• Reklama

CUBOT NOTE S 5.5" - warto? Co sądzicie?

Cubot One, Cubot C11, Cubot P9, Cubot GT99 , Cubot GT72

Re: CUBOT NOTE S 5.5" - warto? Co sądzicie?

Postprzez basswitek » poniedziałek, 11 lipca 2016, 08:35

ShirtyLad napisał(a):Czy ktos moglby wypowiedziec sie na temat jakosci rozmow w tym telefonie?

Bardzo dobra jakość rozmów, niewiele gorsza od mojej Nokii C7-00, dużo lepsza od innych chińczyków jakie testowałem.

Kupiłem ten telefon dla mojego taty. Wrażenia bardzo pozytywne.
Jakość rozmów - jak wspomniałem bardzo dobra.
Bateria - super - trzyma 8-9h włączonego ekranu (przy niskim podświetleniu).
Wifi - dobre, dość czułe i spory zasięg. Są lepsze ale i również dużo gorsze pod tym względem.
GPS - w trasie nie testowałem, normalnie na powietrzu koło domu u mnie łapie ładnie, pod GPS test - dokładność łapał na poziomie 2-3m.
USB z OTG, czyta pendrive. Filmy odtwarza, nie wiem o jakim zacinaniu była wcześniej mowa.
Wszystko odtwarza płynnie, zarówno Youtube i inne sieciowe jak i normalne filmy na domyślnym odtwarzaczu.
Aparat - wg mnie jest całkiem przyzwoity, wiadomo że jak się zrobi spore zbliżenie to wychodzą jakieś szumy czy brak wiekszej ostrości ale zdjęcia robi dużo lepsze od np Homtom HT3 (również 5mp aparat) czy VKworld F1. Ma interpolację do 8mp ale wygląda to identycznie jak 5mp więc można tak ustawić i oszczędzić miejsce (5mp - zdjęcie zajmuje 1,5mb). Lampa błyskowa pojedyncza, ale bardzo jasna, także latarka też użyteczna. Jakość selfie - mogą być, nie jest to paskudna rozmazana ciemna plama, bez powiększeń całkiem przyzwoicie to wygląda. Filmików nie kręciłem.
Płynność działania aplikacji - bardzo dobra, nic się nie zacina, ale gier nie testowałem.
Szybkość działania - przyzwoita/dobra, telefon nie zawsze reaguje błyskawicznie ale w miarę szybko (za to bez zacięć). Z 2gb ramu zostaje 1,4gb wolnego do dyspozycji, 12gb pamięci wewnętrznej.
Ekran / dotyk - bardzo dobry, czuły i precyzyjny, ekran jest idealnie równy i jest to przyjemne wrażenie "szklanego" ekranu a nie jakiegoś plastiku jak np Homtom. Jakość obrazu - bardzo dobra na fabrycznych ustawieniach, ma też ustawienia Miracast. Ekran baaardzo jasny, minimalna jasność OK, może nawet odrobinę za wysoka do nocnego przeglądania.
Wymiary, waga - po założeniu silikonowej osłonki wygodnie i pewnie leży w dłoni, bez silikonu jest trochę cienki. Waga w porządku. Obudowa ma mocno a nie tylko lekko zaokrąglone rogi, co jest dla mnie dużym plusem.

Porównanie do Cubot H2 (kupiłem dla wujka).
Note S jest wygodniejszy od H2, który ma mniej zaokrąglone krawędzie oraz jest dużo cięższy. H2 jest może czasem minimalnie szybszy w sensie ładowania aplikacji po kliknięciu itd, działa błyskawicznie ale Note S działa na tyle płynnie i szybko że też przyjemnie się go użytkuje. H2 robi świetne selfie, aparat główny jest lepszy niż w Note S ale szału jakiegoś nie robi (nie wiem, może to kwestia ustawień, bo wydaje mi się że H2 robi selfie podobne albo nawet lepsze od tylnego aparatu). Bateria może minimalnie lepiej trzyma niż w Note S, ale raczej jest to już nie odczuwalne podczas normalnego użytkowania, obydwa telefony długo pracują. H2 ma dołożone jeszcze LTE i diode powiadomień, niestety Note S jej nie ma. Jakość rozmów - podobna, bardzo dobra, ze wskazaniem na Note S.
Ogólnie H2 nie polecę raczej ale tylko z uwagi na kształt i wagę, bo to trochę jednak cegła i Note S zdecydowanie przyjemniejszy jak się weźmie sam telefon do ręki. No chyba że ktoś i tak nosi w futerale i mu to nie przeszkadza. Zauważyłem jednak, że Cubot wypuścił bardzo podobny wizualnie model do Note S z LTE, diodą powiadomień i lepszym procesorem, 3gb ram, tą samą baterią, być może lepszym aparatem - Cubot Dinosaur. Cena w przedsprzedaży to ok 110$ i zastanawiam się czy go dla siebie nie wziąć. Ewentualnie mógłbym dołożyć te 250zł do Redmi Note 3 pro, ale nie wiem czy jest sens i czy tak samo będzie fajnie działać wszystko jak w Cubot (przekonałem się do tej marki), choć Xiaomi to teoretycznie wyższa półka z chińczyków z tego co czytam.
basswitek

Pochwały: 7

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez buddookan » czwartek, 14 lipca 2016, 22:18

Dostałem w końcu Cubot Note S. Dowalili mi wat ale z telefonu jestem zadowolony.
Szkoda tylko ze GPS na którym bardzo mi zależało działa tragicznie. No cóż. Za taką cene rewelacji nie będzie...
buddookan

Postprzez basswitek » czwartek, 14 lipca 2016, 22:34

U mnie mały update co do GPS, testowałem na krótkiej trasie w samochodzie i rzeczywiście raczej słabo, pokazuje w 50% czasu że się jedzie z boku, równolegle do głównej drogi a nie po samej drodze ;)
Na "GPS test" odchyłka w granicach 5-6m prawie cały czas, chyba że telefon jest pod przednią szybą to nieco lepiej o 1-2m. Generalnie uniemożliwia to prawidłowe działanie nawigacji w trybie asystenta pasa ruchu, trzeba wcześniej patrzeć na telefon i sprawdzać np który zjazd z ronda bo jak się wjedzie na to rondo to w trakcie wjazdu może nagle zacząć "przeliczać" nową trasę. Zaczynam doceniać moją starą Nokię, gdzie takich jaj nigdy nie było, myślałem że to standard w GPS'ach a tu po paru latach w nowszych telefonach takie cyrki... :)
Tak czy inaczej uważam nadal, że ten telefon jest i tak świetny w swojej cenie, super wykonany i najważniejsze funkcje działają dobrze (jakość rozmów, ekranu dotykowego, płynność działania, bateria). Aparat przeciętny, a jeśli nie robić większych zbliżeń to naprawdę całkiem ładne zdjęcia w dobrym świetle robi, mimo 5mp i tak lepsze od najtańszych Homtomów,VKworld czy innych wynalazków (tam to dopiero jest tragedia).
basswitek

Postprzez psz752 » środa, 24 sierpnia 2016, 18:00

Witam. Nabyłem telefon dwa dni temu i przyznam szczerze, że pierwsze wrażenie jest w porządku. Niestety jakość rozmów przychodzących jest fatalna ale liczę na to, że będzie to uwzględnione w procesie reklamacyjnym. Telefon kupowany był w Sferis. Nie mogę nigdzie znaleźć opcji, która włączałaby diodę informującą o zaległym połączeniu, otrzymanym SMS lub wiadomości z messengera. Jest to bardzo irytujące, być może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
psz752

Postprzez basswitek » środa, 24 sierpnia 2016, 19:46

Ten model nie ma diody powiadomień. Co do jakości rozmów - w moim egzemplarzu głośnik do rozmów jest dobry, widocznie masz jakiś wadliwy telefon.
basswitek

Postprzez kredens » poniedziałek, 5 września 2016, 14:50

Witam, moj egzemplarz dosyć się nagrzewa np przy oglądaniu filmików z youtube, czyli w sytuacji gdy procesor jest chyba trochę obciążony. Mam pytanie czy u was też tak jest? Bo trochę mnie to niepokoi. Pozatym dlamnie telefon jest rewelacyjny.
kredens

Postprzez basswitek » środa, 14 września 2016, 10:57

Każdy telefon się nagrzewa mniej lub więcej pod obciążeniem. Cubot Note S też ale bez przesady, to jest w normie. Np Xiaomi Mi4c, którego mam - grzeje się dużo bardziej.
basswitek

Postprzez ola162 » piątek, 23 września 2016, 16:10

Witam

Mam CUBOT NOTE S od kilku dni.
Skuszona dobrą ceną i przede wszystkim opiniami koleżanek z pracy także zakupiłam ten telefon.
Ogólnie jest spoko ale moja bateria trzyma tylko pół dnia :/
Dziewczyny mówią że 1,5 max 2 dni trzyma, moja wytrzymuje od 6 rano do maksymalnie 16.
Zależało mi bardzo właśnie na tym żeby telefon na pewno trzymał od rana do wieczora a tu klops.
Znów muszę nosić powerbank ze sobą i mimo że nie korzystam dużo bo staram się go oszczędzać to bateria momentalnie spada.

I teraz nie wiem czy można coś z tym zrobić czy reklamować od razu.

Wszelkie porady bardzo chętnie przyjmę
ola162

Postprzez japan600 » piątek, 23 września 2016, 16:20

ola162 napisał(a):Witam
I teraz nie wiem czy można coś z tym zrobić czy reklamować od razu.

Wszelkie porady bardzo chętnie przyjmę

sprawdz programem cpu spy czy telefon wchodzi w deep sleep. jesli nie to przywroc w telefonie ustawienia fabryczne.
ew bylo pisane ze bywaja problemy ze skalowaniem pamieci. na 1% potrafi bardzo dlugo teleofn trzymac. sprobuj naladowac i rozladowac do konca.
japan600

Pochwały: 6

Postprzez ola162 » sobota, 24 września 2016, 11:18

Deep sleep mam 36 % ale szczerze mówiąc nie wiem co to oznacza
ola162

Postprzez buddookan » wtorek, 11 października 2016, 20:44

Z tą baterią to na 100% masz coś nie tak. Ja mam neta i GPS cały czas włączone. Bardzo często używam latarki. Rano neta i pod koniec dnia mam 50-60% baterii.
buddookan

Postprzez kredens » środa, 26 października 2016, 18:55

Na stronie Sferisa pojawiła się instrukcja jak zaktualizować Cubota Note S do Androida 6.0. Co o tym sadzicie? Warto? Zastanawiam się czy telefon będzie dobrze działał po zaktualizowaniu.
kredens

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cubot