• Reklama

Cubot One vs THL W100

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Cubot One vs THL W100

Postprzez erscoobany » 7 paź 2013, o 19:37

Witam.
Mam zamiar zamówić sobie jakiś telefonik z Aliexpress. Doświadczenie w zamawianiu posiadam, także obejdzie się bez pytań o przesyłkę, jedynie czyste pytania o telefon.

Przeszukując fora znalazłem dwa telefony dla siebie.
Są to THL W100 oraz Cubot ONE.

Oby dwa pracują na procesorze MTK6589 Quad-Core, 1.2GHZ, posiadają Andka 4.2 oraz mają 1 GB Ramu.

Wymiary mają bardzo zbliżone, jednak THL posiada wyświetlacz 4,5", natomiast Cubot 4,7".
THL posiada diodę na której mi zależy, dobry aparat i sądzę że by starczył, jednak ten cubot ma większą rozdzielczość ekranu, a bebechami się nie różni.. no i nie posiada diody. Poradzicie coś? :)
erscoobany

Telefon:: Sony-.-

Reklama

Re: Cubot One vs THL W100

Postprzez zriel » 8 paź 2013, o 02:33

Thl ma diodę owszem - ale pokazuje ona tylko stan baterii(jest jedno kolorowa) i nic więcej. Poza tym brak diody to nie problem - jest fajna apka co się zwie no led i pozwala wykorzystać ekran lub przyciski nawigacyjne do pokazywania powiadomień. Cubot jak sam zauważyłeś parametry ma ciut lepsze, i jest dla niego alternatywa - zwie się Tronsmart TS7 i to dokładnie to samo co Cubot tyle że tańsze. Jest w 2 wersjach z 4GB i 8GB pamięci ROM. W zamian za niższą cenę nie ma jednak dodatkowej baterii oraz screen protectora i backcase w zestawie http://www.aliexpress.com/item/quad-cor ... 43997.html
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez bumbum » 8 paź 2013, o 09:15

wieksza rozdzielczosć nie znaczy lepiej, wrecz przeciwnie, gorzej bo spada wydajność przy takich samych parametrach. Do tego większe zuzycie baterii.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/l0y ... 4jbjh.html tutaj tabela z jakiej odległosci widac róznicę w rozdzielczosciach. I mowa tu o minimum 32 calach a nie 4,7 calach.
Zakładajac według tabeli ze przy 46calch szczegóły są widoczne do odległosci 273cm przy ekranie 720p. Podzielmy wszystko przez 10 i wychodzi ze przy ekranie 4,6cala i ekranie 720p (czyli podobnie do Cubot One), nalezało by patrzec na ekran z odległosci nie większej niż 27,3cm. Przy większej odległosci róznice sa nie zauwazalne. Kto z Was trzyma telefon tak blisko nosa?
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez erscoobany » 8 paź 2013, o 09:19

Tak, widziałem tego Tronsmarta, tylko nie widziałem nikogo na forum kto by go miał i by mógł o nim coś napisać.
Sprawdziłem aplikację NoLED i jest alternatywa, tym bardziej że dioda led pokazuje tylko stan baterii w THL'u.
Jak jest z prądożernością tej apki?
Pomyślałem dzisiaj, że skoro mogę mieć w tej samej cenie większy ekran o większej rozdzielczości, W TYM SAMYM ROZMIARZE co THL to dlaczego nie.
Dodatkowo znalazłem aukcję, gdzie są dwie baterię, i te przysłowiowe "plecki". Czy plecy są do każdego zestawu na ali?
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zdecydowałbym się na czarną wersję, bardzo do mnie przemawia, tym bardziej ze względu na tą alternatywę diody (ważna rzecz dla mnie).
Czy ktoś mógłby jeszcze się wypowiedzieć, lub kolega dopowiedzieć kilka słów?:)

@UP

Nie wychodzę z założenia, że więcej znaczy lepiej.
Mam dwie opcję do wyboru i porównuje która będzie lepsza w tej cenie.
erscoobany

Postprzez bumbum » 8 paź 2013, o 09:47

No ten tronsmart wygląda nieźle, taki klon HTC One i nie zdziwiłbym się jak dostaniesz klapkę z logo HTC jak to robi powszechnie firma Star w klonach galaxy.
Ja wybrałbym srebrny, chyba ładniejszy.
Jak się zdecydujesz i kupisz to napisz jakś recenzję.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez erscoobany » 8 paź 2013, o 10:07

Przeglądałem fora zagraniczne, i nikt nie wspomniał o klapce z logo HTC.
Firma raczej stawia na promocję własnej firmy, i dostanę klapkę z Logo TRONSMART, jak na obrazku
Obrazek

Ostatnio też natknąłem się na fajną mini-reckę na pewnym blogspocie, gdzie użytkownik otrzymał klapkę bez jakiegokolwiek logo, i to by mi odpowiadało bardziej.
Musiałbym popytać sprzedawców na ali co do tego loga. :)
Tutaj link do tej recki
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Można wyczytać bardzo pozytywne opinie na temat tego telefonu, jestem coraz bardziej skłonny w jego kierunku.
Dodatkowo, Tronsmart posiada ekran Retiny, o dużym zagęszczeniu pikseli i pewnie ekran wygląda bardzo ładnie.
Doczytałem więcej, baterie mają 2200mAh, a nie jak w THLu marne 1500mAh kryjące się pod naklejką 1800mAh.
erscoobany

Postprzez zriel » 8 paź 2013, o 12:31

Tak jak pisałem Tronsmart to to samo co Cubot One tyle że w niższej cenie. Klapkę tylną bez napisu dostajesz tylko w wersji z 8GB ROM(tylko niektórzy sprzedawcy o tym informują). Druga bateria,backcase i screen protector to standard(według specyfikacji producenta) tylko w Cubot One, jak kupujesz Tronsmarta to to czy dostaniesz cokolwiek zależy tylko od sprzedawcy. Plusem jest niewątpliwie to, że będą do niego pasować aktualizacje do Cubota : http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2412068
A telefon z twojego linku to wersja z 4GB ROM więc będziesz miał napis na plecach, a druga bateria i backcase(protectora brak) pewnie wyjęte z jakigoś cubota. Może być też tak że tronsmart również daje taki komplet jak Cubot ale chińczyki są cwane i wyjmują i dają osobno.
Ostatnio edytowano 8 paź 2013, o 12:34 przez zriel, łącznie edytowano 1 raz
zriel
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » 8 paź 2013, o 12:33

ja mam tronsmarta mini pc tv i spoko hula od pół roku
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez erscoobany » 8 paź 2013, o 12:57

@zriel

wersja 4 GB starczyłaby, posiadam kartę 16GB.
Dzięki za odpowiedź, przekonałeś mnie diametralnie z THL na tego Tronsmarta.
Powiedz mi jeszcze jak wygląda zużycie baterii na apce NoLED.
Plecki do telefonu dla mnie ważna rzecz, dobrze że dorzucają, fajnie jakby były w kolorze telefonu (czarne).
Jestem coraz bardziej przekonany do tego Tronsmarta, na zagranicznych forach chwalą i to bardzo.

Czytałem gdzieś, że te telefony wychodzą z jednej fabryki, i jedne trafiają do Tronsmarta, drugie do Cubota, nie wiem ile w tym prawdy. (Czy jedni odkupują od drugich..)
Masz może więcej informacji na temat tego telefonu? Każda się przyda.
@EDIT: No i fajnie, napisałem do chińczyka; za dodatkowe 2USD dostanę czarne plecki, i mogę wybrać sobie czy klapka ma mieć logo, czy też nie.
Zamawiam na dniach, spodziewajcie się recenzji.
erscoobany

Postprzez zriel » 13 paź 2013, o 09:27

erscoobany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To może daj znać jak fon przyjdzie ba ja już założyłem temat o Cubot One to i Tronsmarta można tam podpiąć i zrobić wspólną reckę porównawczą :) Acha - to wszystko co jest w tym temacie o Cubot One na XDA będzie też pasować do tronsmarta.
zriel
AKTYWNY

Postprzez muf18 » 13 paź 2013, o 17:51

Nie no, ale Cubot ma jednak lepszy aparat od tronsmarta (13mpx od sony v. 8mpx nie wiadomo skąd cmos).
Tylko nie gt540
muf18
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez zriel » 14 paź 2013, o 01:19

muf18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale 13 MP masz tylko 4:3,16:9 spada już do 8MP. Chociaż to i tak dobrze, i całkiem ładne fotki ponoć robi Cubot.
zriel
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów