• Reklama

[aliexpress] Czy ten sprzedawca jest wiarygodny.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Czy ten sprzedawca jest wiarygodny.

Postprzez dmisieekk » 5 mar 2013, o 15:13

Witam, potrzebuje zakupić zaworki do samochodu, znalazłem taką ofertę:

http://www.aliexpress.com/item/High-qua ... 28801.html

To będzie mój pierwszy zakup na tej stronie więc proszę o potwierdzenie czy ten sprzedający jest wiarygodny i która formę wysyłki wybrać. Zależy mi na szybkim dostarczeniu i najlepiej aby obeszło się bez problemów. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
dmisieekk

Telefon:: 3310

Reklama

Postprzez ra-vau » 5 mar 2013, o 15:35

Wiarygodny:
Obrazek

DHL/UPS/TNT/FedEX/EMS <--- wszystko freeshiping... wiec masz swietna sytuacje ;P

Obrazek

Teorytycznie po wybraniu dhl paczka powinna byc w domu po 3 dniach... nie wiem czy jest clo na czesci samochodowe, poszukaj sam, albo czekaj az ktos odpowie.

free shipping for 4 pcs in one box
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez dmisieekk » 5 mar 2013, o 16:11

dziękuje.

No właśnie, jak to jest z tym cłem? Dodam że chcę zamówić 4 sztuki czyli komplet jaki sprzedają - oczywiście na własny użytek.... Pozdrawiam
dmisieekk

Telefon:: 3310

Postprzez ozon » 5 mar 2013, o 20:06

dmisieekk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tego co ludzie od dawna piszą, zamawiając kurierem masz 95% pewności, że paczuszka pójdzie do kontroli celnej. Wiem, że niektórym przechodzi fuksem bez sprawdzania, liczą, że weekend, święta, celnikom nie będzie się chciało, itd.

Co do stawek cła i VAT. O ile wiem, jak się mylę sprostujcie, do 150€ nie płaci się cła.

A VAT to 23%, liczysz go od sumy: cena przedmiotu + ewentualne koszty wysyłki (u Ciebie zero). Jak przesyłka trafi do kontroli możesz zapłacić: 31,46$

136,80$ + 23% VAT= 168, 27$

Jeśli chcesz zmniejszyć szansę na zapłacenie, wybieraj przesyłki tradycyjną pocztą chińską lub Hongkongu. Kurier, to prawie pewna kontrola=opłata.
ozon

Pochwały: 1

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI