• Reklama

Czy jest coś lepszego od Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Czy jest coś lepszego od Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime?

Postprzez sacree » 11 lip 2016, o 21:43

Jestem tutaj nowy, więc witam wszystkich ;)

Na wstępie zaznaczę, iż na telefonach znam się bardzo słabo, ale staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowościami ;)

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu, ale wybór jest tak duży, że sam sobie nie poradzę i wolę zapytać osób, które się na tym znają i interesują. Mój faworyt, to Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime (5,5 cala, 3/32, Snapdragon). Czy spełni on moje oczekiwania?

Cena (bez VAT): jak najniższa :) 600-800 zł, najlepiej ze źródła, gdzie nie doliczą VAT
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5, Full HD
Ilość RAM/ROM/Procesor: minimum 3/32, często telefon podłączam do kompa, więc dla mnie nie ma problemu zrzucić zdjęcia czy zmienić płytę z muzyką, więc duża pamięć ROM nie jest priorytetem; na procesorach się nie znam
Dual/Single sim: dual SIM wymagany, może być wybór albo 2 karty SIM, albo SIM + karta pamięci - wolę mieć na nią miejsce w razie konieczności
Preferowane marki: nie znam się, wiem tylko, że Xiaomi ma dobre opinie
Miejsce zakupu (Polska/Chiny): jeśli ma być taniej, to z Chin, lecz boję się, że mogą doliczyć mi VAT i zapłacę tyle samo a będę dłużej czekał
Wymagania (parametry, funkcje):
- duży wyświetlacz i jak najmniejszy telefon (cienkie ramki)
- dobry zasięg - nie mieszkam w dużym mieście
- LTE, wiadomo, zawsze może się przydać
- smartfon nie może być stary - jestem tego zdania, że im nowszy, tym nowocześniejszy, lepszy, bardziej dopracowany ;)
- podoba mi się czytnik linii papilarnych - naprawdę zdaje to egzamin? W razie czego można inaczej odblokować telefon, np. uderzając dwukrotnie w ekran?
- dioda powiadomień musi być i fajnie byłoby, żeby w zależności od tego, czy to SMS/rozmowa/Facebook świeciła na inny kolor
- wolałbym USB typu C, czego Xiaomi chyba nie ma - czy różnica między micro USB a USB typu C jest duża? Czy tylko wygoda we wkładaniu wtyczki do portu? :)
- procek i grafika muszą być dobre, żeby nic się nie przycinało i żebym nie musiał się denerwować, w gry gram sporadycznie (Angry Birds, Subway Surfer), telefonu używam raczej do dzwonienia/esemesowania i internetu
- duża bateria bardzo mi odpowiada, jeśli telefon faktycznie wytrzyma dłużej niż 1 dzień ;)
- zależy mi na tym, żeby na telefon dało się kupić jakieś etui ochronne i folię/szkło na wyświetlacz w celu ochrony
- martwi mnie słaba jakość aparatu w Xiaomi, bo czasami lubię zrobić zdjęcie - naprawdę są takie złe?

Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dam znać ;)

Jakieś rady, propozycje?

Mój obecny telefon to Sony Xperia SP, może ktoś kojarzy :P - po 3 latach chciałbym coś nowego :)

Da się płacić przez PayPal? Bo mam nazbierane 140 dolarów i nie wiem, czy zmienić je na złotówki i przelać na konto czy lepiej zapłacić przez PayPal (ochrona kupujących, itp.)?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie :)
sacree

Reklama

Re: Czy jest coś lepszego od Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime?

Postprzez pawellabedz » 12 lip 2016, o 05:59

Raz usb c na ten moment to tylko końcówka nie nosiąca za sobą nic technologicznego co do skanera lepiej go nie włączać bo telefon masz wtedy cały czas aktywny ale jeśli już podoba ci się ten bajer to masz furtkę bezpieczeństwa numer 2 bo musisz ustawić kod pin dla skanera albo rysujesz wzór do odblokowania a PayPal ? Zależy gdzie chcesz płacić ale na aliexpress się nie da płacić paypalem a jeśli boisz się VAT to szukaj tutaj w dziale bazar albo na olx bo Allegro to najczęściej aliexpress plus VAT plus czekanie i może nawet długie bo część firm zaznacza że korzysta z usług poczty szwedzkiej która jest okropnie powolna
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez ra-vau » 12 lip 2016, o 06:23

Szablon ewidentnie wyszedl ci pod redmi note 3 prime :P
Usb c to raczej jeszcze klopot, niz korzyść... przekonalbys sie gdy tylko akurat zabraklo by kabla, czy ladowarki poza domem...

Pamietaj tylko, ze seria redmi to seria budzetowa. Snap 650 to chyba najlepsze co wyszlo qualcommowi :) takze mocy ci nie zabraknie... Ciezko znaleźć jakąś alternatywe do twoich wymagan. Jedyne co mi orzychodzi, to poczekac na orezentacje redmi note 4 :p

Ps. Sa sklepy z wysylka EU DIRECT... nie płacisz za vat wtedy.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114

Postprzez Caminero » 12 lip 2016, o 07:50

zte z7 max spełni twoje wymagania, dioda powiadomień kółko jest powalająca
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez piotr469 » 12 lip 2016, o 09:05

Z kolei jeśli zależy Ci na USB typu c dla samej wygody korzystania, to możesz po prostu kupić kabel dwustronny i też nie musisz patrzeć, którą stroną wtyczka powinna zostać włożona.

Wysłane z mojego FreeTAB 7001 HD IC przy użyciu Tapatalka
piotr469

Pochwały: 4

Postprzez Boomszakalaka » 12 lip 2016, o 13:04

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pełna zgoda. Jeśli tylko wystarczy Ci aparat w RN3Pro (na forum czy w sieci masz sporo próbek) to możesz spokojnie brać i będziesz zadowolony - w tej cenie to naprawdę dobry wybór.

A co do double tap to wake - odblokowanie czytnikiem palców jest moim zdaniem jeszcze wygodniejsze - bierzesz telefon do ręki, palec wskazujący naturalnie trafia na czytnik i zanim spojrzysz już ekran jest włączony.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez ddr » 12 lip 2016, o 14:15

Usb C fajna sprawa, tylko właśnie te kable. Zgubiłem tego od letv i musiałem zamówić nowe bo w Warszawie nie ma... Z tym też trzeba uważać, bo trefne kable niszczą urządzenia ładujące.

Nie sądziłem że istnieje symetryczna wtyczka microUSB, świetna sprawa i nie droga http://m.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Re ... 98319.html
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez bartazzz » 12 lip 2016, o 15:55

Ja zamowiłem przejściówke od xiaomi za jakieś 2 usd. Za dużo mam kabli żeby je wymieniać

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez sacree » 12 lip 2016, o 19:38

Dziękuję za takie duże zainteresowanie :)

pawellabedz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz bardziej to rozpisać? Co to znaczy, że telefon jest cały czas aktywny? To źle?

Wydaje mi się, że kupując telefon z taką funkcją tylko po, by z niej nie korzystać, trochę mija się z celem :P

Boomszakalaka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też tak myślę :)

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Napisałem we wstępie, że obserwując internet zauważyłem, iż telefon cieszy się dużą popularnością no i mi się spodobał, to dlatego :P

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trafione argumenty! ;)

piotr469 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rewelacja! Nie słyszałem wcześniej o tym, dzięki za cynk ;)

Mógłbyś to rozwinąć? Bo nie bardzo wiem, o co chodzi :P

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Poproszę o zdjęcie lub link, bo nie wiem o jaką chodzi :P

Szukam tych próbek zdjęć :P
sacree

Postprzez Boomszakalaka » 12 lip 2016, o 19:46

Na forum w temacie o RN3Pro są chyba nawet zdjęcia porównawcze, ktoś był tak miły i wrzucał, możesz zobaczyć.

Co do serii budżetowej, Xiaomi ma 2 serie telefonów - Mi i Redmi. Mi to klasa premium, co nie znaczy jednak że sam Redmi Note 3 jest słabo wykonany czy spasowany - górne elementy są plastikowe, poza tym metal jednak całość prezentuje się bardzo dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez pawellabedz » 12 lip 2016, o 20:42

Chodzi mi o to że są dwa tryby uśpienia deep sleep czyli szczątkowa albo zerowa aktywność procesora i wakelocki czyli aktywność na podstawie takiej że jakieś mikrowydarzenie sprawiło że procesor się wybudza i tak mniej więcej skaner odcisków palców działa tylko że zawsze zabiera jakieś zasoby bo zawsze musi być gotowy od skanu odcisku chyba że nie jest włączony to jest tylko zwykłą płytką i tyle. A co do bramki bezpieczeństwa numer dwa system skazuje się na na wybranie dodatkowej możiwości odblokowania np kod pin wybrany przez ciebie albo rysowany wzór na wypadek gdybyś chciał wybudzić leżący płasko telefon
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez sacree » 12 lip 2016, o 21:00

Dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia ;)

Mógłby ktoś wysłać mi jakieś linki do zdjęć i filmików zrobionych tym telefonem? Mogą być porównania z innymi telefonami. Najbardziej zależy mi na tych, które są wykonane przez użytkowników tego Forum, wtedy mam większą pewność ;) - próbowałem szukać sam, ale nic nie znalazłem...
sacree

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?