• Reklama

Czarna lista

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez eRd » poniedziałek, 27 maja 2013, 00:33

Ja również zamówiłem u nich V970 17.05. Dnia 20.05 zarejestrowano wpłatę, bo dopiero w poniedziałek mogłem wymienić PLNy na dolary. Numer trackingowy SG dostałem 22.05. Na razie nie ma go w systemie. Zobaczymy jak to będzie, ale najwyżej pojutrze zapytam co i jak z przesyłką o ile nie wskoczy jakiś status.
Moim zdaniem nie ma co się spinać. To, że piszą in stock na aukcji to jedno, ale warto się zawsze upewnić przed zakupem, bo kto będzie kupował jak napiszą, że nie mają na stanie. Trochę to lichwa, ale żeby zarobić muszą czasem skłamać.
eRd

Pochwały: 3

Reklama

Postprzez dytruff » poniedziałek, 27 maja 2013, 01:44

Trochę się dziwię. Polecany sprzedawca, a użytkownicy się skarżą? Taka sytuacja działa na czyjąś niekorzyść. Czyją? Forum albo reszty. Wnioski? Ja mam. Amatorszczyzna? Ale w czyim wykonaniu?
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez marx » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:01

Sprzedawca miał do tej pory bardzo dobrą opinie i wśród użytkowników tego forum jak i jeną z najlepszych ocen na aliexpress ( 99,4% pozytywnych opinii ) co się tam stało ze zwleka z wysyłkami, tego nie wiem. Miejmy nadzieję że to chwilowy spadek kondycji sprzedawcy.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez jacek.marciuk » poniedziałek, 27 maja 2013, 11:11

dytruff,

Chyba za dużo się naoglądałeś "MaxTv".
Jakieś pytania dziwnie sugerujące.

Amatorszczyzna Chinatronic i już. Nie należy przy tym zbytnio filozofować

Z resztą przykład 2 panów z forum. 11 dni rejestrowało im paczkę ? Jasne... Przecież w trackingu pokazało kiedy nadali, więc wszystko jasne. Prawie 2 tyg ściemniania. A i tak dalej nie ma pewności.

Na koniec tylko dodam, że już się pojawiają pierwsze negatywne komentarze w chinatronic.
jacek.marciuk

Postprzez Tomek-N » poniedziałek, 27 maja 2013, 11:38

Tydzień temu dostałem od Chinatronic numer przesyłki (po 4 dniach od zakupu), do wczoraj przesyłki żaden traking nie odnajdywał. Po wymianie korespondencji, dzisiaj status wysyłki zmienił się na INFORMATION RECEIVED. Mam nadzieję że za kilka dni telefon opuści Chiny. Myślę, że nikt z nas nie pisałby na forum, w przypadku informacji: skończyły nam się telefony, czekamy kilka dni na nową dostawę. Ja uzyskałem zapewnienie, że telefon do mnie wyszedł w zeszłym tygodniu i to opóźnienie wynikające ze strony SP. A okazuje się że to wina Chinatronic.
Tomek-N

Postprzez bartazzz » poniedziałek, 27 maja 2013, 11:46

wydaje mi się że chyba trzeba będzie wystosować jakies większe pismo, to mzoe zrobi jakies wrażenie, bo przeciez nasze forum generuje mu przychody i ztego co widze to już trochę nam sprzedał
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez jacek.marciuk » poniedziałek, 27 maja 2013, 11:59

To nic nie da.
Tu tylko admin mógłby zareagować począwszy od usunięcia ich z listy polecanych, wrzucenie na oficjalną czarną listę i ewentualnie napisać do niego maila, bo przecież muszą się chociaż trochę znać skoro na hasło forum były dodatki
jacek.marciuk

Postprzez bartazzz » poniedziałek, 27 maja 2013, 12:02

z tym usuwaniem to bym poczekał, jak mi paczka dojdzie w 20 dni to sie nie będe czepiał
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez mlb » poniedziałek, 27 maja 2013, 12:03

Pismo nic nie pomoze, po prostu nowi userzy niech czytaja dokladnie polecane i nie polecane sklepy . Decyzje podejma sami. Jak ktos jest leniwy i przeczyta tylko temat "Polecani sprzedawcy" to niech pozniej nie placze , ze nie dostal numeru listu ,a paczka idzie miesiac .
Oczywiscie nie bije tu do tych, ktorzy juz zamowili . Info jest do "nowych " 8-)
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez jacek.marciuk » poniedziałek, 27 maja 2013, 12:04

Jak się pojawiła w trackingu to 6-7 dni teraz dla SG
jacek.marciuk

Postprzez doprze » środa, 12 czerwca 2013, 22:57

A jak jest na dzień dzisiejszy z chinatronic? Miałem dzisiaj u niego zamawiać swój pierwszy "z chin" telefon? dokładniej lenovo a820. Pisać mu przy zamówieniu, by wgrał język polski? czy już ma? pisać żeby paczkę nadał jako gift? czy sam to zrobi?
Pozdrawiam
doprze

Pochwały: 1

Postprzez mlb » środa, 12 czerwca 2013, 22:59

Ostatnio to zamiast srodka to wkladal 2 diody swiecace z napisem low batery .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI