrawiam i dzięki za informacje
pietrus_l

Reklama

Re: Czy TV-Box spełni moje wymagania?

Postprzez kaczy44 » 21 gru 2015, o 13:23

Zobacz Tronsmart Vega S89-H (Android) lub Tronsmart Ara X5 (Windows 10)
kaczy44

Telefon:: Lenovo

Re: Czy TV-Box spełni moje wymagania?

Postprzez Flyagaric » 21 gru 2015, o 14:03

TV-box będzie miał ciągle jakieś ograniczenia. Wymieniłem własnie TVsticka na miniPC, toteż, kierowany doświadczeniem, szedł bym w miniPC jednak.
Żaden z powyższych nie ma procka, który wpiera SATA i więcej niż 2GB RAM. ARA x5 jest fajny, ale wciąż ma tte same ograniczenia. 2GB jest dość uciążliwe już przy przeglądaniu www, a co dopiero jak chcesz jeszcze coś extra robić.
Tronsmart ARA BJ19 jest już na BJ-1900 i to jest to! To jest już pełny miniPC, więc sprzedawany bez HDD, pamięci i licencji na Windę. Ma za to slot na HDD (po SATA), ma złącze mSATA, ma 4x USB i ma wsparcie do 8GB niskonapięciowej pamięci do laptopów.
Procek jest sporo szybszy, można wsadzić więcej pamięci i wtedy zaczyna to sobie radzić z tym wszystkim co napisałeś, w bardzo przyzwoity sposób.

Bardzo chciałem tego Tronsmarta BJ1900, bo ma dwa sloty na dyski. mSATA miało być na system, a HDD na dane. Niestety, dostałem test*we1 egzemplarze Intel NUC i Gigabyte BRIX. Intel przeszedł testy i będzie używany w biurze, a BRIX został mnie do zabawy. Jest analogiczny do Tronsmarta - też BJ1900.
W sobotę wsadziłem weń 4GB RAM, mSATA po przejściówce podłączyłem jako dysk, postawiłem na tym Windę 10 i podłączyłem w domu. Śmiga to wspaniale. Genialna sprawa.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo