• Reklama

Czy telefony z Chin jeszcze się opłacają ? Lenovo A806

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Czy telefony z Chin jeszcze się opłacają ? Lenovo A806

Postprzez wiatrak » 24 sty 2015, o 15:36

Witam,
Czytam to forum od kilku tygodni i zastanawiam się nad opłacalnością zakupów z Chin na przykładzie telefonu, który chcę kupić Lenovo A 806 Golden Warrior.
Proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o komentarz w tej sprawie.
Aukcja na alie u zaufanego Goldiego http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A806-A8-Octa-Core-4G-Mobile-Phone-MTK6592-Android-4-4-2G-RAM-16G/2003607954.html, gdzie po dodaniu opłat VAT wychodzi +/- 711 zł.
Porównuję do aukcji z allegro http://allegro.pl/z-pl-lenovo-a806-a8-lte-2gb-ram-serwispl-nowosc-i4987293196.html, gdzie po dodaniu kosztów przesyłki wychodzi +/- 790 zł, ale w zamian zyskujemy gwarancję w kraju (przynajmniej tak twierdzi sprzedający)
Moje główne pytanie: czy różnica 80 zł jest warta zachodu ? A może ja źle szukam i oferta z aukcji Goldiego jest mało atrakcyjna ?
P.S. Oczywiście możemy założyć, że uda nam się uniknąć VATu i wtedy opłacalność zdecydowanie wzrasta (ale z tego co czytam to jest na to mała szansa)
wiatrak

Telefon:: htc

Reklama

Re: Czy telefony z Chin jeszcze się opłacają ? Lenovo A806

Postprzez belebele » 24 sty 2015, o 15:53

Nawet jeśli dostaniesz ten vat to i tak wychodzi taniej, główna korzyść wychodzi kiedy jednak uda nam się go uniknąć :D
Tutaj wychodzi tylko kwestia tej gwarancji o której mówisz...
Kto nie ryzykuje ten nie ma, Twoja decyzja ;)
belebele

Telefon:: umi emax

Postprzez wiatrak » 24 sty 2015, o 17:39

No właśnie cały czas się waham, ale pewnie i tak się zdecyduję na zakup z Chin :-) Mimo to trochę jestem rozczarowany różnicami w cenie. Spodziewałem się większej różnicy. No cóż te czasy już chyba minęły...
wiatrak

Telefon:: htc

Postprzez piechucki » 24 sty 2015, o 18:40

Polscy sprzedawcy - Allegro - chcąc zwiększyć sprzedaż, zaczynają (przynajmniej niektórzy) powoli obniżać ceny. I to dobrze dla nas. Tyle, że oni sprowadzając większe ilości nie ominą VATu, mogą za to zarobić na niższej cenie w hurcie. Zastanawiam się tylko nad realnością tej "gwarancji", która ma być "języczkiem u wagi". Bo udzielić gwarancji, a się z niej w razie "Wu" wywiązać, to dwie różne sprawy ... przynajmniej w praktyce, bo teoretycznie sprawa wydaje się prosta ...
piechucki
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: LeEco Pro 3 X722

Postprzez vini » 24 sty 2015, o 20:41

Akurat kurs dolara jest wysoki za jakiś czas powinien trochę spaść, ogólna tendencja("wojna cenowa") do obniżek cen sprzętu elektronicznego nie ominie i alledrogo co akurat nas(konsumentów) powinno cieszyć (tak przynajmniej jest ze mną), a gwarancja w polsce to raczej też nie problem jeśli np. posiada się komis/naprawę sprzętu i kogoś kto ma do tego "głowę"
vini

Telefon:: s3 mini

Powrót do Porównania telefonów