• Reklama

Czy jest sens się kłócić? - Gorące piksele

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Czy jest sens się kłócić? - Gorące piksele

Postprzez bananowybolec » 31 mar 2014, o 22:06

Kupiłem ostatnio iOcean X7 HD. Wszystko było cacy przez pierwsze 2 dni, póki nie oglądnąłem sobie filmu na telefonie. Generalnie pracowałem z jasnym tłem i tego nie zauważałem. Ale jak odpaliłem film z ciemnymi momentami, zauważyłem dwie niebieskie kreseczki pionowe na górze i dole ekranu.

Są one współliniowe. Mają szerokość 1 pixela i długość tak 4mm każda. Znajdują się na samej górze i na samym dole ekranu.

Na wstępie mówię, że mi to nie przeszkadza i nie mam zamiaru odsyłać telefonu. Normalnie tego nie widać nawet. Ale chciałbym jakiejś rekompensaty - parę dolarów polubownego odszkodowania od sprzedawcy.

Problem w tym, że po przetestowaniu telefonu i sprawdzeniu, czy Aero działa, zatwierdziłem odbiór telefonu. Tych kreseczek za Chiny nie widziałem na początku. Wystawiłem również pozytywny komentarz. Czy w tej sytuacji mam jakiekolwiek argumenty, żeby pisać do gościa i się kłócić? Czy może mnie po prostu olać, jeśli zatwierdziłem odbiór.

//Edit: W załączniku zdj. jednej z kresek
Załączniki
IMG_20140331_210735.jpg
IMG_20140331_210735.jpg (174.65 KiB) Przeglądane 294 razy
bananowybolec

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Czy jest sens się kłócić? - Gorące piksele

Postprzez Mad_MAX » 31 mar 2014, o 22:26

Ogólnie to brzydko mówiąć oleje te twoje polubowne kilka dolarów , będzie tak , że albo wysyłasz na gwarancję albo nie wysyłasz i tyle :)

Takie coś powstaje zazwyczaj od nacisku punktowego na wyświetlacz :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez bananowybolec » 31 mar 2014, o 22:57

No cóż, tego się spodziewałem ;p. Żałuję tylko, że nie jestem do końca pewien, czy to było od początku, czy stało się potem. Ale żadnej przygody z nim nie zdążyłem mieć, więc nie sądzę że to moja wina...
bananowybolec

Postprzez Mad_MAX » 31 mar 2014, o 23:00

No zawsze możesz wysłać na gwarancję :) Ale jak to z gwarancjami bywa , może być tak , że uznają , że to nie ich wina i każą ci zapłacić za naprawę , czyli wymianę uszkodzonego wyświetlacza.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez Punisher » 1 kwi 2014, o 20:00

I za wysyłkę powrotną :)

Wysłane z mojego X7 przy użyciu Tapatalka
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Postprzez bananowybolec » 6 kwi 2014, o 20:57

Kreski znikęły :). Dobrze, że nie kombinowałem nic i poczekałem.
bananowybolec

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI