• Reklama

czy do 500zł warto brać chińczyka czy lepiej coś markowego?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

czy do 500zł warto brać chińczyka czy lepiej coś markowego?

Postprzez markos17 » 21 lip 2014, o 17:50

Obecnie posiadam Samsung Galaxy Advance z którego długi czas byłem zadowolony. Ostatnio jednak zaczyna mi szwankować i zamulać. Zdecydowałem, że trzeba go wymienić.
Mam zasadę, że nie wydaję więcej niż 500zł na telefon. Wolę kupić troszkę słabszy i tańszy model i w razie potrzeby szybciej go wymienić, niż kisić długo topowy model.
Za tą kwotę chciałem wziąć Samsung Galaxy S3 (bardzo dobry stan) lub jakiegoś chińczyka.

Trochę poprzeglądałem ali i forum i mam mały mętlik :) Napiszę co jest dla mnie istotne:
- rozmiar telefonu - obecny Advance jest pod tym względem świetny, nie lubię cegieł. dlatego max. 4,5cala
- dobry aparat - od jakiegoś czasu przestałem brać małpkę za granicę, zdjęcia z Advance w zupełności wystarczają
- stabilność - zalętą obecnej słuchawki jest oficjalny soft, który mi bardzo odpowiada (touchwizz) i nie muszę co chwila sprawdzać czy wyszedł nowy updejt. W poprzednich telefonach zawsze kombinowałem z customowymi romami, zawsze coś nie działało/przycinało się etc.
- gps ma działać (yanosik i google maps często wykorzystywane)
- musi być slot na kartę sd

Reszta nie jest tak istotna. Żona ma Motorola Moto G - bardzo fajny telefonik, ale ma słaby aparat i nie ma slotu SD (najnowsza wersja LTE ma, ale jest za droga, a poza tym kamera wciąż słaba).
Dodam jeszcze tylko, że nie gram w ogóle w gierki - w 90% przeglądanie stron, poczty, nawigacja no i oczywiście rozmowy/smsy ;).
Najbardziej obawiam się w chińskich telefonach, że soft będzie niestabilny i coś nie będzie działać. Jak obecnie wygląda sytuacja?
Moim faworytem jest obecnie Jiayu g2f - 100$, fajna specyfikacja (szkoda, że wcdma nie ma hd, ale jestem w stanie to przeżyć) :)

W mojej sytuacji lepiej wziąć lekko używanego S3 czy może jednak Chinola?
markos17

Telefon:: samsung

Reklama

Re: czy do 500zł warto brać chińczyka czy lepiej coś markowe

Postprzez szymon_rysiu » 21 lip 2014, o 18:44

Jest tych telefonów od cholery i w tej cenie coś znajdziesz. Przed kolejnym podpisem zapraszam do lektury!
http://telchina.pl/recenzje-testy-i-opinie-uzytkownikow-telefonow-z-chin-f134.html
http://telchina.pl/jaki-telefon-kupic-f59.html
http://telchina.pl/porownania-telefonow-f60.html
Zapewniam Cię, że znajdziesz coś dla siebie a jak już wybierzesz konkretne ze 2-3 modele to wtedy już będzie tobie i wszystkim wybrać coś odpowiedniego.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez markos17 » 21 lip 2014, o 20:56

dzięki za odpowiedź. Istotną kwestią dla mnie jest, czy są aktualnie na rynku chińczyki ze stabilnym softem? tak, że wszystko działa, stabilnie, bez restartów, wychodzenie z aplikacji itp.? Wybrałem kilka modeli z zestawienia, które potencjalnie mogłyby mnie interesować (Jiayu G2F, G4S, G3T czy Krüger&Matz Live), ale jak zaczynam się wczytywać to zawsze jest jakieś "ale", a to gps łapie długo fix, a to słaba jakoś rozmów.
markos17

Postprzez INTseed » 21 lip 2014, o 21:02

Telefony z chin kupuje się dla dualsima.
Jak nie potrzebujesz 2 kart to odpuść sobie.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez mrergie » 21 lip 2014, o 21:04

markos17 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wystarczy MIUI. Czyli bardzo duża część telefonów. Poza tym oficjalne systemy i tak są w znacznej większości przypadków bardzo stabilne.

Trochę ponadgabarytowy jest Redmi 1S. Tani ale jak najbardziej warto do twoich potrzeb. Zastanów się czy taki rozmiar by może tobie odpowiadał ;-)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez markos17 » 21 lip 2014, o 22:32

z dużych klocków, to chyba lepsze parametry ma Coolpad F1, a ta sama półka cenowa. Niby F1 też ma miui, ale nie wiem na ile stabilne :]
markos17

Postprzez mrergie » 21 lip 2014, o 22:57

F1 jest droższy, Redmi 1S dorwiesz za 500-550 jeśli nie mniej.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez toffi » 21 lip 2014, o 23:07

A chińskie telefony nie są markowe ? :O
toffi

Postprzez mateo1992 » 22 lip 2014, o 00:03

Też mam ten dylemat z tym,że ja nieco klasę niżej do 400zł myślę nad SII vs jakiś chinol np.Jiayu G2f albo jakiś newman lub lenovo.
Boję się,że jak gwarancja minie to nie będzie części do naprawy takiego telefonu a telefony samsunga mają jednak dosyć dobry dostęp do części chodźby allegro.
mateo1992
AKTYWNY

Postprzez ddr » 22 lip 2014, o 00:07

Ale on szuka czegoś ze stabilnym softem, a nie oszukujmy się, rr 1s do takowych nie należy :p.

http://www.antelife.com/newman-k1s-smar ... ign=damian

Z kuponem telchina.pl wychodzi 139.99$. Do tego ma 2 GB pamięci i inne duperele, warty obczajenia.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez markos17 » 22 lip 2014, o 00:55

wydaje mi się, że redmi, f1 czy ten newman to ta sama półka, bardzo zbliżone specyfikacje, jak również rozmiarowo :] pytanie, czy któryś się wyróżnia stabilnym softem? :P
markos17

Postprzez muszyna2 » 22 lip 2014, o 13:14

Chiński telefon nie kupuje się tylko dla dual sima. Mi na przykład w ogóle nie jest potrzebny drugi slot. Chiński tel kupujesz ze względu na cenę i parametry jakie w tej cenie dostaniesz. Np. coolpad 7320 troszku powyżej 400 zł pokaż mi teraz odpowiednik takiego telefonu w polskim sklepie za podobne pieniążki.
muszyna2
AKTYWNY

Pochwały: 2

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?