• Reklama

Czy chińczyk kłamie, że wysłał paczkę?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Czy chińczyk kłamie, że wysłał paczkę?

Postprzez Kobe8 » 22 sie 2013, o 20:17

Witam!

Zrobiłem zakup u chińczyka na aliexpress przez HK POST, zapłaciłem 16 sierpnia wcześnie rano w piątek, dzisiaj jest 22 sierpnia czwartek i ciągle nie mam żadnego info o przesyłce, dodam, że jak zamawiałem przez SG Post czy nawet CN Post to informacje w trackingu miałem dosłownie po 1-2 dniach od zaakceptowania płatności. W piątek 16 sierpnia o 12.45 dostałem już maila, że Your order has been paid successfully. Payment successfully made.
Nie pali mi się, aż tak ale czuję, że chinol mnie robi w bambuko pisząc:
hi dear ,don't worry it ! for post update sometime delay , this package already shipping it ! we are help you check it !

21 sierpnia pisze mi to, że already shipping, a jak dzień wcześniej mu się pytałem na czacie to też mi napisał already shipping.
Coś mi tu nie pasuje....

nr track: RT179652825HK
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Reklama

Re: Czy chińczyk kłamie, że wysłał paczkę?

Postprzez LukC » 22 sie 2013, o 20:20

Nadają numer przesyłce wcześniej często, a wysyłają np. po 7 dniach. Rąbią tak jak brakło im towaru a nie chcą przeciągać limitu 3 dni na wysłanie z Aliexpress ;-)
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez Kobe8 » 22 sie 2013, o 20:23

fakt to możliwe, ale po co mnie kłamie? jak walne mu spór to od razu zacznie mówić prawdę, albo się pośpieszy... na drugi raz będę pytał czy ma towar na stanie i czy szybko wyśle... napisał by mi, że musi poczekać na dostawę towaru albo coś to bym zrozumiał bo się nie pytałem czy ma in stock, ale nie woli mi tu wkręcać o jakimś post delay'u... ;-)
Kobe8
AKTYWNY

Postprzez LukC » 22 sie 2013, o 21:46

Ja po prostu na spokojnie przyjmuje zasadę że trzeba założyć do 30 dnia na przesyłkę i tyle ;-)
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez raragnar » 22 sie 2013, o 21:53

Powie że nie ma na stanie to 90% jak nie więcej będzie szukało dalej i kupi u tego co powie że ma na stanie a równie dobrze może nie mieć. LukC mówi dobrze po zakupie należy uzbroić się w cierpliwość i czekać, bo o jeśli wszystko mieści się w ramach czasowych wyznaczonych przez aliexpress to wiele nie zdziałasz.
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez duzers » 23 sie 2013, o 11:36

ja kupiłem telefon 30 lipca, wysyłka niby nastąpiła 5 sierpnia, do dnia dzisiejszego (23.08) brak trackingu na HK post, na stronie PP też, próbowałem wielokrotnie kontaktować się ze sklepem na ali na którym kupiłem, zlewka maksymalna, nikt nie chce gadać, jeden mówi że nie może znaleźć mojego zamówienia jak mu podałem order nr...masakra, kase wpłaciłem i cisza...niby czas na dostarczenie przesyłki jeszcze jest 42 dni ale trackingu od prawie 3 tygodni nie ma...pewnie dali nr z puli i nie mieli na stanie telefonu, teraz niby jest in stock i wystawiają kolejne aukcje...ale wtedy tez niby był na stanie...co robić..."open dispute" da to coś? :evil: :evil: :evil:
duzers

Postprzez Kobe8 » 23 sie 2013, o 13:47

mozesz napisac od jakiego sprzedawcy kupiles?
Kobe8
AKTYWNY

Postprzez duzers » 24 sie 2013, o 15:33

Chyba poczekam aby od domniemanej wysyłki minął miesiąc i jak nie przyjdzie do tego czasu to rozpocznę spór na ali
http://www.aliexpress.com/store/106327
duzers

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI