• Reklama

Czy to jest hurt i czy przejdzie przez UC ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Czy to jest hurt i czy przejdzie przez UC ?

Postprzez basa » 27 mar 2014, o 13:32

Witam

Zamówiłem ostatnio bardzo drobną wartościowo paczkę z chin, dokładnie 15 latarek takich małych w formie gadżetów po dolarze każda. Zamówiłem 15 sztuk na próbę - będę chciał na nich nadrukować logo mojej firmy i rozdawać w formie gratisu moim kontrahentom. Z wysyłką wyszło jakoś 19$ , nie mam jednak żadnego doświadczenia w zamawianiu towarów z poza UE więc mam pytanie jak taka wysyłka jesyt traktowana przez UC , czy 15 sztuk gadzetow za 1$ to jest juz jakis hurt i urząd celny może się do tego doczepić ? i Czy jak zdecyduję się potem zamówić np 100 szt czy będa z tym także jakieś problemy ?
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Reklama

Re: Czy to jest hurt i czy przejdzie przez UC ?

Postprzez dytruff » 27 mar 2014, o 15:34

długa lektura przed tobą, ale nie w tym miejscu niestety.

Przenoszę
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez marx » 27 mar 2014, o 20:56

nie stać cię na parę groszy opłat?
Na firme to musisz zapłacić vat, nawet jak by paczka przeszła bez nakładania opłat.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez dytruff » 27 mar 2014, o 21:55

Te 15 sztuk musi być oznaczone jako commercial sample i muszą być dodatkowo trwale uszkodzone. Nie mogą mieć wartości handlowej. Ponad to, urząd celny musi się zgodzić na zwolnienie z VAT. Lekturę o imporcie zacznij od numeru EORI

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez basa » 27 mar 2014, o 22:20

Apropo odpowiedzi admina nie chodzi tu o to czy stać mnie na opłaty czy nie bo nie o to tu chodziło w moim pytaniu (mogę opłacić cło czy vat jak będzie wymagane) , chodzi mi bardziej o procedure jaką będe musiał przebrnąc z UC przy ewentualnyum większym zamówieniu tak by wszystko było legalne, towar nie idzie na żadną działalność zarobkową w firmie / handel czy jakąkolwiek działalność firmy - poprostu ma być swego rodzaju gratisem wręczanym przez prezesa -prywatnie- to juz takie info dla hejterów którzy juz by chcieli zglosic ze nie odprowaadzilem vatu w firmie :).

Kończac temat te 15 sztuk co zamówiłem na próbe doszło dziś wieczorem - oznaczone było jako Household Goods a sprzedawca wpisał wartość 8$ tak wiec obylo się bez problemow i oznaczeń o uszkodzeniu. Nie mam zamiaru zajmować się jakims hurtowym importem więc tak obmyśliłem że w sumie zamiast robić jakieś ewentualne zamówienie 100 sztuk lepiej zrobic 10 zamowien po 10 szt bo wysyłka i tak to sprawa groszowa :)
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez Robbo » 27 mar 2014, o 22:28

Za przesyłki płaci się od wagi. Łączny koszt 10 przesyłek po 15 sztuk, będzie podobny jak jednej ze 150 sztukami.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI