• Reklama

Czarna lista

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Czarna lista

Postprzez mlb » 26 maja 2013, o 00:03

Jako ze ostatnio coraz wiecej czyta sie o poszkodowanych userach z tego forum kupujacych w sklepie Chinatronic , to wole uprzedzic nastepnych chetnych. Towar moze i wysylaja , ale z bardzo sporym opoznieniem . Jesli chcesz czekac na sam numer listu po 2-3 tygodnie a na sama paczke ponad miesiac , to na wlasne ryzyko bierzesz to na siebie .
Komentarze negatywne mozna poczytac np w temacie " [zakupy] status przesyłki, Śledzenie Przesyłek "
Jesli to komus nie przeszkadza to ok, jesli ktos woli szybsza dostawe to chyba lepiej wybrac inny sklep .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Reklama

Postprzez jacek.marciuk » 26 maja 2013, o 07:23

Ostrzegam wszystkich przed sklepem CHINATRONIC.

Oszustwo i kpina.

1.Najlepsze jest to, że raz zna b.dobrze angielski i odpisuje nawet z poprawnymi czasami a nagle jak coś już jest nie tak, to nie rozumie co się do niego pisze i sam odpisuje na zasadzie "kali jeść, kali pić"

2. Wielka ściema z numerami przesyłek, które są generowane zapewne chaotycznie i bez pokrycia. po tygodniu - dwóch dopiero zastanawiają się jak to ugryźć.

3. "in stock" u nich znaczy tyle co "zamów kilka sztuk, to później pokombinujemy - może się uda załatwić"

4. "asap" = miesiąc.

5. u Chinatronic, w ich głowach i komputerach paczka rejestruje się w 2 tygodnie i to normalne. (prawda jest taka, że realnie 3 dni to norma).

6. Piszesz na zamówieniu, że chcesz biały, dla podpuchy po paru dniach pytasz czy wysłali czarny zgodnie z umową a oni oczywiście, że: "tak, tak". (?!)

7. UWAGA: na słowa "telchina.pl" jesteś jeszcze gorzej obsługiwany - a po drugie czasami udaje, że nie wie o co chodzi. a prawda jest taka, że z telchina czy bez to dostają wszyscy TO SAMO !.

OSTRZEGAM PRZED CHINATRONIC.
jacek.marciuk

Postprzez okikus » 26 maja 2013, o 10:44

Ja tam jestem zadowolony ich obsługą i moim telefonem. Mają 99,4% pozytywnych opinii i sprzedaż powyżej 1000, więc o co chodzi?
okikus
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Postprzez mlb » 26 maja 2013, o 11:09

okikus, chodzi o to ze ostatnio zaczeli leciec w kulki . Posledz troche tematy na forum i sporo jest osob poszkodowanych . Nie chodzi o to, ze nie wysylaja, tylko o spore opoznienia . Kazdy by chcial dostac szybko swoja zabawke , inni otrzymuja paczki w tydzien , ewentualnie przez China Post w 2 tygodnie, a w tym sklepie po 2-3 tygodniach to dopiero dostaje sie sam numer trackingowy .
Wiec na tej liscie narazie nie ma tzw czerwonej kartki, ale jest blisko .
mlb
AKTYWNY

Postprzez Iwan » 26 maja 2013, o 11:11

Ja zamówiłem w Chinatronic telefon dnia 18.05 (sobota), 20.05 (poniedziałek), dostałem numer przesyłki.

Na dzień dzisiejszy status wygląda następująco:
24-05-2013 INFORMATION RECEIVED
25-05-2013 Despatched to overseas (Country code: PL)

Chińczyk dobrze komunikuje się po angielsku, odpisał też na dodatkowe pytanie.

Jest to mój pierwszy zakup na AliExpress więc nie będę jeszcze oceniał czy to dobry sklep czy nie :)
Iwan

Postprzez carlos_69 » 26 maja 2013, o 12:42

Przypuszczam, że sprawa jest w dostępności telefonów. Dlatego jedni dostają normalnie a inni czekają. Tylko, że ChinaTronic nie powie otwarcie tylko ściemnia. Mi kazał czekać jeszcze 24 godziny (od zakupu minęło 10 dni, mam numer przesyłki, ale w systemie jej nie ma.... ).
U tego sprzedawcy na pewno już nic nie kupię i nie polecam innym.
carlos_69

Pochwały: 1

Postprzez gramacz » 26 maja 2013, o 13:00

ja tam kupiłem 2 razy ZTE v970 i od zakupu do odebrania w domu mija 10 -11 dni.
Za drugim razem dopisałem 'telchina.pl" i dostałem dwie sztuki screen GUARD a nie jedną jak poprzednio.

Podejrzewam ze wasz kłopot to zakup czegoś czego nie ma na stanie, i może gość coś kręci.
Facet ma jedną z najlepszych ocen na aliexpress, 1000 ludzi raczej się nie myli.
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez stifler959 » 26 maja 2013, o 14:02

ja zamówiłem teraz u niego Newmana K1 twierdził że mają na stanie i w poniedziałek mi wyśle, zobaczymy ile w tym prawdy:)
stifler959
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez jacek.marciuk » 26 maja 2013, o 15:14

stifler959,

Co Ty. anuluj zamówienie. Mówie Ci.
V970 to może i można u nich zamówić i po komentarzach widać, że mają tego pół piwnicy.

Ale inne telefony to ściema. nie mają - nie będą mieli i nic nie wysyłają.

Zwłaszcza Newman K1 na którego nacieło się sporo osób.

Nie dajcie się oszukać na Chinatornic.
anuluj zamówienie.
jacek.marciuk

Postprzez Tomek-N » 26 maja 2013, o 22:26

carlos_69 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja też dzisiaj dostałem info o oczekiwaniu 24 h. Chociaż właśnie minął tydzień od otrzymania numeru przesyłki.

Czy można zacząć spór, z powodu nie dotrzymania terminu wysyłki? W ofercie wysyłka miała nastąpić do 6 dni? Po dwóch tygodniach mam numer przesyłki, który w systemie SG nie istnieje. Jak do tego podejdzie Ali?
Tomek-N

Postprzez mlb » 26 maja 2013, o 22:47

Sporu narazie raczej nie mozesz otworzyc . A nawet jak sie uda, to nic z tego nie bedziesz mial. Czekaj na fizyczny tracking .
Potwierdza sie kolejny przypadek, ze leca sobie w kulki ....
mlb
AKTYWNY

Postprzez carlos_69 » 26 maja 2013, o 23:35

jacek.marciuk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja właśnie ZTE v970 zamówiłem. Zamówione 17.05. Numer track'ingu dostałem 21.05. Czekam do jutra i jeżeli paczki dalej nie będzie w systemie rozpocznę spór.
carlos_69

Pochwały: 1

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI