• Reklama

Cubot One

Cubot One, Cubot C11, Cubot P9, Cubot GT99 , Cubot GT72

Cubot One

Postprzez zriel » poniedziałek, 9 września 2013, 20:18

No więc zamówiłem sobie to cacko, wahałem się jeszcze pomiędzy THL W100 a Cubotem właśnie, ale ta "podróbka" HTC One M7 zdobywa pochlebne opinie, ponadto z wiadomości w necie wynika że Cubot przykłada się do aktualizacji.

To wypadało by kilka danych podać :

Model Cubot One
Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 2100MHz
Sim Card Dual SIM Card Dual Standby
Service Provide Unlocked
Style Bar
Color Silver,Black
Shell Material Plastic

System
OS Android 4.2
CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz; GPU: PowerVR SGX 544
ROM 8GB
RAM 1GB

Screen
Display Size 4.7 Inch
Type IPS,capacitive touch screen
Resolution 1280 x 720 pixels
Screen Color 16000K Colors

Support Format
Ringtones Type Polyphonic/MP3
Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB
Video File Format 3GP/MPEG4
Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF
E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML
FM Radio Yes
Earphone Port 3.5mm
Card Extend Support TF card up to 32GB extended

Data Transfer & Connectivity
Data transfer USB/Bluetooth
Mobile internet WAP/WIFI

General
Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 5.0MP,
back camera 12.0MP with flashlight and auto focus
Language English, Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski, Italiano, Latviesu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Slovencina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese
Phonebook 500
Input Handwrite/Keypad
TV No
JAPA No
GPS Yes, built in
WIFI Yes, 802.11 b/g
Bluetooth Bluetooth 2.0
Gravity Sensor Yes
Multi-Touch Yes
Size 16cm*9cm*5.5cm(Length * width * height)
Standby Time About 2~3 days
Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email,Play Store, clock,Messaging, wallpapers, calendar, calculator,camera, tethering & portable hotspot, etc

Wyświetlacz to SHARP wykonany w technologii OGS, chociaż przy tej rozdzielczości mogło by być więcej niż te 312ppi ale i tak jest nieźle.
Obie kamery są od Sony więc zdjęcia zapewne będą dobre. Wyglądem i kształtem przypomina wspomniane wyzej HTC ale rozmieszczenie kamery/diody do niej oraz przycisków jest inne więc są problemy z doborem Covera, na jednej aukcji dają dopasowany w zestawie ale to silikon i dotego biały a ja zamówiłem czarny więc nie chcę czegoś takiego - na szczęscie powinny pasować Covery do SGS 3.

Wyczytałem jeszcze że telefon obsługuje WCDMA 950, więc może i 900 obsłuży - to już się mobile uncle obada jak telefon przyjdzie.

Na razie czekam na przesyłkę ale jak tylko przyjdzie przetestuję go solidnie i umieszczę moje wrażenia oraz próbki fotek z aparatu.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - jak jest z bootloaderami w tego typu telefonach? Czy są odblokowane, a jeśłi nie to jak to zrobić. Nie ukrywam że myśłę o przystosowaniu do tego fona MIUI albo równie uniwersalnego P.A.C MAN roma - od biedy może być nawet paranoid. Do tego chciałbym mieć możłiwość zmiany kernela(OC, inni zarządcy i i/o scheduler itp.). Ktoś wie coś na ten temat ?
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Reklama

Re: Cubot One

Postprzez existe » poniedziałek, 9 września 2013, 22:52

sam naleze do tych nieszczesnikow, ktorzy kupujac cos w tej materii - zanim jeszcze dostana to cos, juz ... kombinują
:-)
osobiscie zalecam jednak rozwage, jako, ze ja juz jedna cegle w domu posiadam (kurcze jakos nie zaluje, a powinienem)
moze jednak poprzestac na tym co fabryka dala, albo kupic za pare $ wiecej to czego sie oczekuje ? (to dla rozmyslań przed zaśnięciem)
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez eSbe » wtorek, 10 września 2013, 03:47

Czekamy na recenzje :mrgreen:
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Bazinga » czwartek, 10 października 2013, 16:13

I jak tam:D? Telefonik juz jest w Twoich rekach?
Bazinga

Pochwały: 1

Postprzez zriel » piątek, 11 października 2013, 02:52

Jeszcze nie, i nadal nie wiem co się z nim dzieje bo sprzedawca coś ściemnia - aktualnie jestem na etapie straszenia i ponaglania sprzedawcy. BTW - wyszła tańsza wersja tej słuchawki pod marką Tronsmart TS7 , wszystko to samo tylko jest jeszcze wersja z 4GB ROM i w zestawie oba nie mają dodatkowej baterii oraz screen protectora i backcase które są w Cuot One.
zriel
AKTYWNY

Postprzez Bazinga » piątek, 11 października 2013, 17:42

Wiem, wiem :) ale znalazłem tronsmarta za 156 dolarow z ta dodatkowa bateria i casem takze cena jest okej. Telefon bede zamawial w przeciagu tygodnia moze dwoch, na poczatku bylem zdecydowany na zte v967s ale czytając tyle pochlebnych opinno na temat tronsmart'a/cubot'a zacząłem się zastanawiać, ponadto baaardzo podoba mi się jego wygląd ( w sumie to wygląd HTC ONE ale wiadomo o co chodzi :D)
Bazinga

Postprzez erscoobany » piątek, 11 października 2013, 22:50

Przedwczoraj też zamówiłem z tej aukcji KLIK.
ciekawe ile poczekam.
W zestawie sa dwie baterie i plecki. czekam z niecierpliwością.
erscoobany

Postprzez Bazinga » sobota, 12 października 2013, 10:21

Jakbys mogl to zdawaj relacje na biezaco ;) jak juz dostaniesz list przewozowy itd
Bazinga

Postprzez erscoobany » wtorek, 15 października 2013, 22:57

No i mam już tracking, wczoraj sprzedawca wrzucił na ali. Czekam aż się pojawi na lotnisku i oby na szybko dotarła.
A u Ciebie @zriel jak sytuacja wygląda?
erscoobany

Postprzez aras86 » piątek, 18 października 2013, 22:34

Czy ten Tronsmart TS7 Glacier ma kamerę od Sony i kompas?
aras86

Postprzez zriel » sobota, 19 października 2013, 06:48

Nie,nie ma kamery od sony, kompas ma - ogólnie od Cubota różni się kamerą ,tym ze jest też w wersji z 4GB pamieci dla użytkownika i brakiem dodatków czyli dodatkowej baterii,backcase i folii na ekran.

A co do zamówionego przeze mnie cubota to mam spór ze sprzedawcą i jak do poniedzialku się nie dogadamy to go eskaluje- nie dość ze fizycznie nadał przesyłkę na poczcie dopiero 10 października to jesze dopiero po fakcie poinformował mnie że z powodu "trudnej dostępności" wysyła mi właśnie tronsmarta i to w wersji 4GB. Zaoferował mi jakieś nędzne gratisy i kupon rabatowy więc mu napisałem żeby wycofał tą paczkę puki jeszcze nie wyjechała z miejsca nadania i wysłał mi właściwy telefon albo anulował transakcję i zwrócił kasę bo Tronsmarta i to w wersji 4GB nie chcę.
zriel
AKTYWNY

Postprzez eSbe » sobota, 19 października 2013, 19:43

A ma ktoś może jakieś zdjęcia z tego cubota? :) jak rzeczywiście jest dobry jest ten aparat, bo wszędzie czytam o nim pochlebne opinie;-)
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Następna strona

Powrót do Cubot