• Reklama

Cyanogenmod 13 mi4c

Cyanogenmod 13 mi4c

Postprzez Caminero » niedziela, 24 stycznia 2016, 16:41

Witam,

zamieniał ktoś z Was miui na Cyanogenmod ? Pianka 6,0 ... ja się zastanawiam.

http://www.teamsuperluminal.org/mi4c-cyanogenmod-13/
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Reklama

Re: Cyanogenmod 13 mi4c

Postprzez adamuadamu » niedziela, 24 stycznia 2016, 17:58

tak, używam, od prawie tygodnia, wcześniej używałem ugotowanego przez tych samych ludzi cm12.1 przez 3 tygodnie i nie za bardzo było się do czego przyczepić - jedyny bug w 12.1 to fakt, że połowa apek z marketu do obsługi latarki nie działała

w CM13 problemem jest tylko i aż to, że sam Cyanogenmod 13 nie dorobił się wersji stabilnej, na razie to nigthly, więc wszystkie funkcje telefonu działają (włącznie ze wszystkimi latarkami), natomiast zdarzają się skuchy dot. działania ustawień czy interfejsu użytkownika - w typie nie wyświetlająca się pogoda w rozwijanym menu, nie działające Home to answer czy jakieśtam skuchy Trebuchet (akurat nie używam, więc to tylko info z ich forum), ale zdecydowanie to małe pikusie nie rzutujące na jakość użytkowania słuchawki.
jeśli zależy Ci na 100% stabilności wszystkiego - to CM12.1, jeśli chcesz fajną apkę aparatu (portowane Snapdragon Camera) - to CM13. Gdyby nie właśnie Snapdragon Camera, to wróciłbym do CM12.1, ale zostaję przy CM13 i akurat numerek androida nie ma dla mnie większego znaczenia. CM13 ma dodatkowo lepszą optymalizację - nie ma żadnych klatkujących animacji, co zdarzało się czasem na 12.1;
bateria działa w moim wypadku podobnie jak na MIUI (używałem pierwsze półtora tygodnia, tyle mam porównania) albo i nawet trochę lepiej
wszystkie moduły komunikacyjne działają tak samo jak na MIUI
automatyczna regulacja jasności ekranu działa lepiej niż na MIUI - tzn. reaguje rozsądniej na zmiany, na MIUI czasem trzeba było poczekać kilkanaście sekund nic nie widząc albo będąc mocno oślepianym

w obu - 12.1 i 13 nie ma irytujących mnie ficzersów/bugów MIUI - czyli:
1. nędzne zdjęcia ze stockowej apki (mega agresywne odszumianie, dziwnie dobierane parametry ekspozycji w gorszym oświetleniu),
2. maluteńki pasek statusu nie dający się nijak powiększyć + dziwne ikony aplikacji na pasku
3. na sztywno przypisane skróty na ekranie blokady (chcę swój dialer - i tak z ekranu blokady uruchamia mi stockowy),
4. problemy ze skalowaniem czcionki (rozmiar ori - wszystkie apki użytkownika czcionka OK, telefon i sms od MIUI - za małe, ustawiam większe - wszystko jest za duże, telefon i sms od MIUI - jest OK, a pasek statusu taki sam maleńki)
5. standardowe profile baterii/zarządzania energią zabijające wszystkie aplikacje po pół godziny - na telefonie z 3GB RAM...

pamiętaj, że jeśli zrobiłeś update do oficjalnego MIUI 6.1.14 to masz zablokowany bootloader i bez jego odblokowania (czekanie na SMS od MIUI z kodem) nic nie ruszysz; więcej na ten temat na xda: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/g ... r-t3292891
adamuadamu

Pochwały: 2

Postprzez Caminero » niedziela, 24 stycznia 2016, 19:04

Obecnie mam MIUI 6.1.20 zainstalowane z miui.pl, Admin pisał, że na razie nie ma zablokowanego bootloader wersji miui pl.

Sprawdziłem na https://account.xiaomi.com/ i Security check-up mam 50punktów czyli nie zablokowane-dobrze rozumiem?
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Postprzez adamuadamu » niedziela, 24 stycznia 2016, 19:30

jeśli dałeś radę zainstalować MIUI pl i masz TWRP, a nie stockowe recovery, to _prawie_ na pewno masz odblokowany bootloader, komenda do sprawdzenia statusu bootloadera to:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
, aczkolwiek żaden ze mnie specjalista, bo zwiałem z MIUI zanim pojawił się rom 6.xx od Xiaomi
jak już będziesz w 100% pewien, to instalujesz TWRP ze strony superluminal i dopiero CM13, bo ze starszym TWRP się nie zainstaluje
adamuadamu

Postprzez kecik18 » środa, 27 stycznia 2016, 18:58

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie masz racji, na oficjalnym twrp z miui polska zainstalujesz CM13, sprawdzone przeze mnie wiele razy. Jeśli chodzi o mnie CM13 to jedyny soft jak na razie na którym da się używać apke NC + Go. Wszystko działa wyśmienicie. N iestety na Miui nie ma szans na to by to zadziałało. Bateria w CM13 według mnie lepiej trzyma, SOT na miui miałem około 4 godzin z haczkiem a na CM13 mam 5 z haczkiem. Przy tym samym użytkowaniu.
kecik18

Postprzez Caminero » środa, 27 stycznia 2016, 20:08

kecik18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie masz racji, na oficjalnym twrp z miui polska zainstalujesz CM13, sprawdzone przeze mnie wiele razy. Jeśli chodzi o mnie CM13 to jedyny soft jak na razie na którym da się używać apke NC + Go. Wszystko działa wyśmienicie. N iestety na Miui nie ma szans na to by to zadziałało. Bateria w CM13 według mnie lepiej trzyma, SOT na miui miałem około 4 godzin z haczkiem a na CM13 mam 5 z haczkiem. Przy tym samym użytkowaniu.

a da się z aplikacji nc+ go nagrać materiał video na kardę SD czy tylko oglądanie online?
pozdrawiam
Caminero

Caminero
AKTYWNY

Postprzez kecik18 » sobota, 6 lutego 2016, 21:42

Nigdy nie sprawdzałem, ale wątpie iż w ogóle w tej apce jest taka funkcja
kecik18

Postprzez adamuadamu » poniedziałek, 8 lutego 2016, 13:21

osobiście wróciłem tydzień temu do CM12.1 od superluminal
na cm13 tel pomimo Doze zjadał przy tych samych zainstalowanych apkach i ustawieniach systemu ok. 10% przez noc, na cm12.1 zjada mi 2-4%, do tego na ostatniej kompilacji z 30.01 przestał działać moduł xposed do podbijania wibracji
doinstalowałem sobie snapdragon camera z xda (jedyne, czego mi brakowało w cm12.1) i jestem b. zadowolony z downgrade

jedyne, czego mi brakuje, ale to całościowo, to mocniejszej wibracji w mi4c - nawet moduł xposed i wibracje podbite do 200% są MZ za słabe
adamuadamu

Powrót do ROM'y i modyfikacje